Star Citizen - luźna dyskusja o kolejnym wielkim space simie.

Zawsze idzie przypolowac na allegro na starter AMD Never settle z mustangiem omega malowanym AMD (dalej widuje je w cenach 50-100zl) a za kolejne 5-10$ mozna tego mustanga stuningowac do avengera (co tez uczynilem)
 
Nie trzeba być streamerem ... :)
Ja już kolejny raz dostaję zaproszenia do PTU przy pierwszym tysiącu osób i aktualnie "próbuję" bawić się od zeszłego piątku.
Próbuję to właściwe słowo bo gra jest bardzo niestabilna i co kilka, kilkanaście minut zalicza crash-a.
Zwyczajnie trzeba być cierpliwym i czekać aż to ogarną (dziś kolejny patch)
Niestety zapowiedziano, że póki PTU 2.0 nie będzie stabilne to nie będzie kolejnych zaproszeń dostępu dla kolejnych graczy.
Na dziś ma dostęp 15000 osób i chwilowo więcej nie będzie :(
 
Last edited:
@Dako
To normalne że przy przetapianiu się umacza?
Upgrade statku A do B kosztuje np 10$ a statku D do E 15$, po przetopieniu dostaję cenę statku A+5$ i D+10$...
Rozumiem że jak przetopię statek z LTI to wszystko idzie w pip?
MSRP za omegę to 55$ a przy próbie przetopienia pokazuje 0$... też ciekawa logika ;)

Na chwilę obecną mam obowiązkowy Mustang Omega : AMD Edition z paczki never settle ;)
RELIANT MINI HAULER - LTI
KRUGER P-72 ARCHIMEDES - LTI
KRUGER P-72 ARCHIMEDES - LTI

I zastanawiam się co na co przerobić, wiadomo że im droższy statek tym bardziej chce się na nim mieć LTI...
Interesowało by mnie coś wielozadaniowego jak elitowa cobra, asp czy pyton, walką stricte raczej nie będę się parał ale do zabawy coś zwrotnego i zajadłego jak vulture też było by opcją no i coś stealth do ekspoloracji/szmuglerki tudzież żeby bez ciśnienia przyjrzeć się z bliska jak się ludziska tłuką ;)

Kiedyś wspomniałeś o Avenger, wygląda fajnie a'la cobra ale mam nieodparte wrażenie że w którymś momencie cargo spadło do 4 z bodajże 12 czy 16...
Myślałem też o Mustang Delta, do zabawy w wojaczkę ale ten chyba już nie wróci...
Czy jak już kiedyś SC ruszy to nadal będzie opcja przerobienia kadłuba, w ograniczonym zapewne zakresie, z zachowaniem LTI czy po prostu teraz wachlujemy przez odpaleniem bo potem już nic nie będzie można kombinować?

O co chodzi z Titan i Warlock Module, są to moduły dedykowane do Avenger'a? Ten Warlock może być miły do zabawy w BH, chyba że są inne statki które mają podobną funkcjonalność...
 
Last edited:
Tyle pytań ... :)
Ok nie powinno być sytuacji, że po ugrade i przetopieniu tego coś się traci. Zwykle tak nie było. Możesz podać konkretne przykłady?

Co do Omegi ponieważ była za darmo w pakiecie AMD (inaczej nie można ją było kupić) CIG wycenił ją na 55 USD (na potrzeby upgrade) ale 0 USD do topienia. Bez tego wyobraź sobie sytuację w której gracze pod koniec 2014 roku kupowaliby na allegro Omegi za 50 pln, dodawali do swojego konta, topili je i nagle otrzymywali 55 USD gratis od CIG na zakupy :D

W SC nie będzie staktów wielozadaniowych i przynajmniej na tym etapie więc trudno Ci doradzić choć imho najbliżej wielozadaniowości jest chyba Connstelation Andromeda i Freelancer. Fajny może być piracki Cutlass Black

Zwrotne i szybkie są małe papierowe statki typu Mustangi, P-52, lepszy znacznie od nich Gladius a podstawowy myśliwiec to HORNET (taki latajacy czołg) innym bedzie SABRE - (stealth, szybki ale gorzej opancerzony)
Do handlu najlepiej nadają się statki typu Hull (najlepszy stosunek ładowni do ceny)
Do eksploracji Mustang Beta Freelancer DUR, wieloosobowa Aquila, wielki Carrack
Itd itd ...

