Star Citizen - luźna dyskusja o kolejnym wielkim space simie.

"Kapitalizm" Panie zwyczajny "Kapitalizm" ...
Skoro statki w SC kupionie za 1000 USD można sprzedać na GreyMarket za 4000 USD to co tam takie pakiet startowe ... :p
Zwyczajnie jest popyt jest podaż ...
Wszyscy wygrywają :D
Niewidzialna, opancerzona, szponiasta, zakrwawiona ręka kapitalizmu :D
Ludzie kupowali relianty za chyba 30 albo 40 euro i sprzedają teraz za 100 ^^
 
Ludzie kupowali relianty za chyba 30 albo 40 euro i sprzedają teraz za 100 ^^
E tam sam kupiłem takie trzy za 50 USD ... Teraz na topie są P-72 za 30 USD za kilka tygodni będą za 40-50 USD i tyle ...
A nadal zostały mi dwa Relianty bo jeden upgadowałem do Connie ...

I zaprawdę powiadam Wam:

"Będziecie jeszcze szukać 'po taniości" dostępu do StarCitizen lub możliwości zakupu upragnionych Waszych statków" :D

To co wyżej to żart ...

Ale niestety ma w sobie ziarno prawdy (pod koniec 2014 można było mieć wszystko czyli Star Citizena za darmo - pisałem o tym na naszym forum) a dziś kto kupuje będzie miał kiedyś łatwiej i tyle ...
Tak było ( w przypadku ED - tzw. Sezony ) i tak będzie ( w przypadku SC - statki/dodatki ) ...
 
Last edited:
E tam sam kupiłem takie trzy za 50 USD ... Teraz na topie są P-72 za 30 USD za kilka tygodni będą za 40-50 USD i tyle ...
A nadal zostały mi dwa Relianty bo jeden upgadowałem do Connie ...

I zaprawdę powiadam Wam:

"Będziecie jeszcze szukać 'po taniości" dostępu do StarCitizen lub możliwości zakupu upragnionych Waszych statków" :D

To co wyżej to żart ...

Ale niestety ma w sobie ziarno prawdy (pod koniec 2014 można było mieć wszystko czyli Star Citizena za darmo - pisałem o tym na naszym forum) a dziś kto kupuje będzie miał kiedyś łatwiej i tyle ...
Tak było ( w przypadku ED - tzw. Sezony ) i tak będzie ( w przypadku SC - statki/dodatki ) ...
To nie będzie na szczęście trwało wiecznie - Pod koniec 2016 albo gdzieś w 2017 ( zgubiłem się już w tych datach ) prawdopodobnie skończy się kupowanie statków za realną kasę.
 
To nie będzie na szczęście trwało wiecznie - Pod koniec 2016 albo gdzieś w 2017 ( zgubiłem się już w tych datach ) prawdopodobnie skończy się kupowanie statków za realną kasę.

My nie kupujemy statków za realną kasę my "wspieramy rozwój projektu SC" a gratis dostajemy statki (tak jak kolejne progi na Kickstarter-ze, tylko tu możemy sobie wybrać coś co Nas intersuje/kręci/czym chcielibyśmy się zając w grze itp.)
Po ukazaniu się gry SC cena dziś dostępnych statków wzrośnie w grze trzykrotnie ...
I to jest imho uczciwa forma dowartościowania osób wspierających już projekt ...
I za nim ktoś napisze magiczne słowa tzw. "PaytoWin" to niech się "spotka z rozumem" bo nikt z dziś i wcześniej wspierających nie ma gwarancji, że projekt SC wypali i choć w 50% spełni ich marzenia i wyobrażenia ...
A rzesza "malkontentów" wieszcząca koniec projektu, skok na kasę, przekręt stulecia niczym nie ryzykuje oprócz wątpliwej reputacji na forach :) Takich "odważnych inaczej" jest zawsze dużo (tak jak w życiu) ...
"Internety i opinie zza monitora" (wówczas każdy jest bohaterem) wiele mogą przyjąc w danym temacie ale co to wnosi ?
Większość to plotki, zasłyszane opinie bo zwyczajnie nikt z Nas nie ma czasu aby na bieżąco śledzić informację na ten temat no chyba, że komuś zależy/lubi to/to jest jego pasja/hobby itp itd ...
Patrząc na moją skromną osobę to kupując ED w czerwcu 2014 roku nie miałem gwarancji projektu ale dzięki tej decyzji mogę dziś nie przejmować się kolejnymi sezonami Frontiera i nadal bawić się dobrze w ED ...
Jeśli komuś się wydaje, że w przypadku SC będzie inaczej to cóż ...
Może ma rację a może rację mam ja ;)

ps.
Nikogo do niczego nie namawiam, każdy ceni/inwestuje swoje pieniądze ...
Zwyczajnie wrócimy do tematu pod koniec 2016 lub w 2017 roku ...
 
