[PYTANIA I ODPOWIEDZI] Temat dla Tych co mają pytanie i nie boją się go zadać

Mam pewien problem, od niedawna eksploruję planety i mój SRV ma max zebranego Cadmium - nie wiem co z nim można zrobić? Nie mogę przesłać go na statek, jak jestem w statku to myślałem , że rafineria go przerobi ale w niej też jest pusto. Co mogę z nim zrobić? Czy tylko inżynierzy mogą go przerobić?
 
Witam, wróciłem dzisiaj po ponad dwóch latach rozbratu i staram się przypomnieć sobie jak się lata. Dużo się zmieniło, zwłaszcza w kwestii kokpitu i dostępnych tam funkcji. Czuję się prawie jakbym latał kompletnie nieznanym statkiem
Chciałbym się dowiedzieć następujacych rzeczy:

gdzie się podziały następujące opcje:
  • zakładka Functions w prawym panelu?
  • opcja wyłączenia Orbit Lines z kokpitu?
  • opcja włączania Silent Running w kokpicie?
  • opcja wyłączenia voice dla odliczania (4,3,2,1) oraz ENGAGE przed skokiem?

  • do czego służy zakładka Ship w prawym panelu (w chwili obecnej w trakcie lotu nie mogę jej wybrać)?
  • jak włączyć zewnętrzna kamerę?
  • OCB z trybami Analysis i Combat?
  • jak obecnie skanować planety przy użyciu Detailed Surface Scanner? Widzę tu duże zmiany i jak na razie ich nie ogarniam
  • co to jest Composition Scanner?
  • co to jest Squadron i do czego służy zakładka Squadron Feed w górnym panelu?
  • jak stworzyć/zapisać nowy Preset w Opcjach sterowania (w sensie inny niż Custom albo dostępne defaultowe dla różnych urządzeń)?
Z góry dziękuję za info i pozdrawiam.

CMDR Scott Scale
 
Last edited:
Mam pewien problem, od niedawna eksploruję planety i mój SRV ma max zebranego Cadmium - nie wiem co z nim można zrobić? Nie mogę przesłać go na statek, jak jestem w statku to myślałem , że rafineria go przerobi ale w niej też jest pusto. Co mogę z nim zrobić? Czy tylko inżynierzy mogą go przerobić?
Wszystkie materiały które zbierasz są przypisane "do postaci". Nawet jeżeli zmienisz statek to masz nadal je do dyspozycji. Z niektórych możesz syntetyzować paliwo do SRV lub amunicję, inne są potrzebne do zabaw z inżynierami a jeszcze inne służą jako dopalacze wydłużające skok statku. Jeżeli masz już jakiegoś materiału max ilość to nie nazbierasz go więcej. Warto wtedy poszukać takich, których masz mało lub wcale, mając na uwadze jakie są Ci potrzebne. Różne materiały mają inne maksymalne limity ilościowe.
 
Witam, a ja mam dwa pytanka:
1. Czy ktoś natknął się gdzieś na aktualne ceny skanów planet? bo po wprowadzeniu nowych skanerów sporo się zmieniło.
2. Mamy nową walutę ARX. Zaraz po wprowadzeniu miałem jej (nie wiem skąd) 41, na drugi dzień miałem 61, a sprzedałem tylko kilka skanów, dziś mam 81 a tylko latam i skanuję, żadnych misji. Od czego mi przybywa tej waluty ?
 
Witam, a ja mam dwa pytanka:
1. Czy ktoś natknął się gdzieś na aktualne ceny skanów planet? bo po wprowadzeniu nowych skanerów sporo się zmieniło.
2. Mamy nową walutę ARX. Zaraz po wprowadzeniu miałem jej (nie wiem skąd) 41, na drugi dzień miałem 61, a sprzedałem tylko kilka skanów, dziś mam 81 a tylko latam i skanuję, żadnych misji. Od czego mi przybywa tej waluty ?
1 - http://remlok-industries.fr/wp-cont...twork-3.3-Value-planets-stars-cartography.jpg
2 - ARXy dostajesz za każdą aktywność w grze - eksploracja, trade, walka, etc.
 
Odkryłem geologic signals na planecie - łacznie 7. Podleciałem do jednego punktu, potwierdziłem w codexie, że tak, jest tu sulphur dioxide gas vent. Podleciałem do drugiego punktu - to samo... Da się jakoś wiedzieć, że to siedem sygnałów to jest to samo?

I jeszcze takie pytanie:
Odkryłem w sumie dwie planety w systemie z danymi geologicznymi. Ponieważ skanowałem dokładnie cały system, to nie pamiętam, które to były planety. Jak szybko znaleźć planety z sygnałami geologicznymi?
 
Last edited:
Na wstępie witam wszystkich. Jestem nowy, latam na platformie Xbox i mam parę pytań.
1. Jak otwórzyć panel wiadomości zaznaczony na zdjęciu na Xbox ? Próbowałem już wszelkich kombinacji na padzie i cały czas mam tam dwie wiadomości i nie wiem jak się tam dostać.
2. Gdzie można kupić nowe statki ? na stacjach póki co widziałem tylko opcje doposażenia mojego obecnego statku ale żadnych nowych
3. Jaki statek kupić po Sidewiderze ? zależy mi na zwiedzaniu kosmosu i dostarczaniu towarów.
Wiem że to są podstawy dlatego proszę o wyrozumiałość dla żółtodzioba :)
 

Attachments

  • elite.jpg
    elite.jpg
    204.4 KB · Views: 270
Dzięki, film pomógł :) Teraz już wiem co robić aby zostać podróżnikiem :) Dzięki
Mam tylko jedno pytanie, czy jak kupuje nowy statek to ubezpiecza się z automatu czy trzeba gdzieś wykupić ubezpieczenie ??
Z tego co pamiętam to z automatu, trzeba tylko mieć odpowiednią ilość pieniędzy przy wykupianiu statku - tzn po ewentualnym rozbiciu go.
 
WItam wszystkich
Posiadam konto na Frontierze z przypisaną grą na PS4. Niemniej skorzystałem z promocji na Steam i nabyłem za rozsądne pieniądze ED Deluxe na PC.
Problem pojawił się gdy podczas pierwszego uruchomienia gry wybieram logowanie na konto Frontiera i po otrzymaniu na maila kodu weryfikacyjnego każdorazowo wyskakuje komunikat: "Please purchase/redeem Elite Dangerous to Continue"
Ja rozumiem, że muszę te konta w jakiś sposób połączyć ale jedyne czego się dokopałem w internetach to informacja, że jest to: "długa, żmudna i męcząca procedura" oraz: "warto się było pomęczyć".
Więc wychodzi na to, że komuś się udało.
Ma ktoś pojęcia jak ugryźć temat?
Pozdrawiam
 
To dosc dziwne bo musielem sie sam wylogowac by zadzialwla beta u mnie pare dni temu i opcja wylogowania byla

Ale.fakt jak nie miales do tej pory wersji steam to sie nie ma jak wylogowac.

Info z tego faq podpowiqda by sciagnac launchera dla podstawowej gry bez horizons i gdyby nadal wystepowaly problemy napisac ticketa do FDev
 
Last edited:
Top Bottom