Avenger jest fajnym chyba nawet uniwersalnym statkiem a to co ma opis TITAN za 50 USD I WARLOCK za 85 USD (bez Vat) to nie są moduły tylko warianty czyli inne AVENGERY do inncyh zadań.

Co do przeznaczenia warto poczytać SHIP SPEC SC

Decyzje co do zmian przez CCU trzeba będzie podjąć przed wydaniem SC bo później nie będą działać ale bez obaw pewnie jeszcze rok czasu poczekamy ;)

Jak nie chcesz podjemować decyzji to możesz się jeszcze wstrzymać z tym co masz coraz więcej statków będzie gotowych do lotu i zawsze będziesz mógł je sobie z czasem dokupić stopniowo.

Od piątku do niedzieli będą ponownie w sprzedaży wszystkie statki z tygodnia AS czyli...

Friday, November 20th: Exploration

Endeavor and Modules
Carrack

Saturday, November 21st: Piracy

Caterpillar
Herald
Redeemer
Cutlass Blue

Sunday, November 22nd: Military

Retaliator and Modules
Starfarer Gemini
Sabre
Super Hornet

Monday, November 23rd: Racing

M50
Mustang Delta
350R

Tuesday, November 24th: Aliens

Khartu-al
Banu Merchantman
Reliant

Wednesday, November 25th: Working Starships

Reclaimer
Genesis Starliner
Orion
Aurora LX
Starfarer

Thursday, November 26th: Mercantile

Freelancer MIS
Hull Series
Constellation Phoenix

A żeby jeszcze zakręcić w temacie to dzięki opcji CCU można dziś i od piątku za darmo (cena 0 USD) nabyć upgrade między statkami w tej samej cenie

Wystarczy otworzyć ship-upgrades i po lewej stronie zobaczyć które statki ma taką samą cenę (i to teoretycznie można będzie za darmo upgradować pomiędzy sobą - przynajmniej dziś tak można te które są w sprzedaży )

Czyli identyczne ceny mają następujące statki i upgrade pomiędzy nimi będzie albo już kosztuje 0 USD

AURORA ES = P-52MERLIN
MUSTANG ALPHA = P-72 ARCHIMEDES
AURORA LX = AURORA LN
AVENGER TITAN = RELIANT
300I = MUSTANG GAMMA = MUSTANG OMEGA
AVENGER STALKER = HULL A
315P = MUSTANG DELTA
AVENGER WARLOCK = HERALD
HULL B = GLADIUS
M50 INTERCEPTOR = CUTLAS BLACK
FREELANCER = F7C HORNET
F7C-S HORNET GHOST = FRELANCER DUR = 350R
FRELANCER MAX = F7C-R HORNET TRACKER
RETALIATOR BASE = CONSTELATION TAURUS = CUTLASS BLUE = KHARTU-AL
GLADIATOR = F7C-M SUPER HORNET
MERCHANTMAN = VANGUARD WARDEN = REDEEMER
RETALIATOR BOMBER = CONSTELATION AQUILA
ENDEAVOR = ANVIL CRUCIBLE = ESPERIA GLAVIE = HULL D = CARRACK = RECLAIMER = CONSTELATION PHOENIX

Nie twierdzę, że trzeba je za wszelką cenę kupować ( a już na pewno nie wszystkie) bo jeśli będzie możliwość latania to pewnie będą w sklepie ;) ale jeśli już dziś można posiadać wiele opcji i mieć je za darmo to dlaczego nie.

A np. dzisiejsi posiadacze Banu mogą sobie kupić upgrade do Vanguarda (i odwrotnie) i niedługo nim polatać w 2.0 ( a jak im się znudzi to wrócić do swojego Banu :D )
Tacy posiadacze Hull A i B zamiast smętnie patrzeć na ich obrazki na swoim koncie na jakiś czas zamienią je na Gladiusy i Avengery i będą mordować innych w Arena Commander :devil:

I choćby dla tego warto ...
 
