Star Citizen - luźna dyskusja o kolejnym wielkim space simie.

Super, tylko dlaczego te startery nie są dostępne? Bardzo nie lubię takiego rzucania ochłapów na zasadzie„kto pierwszy ten lepszy”, bo mam znacznie ciekawsze rzeczy do roboty niż czekanie na określoną godzinę, żeby spróbować się wstrzelić.
 
Te startery są okolicznościowe w specjalnej promocyjnej cenie to taka ograniczona ilościowo promocja od CIG. Normalnie pakiety kosztują najmniej 44 EU z Vat (zawiera to samo co promocyjny starter) Aurora MR AC Starter
Przyznam, że nie jestem teraz pewny czy nawet w trakcie tej sprzedaży Holiday Ship Sale będą w ogóle dostępne :(
Czasami można kupić na portalach aukcyjnych pakiet AMD Radeon Never Settle z Star Citizen może wyjść to taniej.
Innych opcji dziś na tańszy zakup raczej już nie ma i tak jak wcześniej pisałem pewnie od połowy lub końca stycznia będzie drożej.
 
Last edited:
Ja nie chcę ryzykowsac pokątnego kupowania na Allegro. Chrzanię to, kupię Mustanga i święty spokój.
 
@OSH
Tak dla informacji to tego Mustanga Alpha do czasu wyjścia gry zawsze będziesz mógł zmienić na Aurorę LX lub P-72 i odwrotnie.
Wystarczy skorzystać z Ship upgrades
I stworzyć i zakupić za 0 USD (słownie: zero USD) sobie kilka opcji do testów czyli upgrady pomiędzy statkami:

Mustang-Alpha-To-P72-Archimedes-Upgrade
Mustang-Alpha-To-Aurora-LX-Upgrade
Aurora-LX-To-Mustang-Alpha-Upgrade
Aurora-LX-To-P72-Archimedes-Upgrade
P72-Archimedes-To-Aurora-LX-Upgrade
P72-Archimedes-To-Mustang-Alpha-Upgrade

Kupić po kilka/kilkanaście ich sztuk (za jednym razem chyba 5) możesz za pomocą jednego pakietu gry latać sobie 3 różnymi małymi statkami i w końcu wybrać który Ci najbardziej odpowiada :D
Dotyczy to wielu statków w SC i można mając jeden, dwa lub trzy mieć dostęp (oczywiście nie równocześnie) do kilku lub kilkunastu ...
Muszą być w tej samej cenie zakupu wówczas upgrade kosztuje 0 USD :) Warto zrobić to (sobie na zapas) w trakcie promocji bo później po 28.12.15 duża ilość statków zniknie ze sprzedaży a co za tym idzie z możliwości upgrade ...
Tak więc w twoim przypadku ważne jest aby szczególnie teraz zakupić wersje upgrade z P-72 Archimedes a upgradując z Mustanga do niego do latania dostaniesz zamiennik czyli jego bojową wersję P-52 Merlin (taka papierowa zwinna i szybka pszczółka wyposażona w lasery i działko jak A-10 Thunderbolt)
 
Last edited:
2 pytanka :D
Pytanie 1: Macie jakieś porady co do dołączania się do rozgrywki ze znajomymi? próbowałem dziś, raz udalo się w area 18, obejrzeliśmy sobie nią, potem po pół godzinie prób udało się do crusaidera, wsiadliśmy do horneta i chwile po starcie crash... Potem przez 2 godziny próbowaliśmy... cały party system zdaje się tylko wywoływać rpoblemy, a do instancji znajomego mogłem dołączyć się tylko w wypadku w której go z niej wywaliło. co jest bez sensu...
Pytanie 2: czy tylko ja mam poczucie, że coś jest nie tak z squad battle? Wyglądało to tak:
Zaczeliśmy ją we 2, 2v2... Po chwili zrobiło sie 2v6, minute później 6v3!
Po chwili ktoś u przeciwnika lecący M50 miał 17 killi (!!!) co jest o tyle bardziej dziwne, że prawie wszyscy latają w PvP w superhornetach.
Na koniec wyszło na to, że czas się skończył gdzieś w połowie ticketów. Jako jedyny kogoś zabiłem ( 3 kille, 6 śmierci ). Pozostali sojusznicy mieli po 11 śmierci, albo i gorzej! Za to u przeciwników jeden miał 10 killi i 0 śmierci, a pozostali nie mieli żadnych.
Jednym zdaniem: What the hell?!
 
są jakies sensowne poradniki jak skonfigurować pedały do SC? próbowałem do tego podpiąć wychylenie (yaw) ale jest masakra - lata mi po całym ekranie. nie wiem czy uda mi się przyzwyczaić wychylenie do dżojstika przypisanie.
i Dlaczego w treningu nie działaj mi moje osobiste zbindowania? W Warthogu zrobiłem sobie dolny krzyżak do porusznia się w pionowej płaśzczyźnie a gra z uporem maniaka i tak swoje. nawet wychylenie jest w dżojstiku a mam przypisane do pedałów
 