Last edited:
Racja. Chociaż na razie im dłużej SC produkują tym bardziej im wierzę. Gra idzie do przodu, a chyba skończyły im się pomysły na kolejne feature. To dobrze, bo i tak mają ich mieć więcej niz jakakolwiek gra w historii. 2.0 Przekonało mnie do tego by przesunąć zakup z "tuż przed squadron 42" na "zaraz po horizonie" ;)
 
Last edited:
Jak wygląda sprawa z LTI przy wykorzystaniu opcji upgrade?
O ile pamiętam to kiedyś LTI zostawało przy robieniu upgrade'u za pomocą modułów a teraz je usunęli i płaci się żywą gotówką za bezpośredni upgrade tylko pytanie czy LTI zostanie przypisane do nowego statku...
 
Nadal jest tak, że robiąc upgrade swojego statku, CCU podmienia ci statek na nowy, a całą resztę zostawia bez zmian czyli LTI zostaje.
Obecnie system CCU Ship-upgrades umożliwia zakup upgrade dowolnego statku będącego aktualnie w sprzedaży.
Na końcu w linku jest spis statków dostępnych w poszczególnych dniach AnniVERSEary-Sale-Kickoff (od piątku do niedzieli powtórzą wszystko)
Dlatego jeśli komuś zależy na LTI statków to obecnie warto kupić sobie takiego P-72 z LTI i upgradować do swojego wymarzonego statku (pamiętać trzeba o pakietach/starterach z dostępem do SQ42 - ich nie topimy ;) ).
Wiele osób pozmieniało (potopiło stare statki i kupiło P-72 a następnie go upgradowało do wcześniej stopionych) w trakcie Anniversary sale swoje statki tak, że aktualnie mają wszystko z LTI ...
 
Last edited:
Co to w ogóle jest to LTI?

Lifetime Insurance to darmowe dożywotnie ubezpieczenie na zakupione statki (ma ono jednak dotyczyć kadłuba oraz standardowego wyposażenia, dokupione lepsze trzeba będzie ubezpieczyć osobno)
Normalnie oferowane w sklepie statki mają ubezpieczenie w pakiecie na miesiące/rok/dwa/trzy lata * a LTI powoduje, że teoretycznie w razie utraty statku nie będziesz się tym martwić ...
LTI do statków generalnie wzbudza u Citizenowców niezdrową fascynację :D (mimo, że podobno ma nie mieć wielkiego znaczenia) bo takie ubezpieczenie można nabyć tylko w momencie gdy statki pojawiają się pierwszy raz w sprzedaży (sprzedaż koncepcyjna) później już są do nich przypisane standardowe warunki ubezpieczenia. O ile w przypadku małych statków może to być pomijalne o tyle w przypadku tych dużych lub typowo bojowych imho warto je mieć.
Właśnie P-72 który teraz jest pierwszy raz w sprzedaży posiada LTI.


ps.
*czas w SC będzie biegł trochę inaczej niż w realnym życiu graczy ...
 
Last edited:
potopiło stare statki i kupiło P-72 a następnie go upgradowało do wcześniej stopionych

Jak się topi statki?
Np takiego Avengera przetopić na surowce z których można kupić tego P-72 lub nawet 2?
Mam skumulowane jakieś $ na koncie ale w ogóle ich nie uwzględnia przy kolejnych zakupach i ciągnie z plastiku zamiast wpierw ściągnąć z tego co mam w wirtualnym portfelu...
 
Jak się topi statki?
Np takiego Avengera przetopić na surowce z których można kupić tego P-72 lub nawet 2?
Mam skumulowane jakieś $ na koncie ale w ogóle ich nie uwzględnia przy kolejnych zakupach i ciągnie z plastiku zamiast wpierw ściągnąć z tego co mam w wirtualnym portfelu...


