Star Citizen - luźna dyskusja o kolejnym wielkim space simie.

na 100 mln mogli chociaż jakiś streach goal dać, bo aż głupio tak nic.
Z tego co słyszałem to mieli, i będzie takowy... Ale po czasie bo nie sądzili, że aż tak szybko to pójdzie! Bodaj 15 albo 16 mają coś ujawnić, ale mogę się mylić.
 
Nie wiem jak Wam, ale mi ani razu ani do PTU ani do live 2.0 nie udało się wejść. Jakieś zwiechy, timeouty, albo instancja pełna.
Raz dobiegłem do pada i wpadłem w jakiegoś buga i 'spadłem' ze stacji 'na dół'
 
Last edited:
Z tego co słyszałem to mieli, i będzie takowy... Ale po czasie bo nie sądzili, że aż tak szybko to pójdzie! Bodaj 15 albo 16 mają coś ujawnić, ale mogę się mylić.

Pewnie dadzą możliwość zakupu wyposażenia kajut lub całych kajut deluxe ;)
 
Nie wiem jak Wam, ale mi ani razu ani do PTU ani do live 2.0 nie udało się wejść. Jakieś zwiechy, timeouty, albo instancja pełna.
Raz dobiegłem do pada i wpadłem w jakiegoś buga i 'spadłem' ze stacji 'na dół'
Mi się udało nie raz, chociaż zwykle zajmowało mi to ok. 20 min. Loading potrafi sam trwać 10 min po czym mnie wywalić przez to, ze zbyt długo się łąduje...

- - - - - Additional Content Posted / Auto Merge - - - - -

Pewnie dadzą możliwość zakupu wyposażenia kajut lub całych kajut deluxe ;)
Tak, nie zapomnij o akwarium... i złotych statkach.
 
Nie wiem jak Wam, ale mi ani razu ani do PTU ani do live 2.0 nie udało się wejść. Jakieś zwiechy, timeouty, albo instancja pełna.
Raz dobiegłem do pada i wpadłem w jakiegoś buga i 'spadłem' ze stacji 'na dół'

Zrobiłeś wszystko wg instrukcji?
Po zainstalowaniu skasowny folder USER, zrobiona veryfikacja plików itd ..
U mnie działa bez problemów raz na jakiś czas może zdarzy się crash, błędy są bo to jednak Alpha ...
Ale bawić się już można bez większych problemów
 
Oglądam właśnie streama star citizenowego ( http://www.twitch.tv/starcitizen ) i właśnie pokazali...
Proceduralne planety. Tak jest, proceduralne. Pokazali planete work in progress i to wygląda... Lepiej niż horizons. Piękne efekty, całkiem niezłe tekstury, trochę widać doładowywania się, ale to work in progress. Atmosfera wygląda pięknie :D
Jak tylko będzie to możliwe to zalinkuje do filmu, bo pewnie jeszcze dziś wyląduje na YT.
 
Film jest w sieci :)

[video=youtube;X5XSiww9ZO4]https://www.youtube.com/watch?v=X5XSiww9ZO4&feature=youtu.be[/video]
 
[video=youtube;-yLTm8DZ8s4]https://www.youtube.com/watch?v=-yLTm8DZ8s4[/video]
A tu zwiastun.

- - - - - Additional Content Posted / Auto Merge - - - - -

Ok, zastanawiają mnie tylko kolejki do stacji... będzie jak za PRL?
Na początku? bardzo prawdopodobne.
 
W spaceengine są lepsze niż w SC i ED razem wziętych.

[video=youtube;mootV7Iqa34]https://www.youtube.com/watch?v=mootV7Iqa34#t=168[/video]
Widzę że jak ED dodaje jakiś moduł, to SC daje filmik że też tak potrafią (tylko że gry nadal ani widu ani słychu) :D Bądź co bądź mam wrażenie, że SC 'o ile', wyjdzie to może pozamiatać, bo tam ten świat będzie żywy jakiś. w ED nadal wszystko suche, martwe, oparte na tekstach w Biuletynie.
 
