Saitek X 52 Pro Problem

Witam,
Nie wiem czy powinienem zakładać temat, czy napisać w innym dziale, jeżeli strzeliłem byka, to przepraszam moderację i proszę o przeniesienie.

Koledzy piloci, mam problem z nowo zakupionym X52 pro, mianowicie, nie zapisuje ustawień, np. kolorów lampek, czy przyciemnienia oświetlenia zestawu.
To w sumie mały pikuś, i jest to do przeżycia, Ale bardziej denerwujące jest to, że nie działa Pinkie switch w grze, mimo wyłączenia opcji enable clutch mode.
Pinkie działa w grze tylko wtedy, kiedy mam włączony control panel od Mad Catz w tle ( musi być otwarte to okno na pulpicie). Mam zainstalowane właśnie starsze sterowniki od Mad Catz, bo na najnowszych ze strony Logitech, nie ma w ogóle, w zasobniku( trayu), contol panelu, można sobie tylko ustawić profil i tyle. Zresztą na nowych sterach też pinkie nie działał.
Wymieniłem joya, bo zepsuł mi się zwykły x52, tam tych problemów nie było. Tam był też problem po odpięciu hotasa od usb, trzeba było po ponownym podpięciu instalować od nowa soft. Ale to inna bajka.
Może ktoś z was zna jakąś kombinację driverów + wersja oprogramowania, na którym to zadziała normalnie.
Dziękuje za pomoc.
 
mam ten sam problem, tylko na zwyklym X52

'Pinkie' nie dziala mi juz od jakiegos czasu, jedyne 'obejscie' jakie znalazlem na ta chwile to przed odpaleniem Elity robie Win+R i wpisuje joy.cpl, odpala sie nowe okno, z ktorego musze wybrac 'wlasciwosci' i dopiero to zalatwia sprawe.

Probowalem juz wszystkich kombinacji stery + oprogramowanie, niestety, nic nie dziala.

Jakbys znalazl jakas opcje, ktora to naprawia, daj znac w tym watku prosze.

Zdravim
 
No tak, to dwa rozwiązania które na razie znam.
Stary software który pokazuje control panel w zasobniku, i odpalenie go na pulpicie w trakcie gry, lub właśnie twój z nowym oprogramowaniem, ale wtedy control panel trzeba wywoływać przez joy.pl.
I też musi działać w tle, inaczej pinkie nie działa, z tym, że ja nie miałem tego problemu na x52, mam dopiero na x52 pro. Dobra grzebie dalej, dzięki, jak coś znajdę, napiszę.
 
Jeszcze pytanie o ustawienie mode switching, zrobiłem jak w tyk filmie i nie działa mi to w grze https://www.youtube.com/watch?v=MAL7XL7C_II
Czy mam coś jeszcze włączyć w opcjach sterowania w grze? Nigdy wcześniej tego przełączania nie ustawiałem

To już ogarnąłem
Jednak nie ogarnąłem, mam powoli dość tego joysticka. Zmieniam te ustawienia, mam mode1 fight, 2 flying, 3 landing, wszystko ok, na poszczególnych ustawieniach dodają sie pipsy gdzie trzeba, wysuwa się podwozie czy bronie.
Ale jest problem, na mode 2 fly mogę wyłączać flight assist tym guzikiem co zawsze, ale juz na mode 1 fight to nie działa, tak jak np. next subsystem target suwakiem. Może ktoś coś podpowiedzieć?
 
Last edited:
Panie kolego Rootsrat, jak na tą chwilę pełen sukces :)
ElPueblo wyczyściłem wszystko co udało mi się znaleźć w kompie związanego z Saitek, Logitech, lub Mad Catz. Wedle tego :
https://forums.frontier.co.uk/showt...-problems-with-the-drivers-setup-of-the-thing

Potem zainstalowałem na czysto stery a potem software od kolegi Rootsrat, i na tą chwilę działa wsio, pinkie, guziczki, pstryczki. Przełączanie mode też.
Ten Saitek i tak z każdym uruchomieniem robi co chce, więc zobaczymy za parę dni. Na razie jest dobrze i wszystko działa jak na starym x52.
:))))))))))))))))))))))))))))))
 
Top Bottom