Statki można przetapiać a uzyskane w ten sposób pieniądze inwestować w kolejne statki(ale zakupione za odzyskaną walutę statki nie będzie można już komuś podarować/sprzedać go innemu graczowi itd nadal jednak będzie można go ponownie przetopić)
Generalnie waluta z przetopionych statków zostaje przypisana na stałe do Twojego konta.

Jak to zrobić:

Wchodzisz na swoje konto/zakładka My Hangar wybierasz statek który chcesz przetopić (należy pamiętać aby nie stopić sobie startera z SQ42) klikasz na ten trójkąt po prawej stronie od nazwy, pojawia się przycisk Exchange for Store Credits klikasz ponownie wyskakuje okno z prośbą o potiwerdzenie (z hasłem) wraz informacją o odzyskanej kwocie w USD.
Klikasz i statek znika z konta a USD zostają przypisane do Twojego konta.

UWAGA:
Na każdym koncie przypisane są dwie waluty: jedna to USD a druga to UEC (ta będzie funkcjonować w grze a dziś za nią można kupować sobie gadżet, uzbrojenie itp w drugim sklepie VoyagerDirect)

Teraz zakupy:

Wybierasz sobie statek który chcesz kupić np. Kruger-P-72-Archimedes-LTI i dodajesz do koszyka.
W koszyku klikasz CHECKOUT pojawia się zakładka ADDRESS klikasz NEXT STEP i masz PLACE ORDER AND PAY. I tu dopiero możesz wpisać USD z Twojego konta.
Klikasz na przycisk CREDITS&COUPON i w okienku USE CREDIT (system sam powie Ci ile możesz przeznaczyć w zależności od ceny statku i stanu Twojego konta) wpisujesz kwotę a po zaakceptowaniu finalizuje się transakcję (dopłacając lub nie realną kasę z PayPal lub karty)
A statek trafia na nasze konto.

ps.
Każdy zakupiony statek można upgradować przez CCU do innego dostępnego w sprzedaży
ps.2
W przypadku P-72 nie pojawi się on jeszcze w Hangarze ani w grze bo nie jest jeszcze gotowy ... (choć nie wiem czy w zastępstwie nie dostaniesz P-52 Merlin którym już można latać)
 
Last edited:

rootsrat

Volunteer Moderator
Idą jak świeże bułeczki :D

::EDIT::

Ja myślałem, że mam Aurorę, a tu się okazuje, że mam Avenger Stalker po tym dziwnym upgradzie, który mi poleciłeś, Dako :)

Wygląda, że to jakiś lepszy statek od tej Aurory, si?

Kusi mnie, żeby zainstalować SC :D
 
Last edited:
Idą jak świeże bułeczki :D

::EDIT::

Ja myślałem, że mam Aurorę, a tu się okazuje, że mam Avenger Stalker po tym dziwnym upgradzie, który mi poleciłeś, Dako :)

Wygląda, że to jakiś lepszy statek od tej Aurory, si?

Kusi mnie, żeby zainstalować SC :D

Avenger jest bardzo dobrym statkiem no i masz go za grosze :)
Co do instalacji to nadal mamy wersję 1.3 więc poczekaj na oficjalną 2.0 no chyba, że chce Ci się ściągać ponad 30 GB tak z dwa razy ... :D
 
Pojawiło się 2500 szt za 30 EU starterów z Aurorą MR

Star-Citizen-Starter

Po pierwsze, dzieki za dobra lekture Dako, rep dla Ciebie jak tylko bede mogl.
obszerne I dosc doglebne wyjasnienia co z czym jemy I udalo Ci sie zmienic moje spojrzenie na SC, gratulacje ;)

mam pytanie odnosnie tego Startera ktory jest za £23 teraz

Czy kupujac to, bede mial dostep do Alpha/Beta? czy to tylko finalny produkt kupuje?
Jaka jest roznica miedzy Star Citizen Starter a Aurora MR AC Starter?

z gory dzieki za odpowiedz
 
Last edited:
Teraz nie ma już podziału na dostęp alfa/beta kupujesz starter i masz dostęp już teraz do wszystkiego co powstaje do testów czyli do Hangaru/Arena Commander/PTU (za zaproszeniem od CIG - docelowo dostają wszyscy) a później Star Marine. Kupując Starter masz kampanię offline Sq42 oraz całą grę online StarCitizen
Dziś nic więcej nie trzeba.
Oba startery są identyczne tylko ten co podałem wyżej jest tańszy ... (i chyba w EU wychodzi najtaniej)
 
Top Bottom