Last edited:
W spaceengine są lepsze niż w SC i ED razem wziętych.

https://www.youtube.com/watch?v=mootV7Iqa34#t=168
Widzę że jak ED dodaje jakiś moduł, to SC daje filmik że też tak potrafią (tylko że gry nadal ani widu ani słychu) :D Bądź co bądź mam wrażenie, że SC 'o ile', wyjdzie to może pozamiatać, bo tam ten świat będzie żywy jakiś. w ED nadal wszystko suche, martwe, oparte na tekstach w Biuletynie.

No space engine też jest genialny :D
W sumie powinniśmy mu zrobić specjalny dział głównie dla zdjęć. Jeśli takiego nie ma to zaraz go zrobie.

Przecież grę widać :D
Tak naprawdę biorąc pod uwagę wielkość star citizena to powinien wyjść ok. 2020 i byłby to normalny czas produkcji. Takie produkcje naprawdę tyle powstają, tylko, że nigdy tyle nie pokazują. Przy obecnym stadium pewnie dostalibyśmy tylko informacje, że powstaje następca wing commanderów i tyle. Następne info w 2018...
Star citizen już teraz ma bardziej żywy "feeling" niż elite. W sumie to ciesze sie, ze nie kupiłem horizona bo bym teraz żałował po tej prezentacji.
 
Do 2020 może i ED dostanie feeling. W końcu planet coaster ma się dobrze.

Prawie jak w coriolis ;)
planet-coaster.jpg


Elite Dangerous season 4: Feeling
 
Last edited:
Pograłem w Alphe 2.0 i jestem oczarowany. Właśnie takiego poziomu interakcji ze światem brakuje mi w Elite, chodzenie po statku, wysiadanie ze statków, voice acting npc, dynamiczne misje w lokacjach. Poezja :p
A najbardziej sandboxowa rzecz jaką zrobiłem? Wyskoczyłem z rozpędzonego Avengera który odleciał w siną dal a ja pozostałem w pustce :p
 
Po cichutku bez szumnych informacji ruszyła ostatnia w tym roku wyprzedaż czyli Holiday Ship Sale - potrwa pięć dni do 28 grudnia.

Holiday Ship Sale 2015

Tak dla przypomnienia ważna z dwóch powodów:

dla tych co już chcą powiększyć swoją flotę - od początku roku 2016 zostaną podniesione ceny w Euro - może warto coś tam jeszcze kupić ;)

dla tych co jeszcze chcieli by zacząć swoją przygodę z SC i nie mają jeszcze pakietu startowego to ostatnia okazja aby nabyć tanio całą grę (czyli SC i SQ42 w komplecie)
Dlaczego?
Bo prawdopodobnie od 16 stycznia 2016 nastąpi odseparowanie Star Citizena (gra online) od Squadron42 (kampania) i będzie je trzeba nabywać osobno (pakiety nie będą już zawierać SQ42) W trakcie Holiday Ship Sale mają być prawdopodobnie ponownie dostępne tanie startery Star Citizen Starter w ilości 5000 szt
Jak zacząć z Star Citizen można przeczytać tutaj: Zakladanie konta poradnik

ps.
Taniej już było bo pod koniec ubiegłego roku pisałem o pakietach z kart AMD dzięki którym grę można było mieć nawet za darmo w tym roku są pakiety za 30 EU, w przyszłym będzie pewnie dwa razy drożej ;)
 
Z racji, że kiedy już ujarzmiłem paypal to moje zamówienie się przedawniło a skończyły się tanie pakiety to...
Stałem się szczęśliwym ( oby ) posiadaczem aurory LN :D
 
Ktoś mi wytłumaczy o co chodzi z tym systemem finansowania? Jeżeli teraz kupię obrazek ze statkiem, to rozumiem że mogę nim grać podczas bety/alphy itd. A co jak gra wyjdzie? Inne statki muszę kupować też za prawdziwe pieniądze, czy jest jakaś waluta w grze?
 