Last edited:
Tak jak teraz patrzę to wszystko się zgadza z tym upem i przetopieniem, nie wiem czemu mi się zdawało że jest inaczej. Chyba że wcześniej omegę trzeba było przewalić płatnie do innego mustanga a potem dopiero do Avengera i z tego do 315... już nie istotne, oba poszły na żyletki ;)

Nic a nic nie pomogłeś ;)

W takim razie trzeba dokupić jeszcze kilka tanich statków LTI, te p-72 wydają się dobrą bazą, i poczekać.
Chociaż takiego Avengera i Mustanga Delta to sobie dziubnę od razu jak będzie dostępny, potem najwyżej zrobi się up do czegoś droższego.
Omegi nie ruszam bo wydaje się najlepszą opcją do ścigania, no chyba że będą to wyścigi w stylu carmagedon to wtedy LTI by się przydało no i bez tego pakietu to sobie nie pogram ;)
 
@Shamoth mustanga bynajmniej jakis czas temu (nie pamietam kiedy to robilem) dalo sie na zwykla omege przerobic za darmo a potem na np avengera.
 
Last edited:
Wygląda na to, że opanowali crashy! Jeszcze zostało sporo dziwinych bugów. Na streamie widziałem, że tuż przed wyjściem 2.0D częstwotliwość crashów spadła z 5m do 40-60min, a w D w ogóle ich nie było przez 2 godziny!
Gorzej, że są dalej dziwne bugi np. Gracz nie mógł wyjść ze statku, zabił się i podczas animacji schodzenia z łóżka wylądował spowrotem w tym statku, obracał się z gigantyczną prędkością, aż się niedobrze ludzią na streamie robiło...
Do tego za każdym razem jak się zabijał wracał tam. Normalnie nerverending nightmare
"interstellar meets inception"
Poza tym wszystko w miarę działa. A co do śmiesznych bugów to:
https://www.youtube.com/watch?v=jJfh3r7nq9o
Chyba niedługo wypuszczą to dla wszystkich userów.

Edit: W momencie kiedy to napisałem zaczęła się seria crashów u wielu streamerów. Crashuje dosłownie co minutę. No to tyle co do "niedługo wypuszczą dla wszystkich".
Może chcą dojść do 2.0z? :D
 
Last edited:
Nie jest źle, robią postępy.
Osobiście grałem dziś już ponad 20 minut :D
Progres jest ...
Choć na ten moment mimo całkiem niezłej konfiguracji (i5-4690K, 16 GB, GTX970 ME100) nadal mam jednak chwilowe zamrożenia ekranu i fakt, że mniej niż było ale nadal są.
 
Uwaga!
Star citizen 1.3 jest dostępny za darmo do 14 grudnia w wersji próbnej.
https://www.robertsspaceindustries.com/enlist
source: https://robertsspaceindustries.com/comm-link/transmission/15098-Star-Citizen-Alpha-20-Trailer
Dostępne bedą następujące statki:
- Aurora MR
- Mustang Alpha
- Gladius
Wystarczy przejść do sekcji download i pobrać.
Jeśli ktoś chce otrzymać 5 000UEC to wystarczy dodać ten referral code:
STAR-ZTV9-65QM
Użycie referrala daje 5000 startowych kredytów + jeśli kiedyś kupicie na tym koncie "pełną" grę to ja otrzymam za to jakąś nagrodę ( skórkę, broń, i takie tam ;) )
więcej: https://robertsspaceindustries.com/referral-program

-----------------------------
Trochę w to pograłem, całkiem przyjemnie, ale od sterowanie na padzie ręce bolą.
Mam drobny problem: Gra działa w stałych 30 fps niezależnie od ustawień ( czasami nagłe skoki do 40-50 ), oraz freezuje się na kilka sekund przy częstych zderzeniach.
 
Last edited:
Top Bottom