Ktoś mi wytłumaczy o co chodzi z tym systemem finansowania? Jeżeli teraz kupię obrazek ze statkiem, to rozumiem że mogę nim grać podczas bety/alphy itd. A co jak gra wyjdzie? Inne statki muszę kupować też za prawdziwe pieniądze, czy jest jakaś waluta w grze?
Będziesz mógł nim latać, jak gra wyjdzie to będziesz też mógł kupić z ingame money. Niedługo nie będzie można w ogóle kupować statków za realną kasę ( prawdopodobnie od początku 2016 ) nie licząc startowych. Do tego możesz za walutę zdobywaną w arena commanderze kupować statki tymczasowo.
 
Ktoś mi wytłumaczy o co chodzi z tym systemem finansowania? Jeżeli teraz kupię obrazek ze statkiem, to rozumiem że mogę nim grać podczas bety/alphy itd. A co jak gra wyjdzie? Inne statki muszę kupować też za prawdziwe pieniądze, czy jest jakaś waluta w grze?

Będziesz mógł nim latać, jak gra wyjdzie to będziesz też mógł kupić z ingame money. Niedługo nie będzie można w ogóle kupować statków za realną kasę ( prawdopodobnie od początku 2016 ) nie licząc startowych. Do tego możesz za walutę zdobywaną w arena commanderze kupować statki tymczasowo.

"Trochę rozwinę" temat:

Można powiedzieć, że nie kupujemy statków tylko finansujemy rozwój gry a w ramach podziękowania od CIG mamy możliwość (mocno uproszczając) wyboru:

  1. pakietu startowego
  2. samodzielnego statku
  3. dodatkowych rzeczy

1. Kupując dziś jakiś pakiet startowy Game Packages zyskujesz całą grę w przyszłości czyli kampanię oflline Squadron42 oraz grę online tzw Planet Universe Star Citizen oraz jakieś tam bonusy przypisane do pakietu I to wystarczy by już dziś się bawić i grać ale tylko tym statkiem z pakietu który masz przypisany do konta. Nic więcej nie potrzeba do zabawy dziś i posiadania dostępu w przyszłości do całej gry Star Citizen.
W najtańszym pakiecie jest Aurora lub Mustang odpowiedniki takiego w ED Sidewindera.

Zakup pakietu startowego jest niezbędny aby grać, natomiast kupno samego dowolnego statku bez posiadania pakietu nic nie daje.

2. Dodatkowo jeśli podoba Ci się SC/nie wiesz co robić z pieniędzmi/szczególnie chciałbyś posiadać jakiś statek/wiesz czym chciałbyś zająć się w grze (niepotrzebne skreślić ) możesz nadal kontynuować wspieranie SC kupując sobie jakiś samodzielny statek (tak jak pisałem należy mieć już wcześniej pakiet startowy)
Lista statków Standalone Ship
Aktualnie jest ich dużo bo trwa akcja sprzedażowa - zwykle dostępne są (mniej niż połowa aktualnej oferty) te którymi można już latać lub są w Hangarze. Oczywiście nie wszystkimi statkami które kupimy możemy już latać lub nawet pozwiedzać. Listę tego czym możemy latać lub co dostajemy w zastępstwie do latania jest tutaj : Co znajdziecie w Star Citizen Alpha 2.0.0 (aktualnie doszedł Freelancer, w styczniu powinien być Vanguard)

3. Oprócz tego można w ramach wsparcia projektu kupować różne upgrade do statków, ich konwersje i inne pierdoły ...

Wspierać/kupować/bawić się możemy dzięki:

  • zakupom za gotówkę (USD/EU/GB) - zakupy w sklepie CIG
  • zakupom za kredyty przypisane do konta - jeśli stwierdzimy, że w zakupach popełniliśmy błąd/to co kupiliśmy już nam się nie podoba to możemy dany statek/upgrade przetopić i dostaniemy zwrot pieniędzy na swoje konto w CIG (możemy je wykorzystać na dalsze zakupy ale nie możemy przelać ich na swoje konto np. PayPal) Nie powinno topić się pakietów startowych (chyba, że mamy kilka) - dotyczy to raczej statków/upgrade itp itd Ważne jest również to, że zawsze mamy możliwość ponownego odkupienia tego co stopiliśmy. System jest bardzo elastyczny i umożliwia przyszłym graczom wielokrotne decydowanie jak ma wyglądać jego flota dziś lub czym będzie dysponował na starcie gry online. Ograniczeniem jest tylko wiara w projekt i zasobność portfela :p

Co do samej idei dalszego wsparcia projektu czy dalszego kupowania (jak zwał tak zwał) statków/upgrade już dziś za gotówkę można brać pod uwagę fakt, że po wydaniu Planet Universe Star Citizen (koniec 2016 lub 2017) statków nie będzie można już kupować (gra będzie wydana i nie będzie to możliwe) a ceny statków w grze będą trzy-czterokrotnie wyższe w walucie gry niż obecnie. Inna sprawa, że cześć statków będzie miała ograniczoną dostępność (np. statki obcych, duże wojskowe jednostki itp)

  • W grze będzie funkcjonować waluta UEC (United Earth Credits) Przelicznik jest następujący 1 USD = 1000 UEC
    Czyli najtańszy statek Aurora kosztująca dziś 30 USD w trakcie gry będzie pewnie można kupić za minimum 90000-120000 UEC
    Nie wiem czy to dużo bo nie do końca wiadomo jak będzie działać ekonomia w grze ale dorobienie się dużych statków na pewno będzie wymagać trochę zachodu i czasu (ale w końcu to też bardzo fajny aspekt gry)
    Dziś walutę UEC już można ją kupować UEC i wykorzystywać do zakupów wyposażenia/uzbrojenia do statków i dekoracji do Hangaru Voyager direct
    Oczywiście jeśli ktoś musi bo nie ma takiej potrzeby.

  • Ostatnią walutą funkcjonującą już dziś jest REC jest wirtualna waluta którą dostajemy za walki z innymi graczami w module Arena Commander (to taki symulator walki służący z jednej strony do testów statków i ich uzbrojenia, a z drugiej do podnoszenia umiejętności walki ;) )
    Zwyczajnie tocząc pojedynki w różnych walkach po ich zakończeniu otrzymujemy ileś tam REC które możemy wydać w sklepie Electronic access na statki, uzbrojenie i moduły.
    Funkcjonują one w ramach modułu Arena Commander i nie są one na stałe przypisane do konta ale można je po każdym zakupie używać przez 7dni ( to nie są dni kalendarzowe każdy dzień odejmowany jest po uruchomieniu Arena Commander niezależnie ile pogramy - może 5 minut a może 24 h dziennie )
    Inna sprawa, że REC zdobywa się łatwo za jedną walkę ma się od 200-1000 REC a koszt statku to 2000-14000 REC
    Czyli jest zabawa, podnoszenie umiejętności i możliwość testów.


Podsumowując nikt nie każe wydawać setek dolarów na SC.
Decyzja zależy od kupującego wystarczy kupić najtańszy pakiet startowy i mieć całą grę oraz móc bawić się już dziś latając swoim statkiem. Często CIG robi akcje Free Fly gdzie wszyscy mogą testować przez np. tydzień określone statki w grze. W aktualnej wersji 2.0 można latać już jako załoga (nie pytając właściciela o zgodę ;) ) obsługując wieżyczki lub cześć systemów statków a także przy odrobinie sprytu ukraść innemu graczowi jego statek (bez szkody dla właściciela bo ten ma na stacji ponowny dostęp do swojej jednostki i floty)
Dodatkowo można w AC wynajmować je za REC otrzymane za toczone tam walki.
Wsparcie projektu przez kupno kolejnych statków jest możliwe ale nikt nie każe tego robić i nie jest to nikomu do niczego potrzebne.
Statki są kupowane przez graczy bo dzięki temu projekt się rozwija, a oni chcą mieć je w swojej flocie, mają jasno sprecyzowane czym będą zajmować się w SC (handel/piractwo/walka/górnictwo/eksploracja itp) i już dziś i w momencie startu chcą mieć statek do tego przeznaczony.
Traktują to jak hobby, inwestycję w grę, realny zarobek, zabawę, chorobę, stan chwilowej niepoczytalności lub nałóg ;) itd...

Oczywiście sama gra jest w fazie Alpha ...

ps.
Jak zacząć grę i zarejestrować się informacje są tutaj:
Zakladanie konta poradnik
 
Last edited:
Top Bottom