Last edited:
Trening niestety nie działa tak jak powinien i pewnie Twoje problemy z tego wynikają (Twórcy w najbliższym czasie raczej nic w tym temacie nie zrobią)
Co do pedałów to spróbuj może użyć tego profilu dla Warthoga
http://3dpipeline.net/

[video=youtube;2PHBIsrS2Gg]https://www.youtube.com/watch?v=2PHBIsrS2Gg[/video]
 
Dlaczego w treningu nie działaj mi moje osobiste zbindowania?

Mialem to samo z moim X52, profile nie dzialaly, sciagalem nawet profile innych graczy, dopisywalem do gry, a ta caly czas swoje, nie udalo mi sie tego zrobic, dlatego odlozylem SC 'na polke' az bedzie troche bardziej dopracowane to.
 
Last edited:
chyba zrobię tak samo.
mam jeszcze dwa pytania i pewnie Dako będzie znał odpwiedź:
1 - czy upgrade do Vanguarda będzie możliwy? wiem że masakrycznie drogi ale myślę żeby przetopić inny statek, odłożyć trochę byle mieć tylko myśliwca z LTI. obecnie mam Sabre ale wolę coś bardziej mocniejszego
2- jakie są plany wprowadzenia head trackingu? brak tego w grze gdzie siedzisz w kokpicie w ogóle mnie nie podnieca

edyta:
dzięki Dako za podesłanie tego filmu. prwadopodobnie nikt więcej nie zrobił dla społeczności więcej aniżeli ty jeżeli chodzi o informację
 
Last edited:
chyba zrobię tak samo.
mam jeszcze dwa pytania i pewnie Dako będzie znał odpwiedź:
1 - czy upgrade do Vanguarda będzie możliwy? wiem że masakrycznie drogi ale myślę żeby przetopić inny statek, odłożyć trochę byle mieć tylko myśliwca z LTI. obecnie mam Sabre ale wolę coś bardziej mocniejszego
2- jakie są plany wprowadzenia head trackingu? brak tego w grze gdzie siedzisz w kokpicie w ogóle mnie nie podnieca

edyta:
dzięki Dako za podesłanie tego filmu. prwadopodobnie nikt więcej nie zrobił dla społeczności więcej aniżeli ty jeżeli chodzi o informację
Headtracking przypadkiem już nie działa? Na pewno niedługo pojawi się wsparcie dla VR, dla headtrackingu pewnie też... Ale mam poczucie, że już teraz da się obie te rzeczy używać.
 
Każde upgrade pojawia się zwykle w przypadkach:
  • gdy dany statek jest standardowo w sprzedaży
  • gdy pojawia się w okresowej wyprzedaży
Aktualnie mamy taką sytuację z Sabre i Scout-em które z racji ich udostępnienia w 2.2 są do chyba do końca tygodnia dostępne w zakupie oraz jest możliwość do nich właśnie wykonania upgrade. Od przyszłego poniedziałku znikną ze sklepu oraz z opcji upgrade.
Vanguard całkiem niedawno (koniec roku) był ponownie dostępny w sklepie i pewnie przy kolejnej jakiejś akcji promocyjnej wróci ale kiedy ? Na pewno pod koniec roku z okazji rocznicowej sprzedaży a czy wcześniej niestety nie potrafię napisać choć imho jest duża szansa.
Vanguarda też posiadam i to jest kawał mocnego i dobrze uzbrojonego żelastwa ale jest to statek dwuosobowy bo gracz samodzielnie (inaczej niż w Super Hornecie) nie może obsługiwać uzbrojenia wieżyczki strzelca. Inna sprawa, że z racji masy ma bardzo dużą bezwładność w trakcie manewrów to taki statek do kosmicznego driftu ;)
Zawsze możesz (jeśli tego nie zrobiłeś) wynająć i testować sobie za 25.000 REC https://robertsspaceindustries.com/electronic-access/Ship-Roms/Aegis-Vanguard-Warden
Co do head trackigu to nadal nie działa. Kiedyś przed wyjściem 2.0 działało to całkiem dobrze. Aktualnie jest to wyłączone bo są podobno jakieś problemy z mechaniką poruszania się postaci graczy (szkielet/motoryka) na stacjach i w (EVA) przestrzeni kosmicznej . Kiedy to ponownie uruchomią nie mam pojęcia sam również na to czekam.
 
UWAGA:
CIG do 20 marca udostępniło dla graczy wszystkie statki do testów.
Vanguard, Retaliator, wszystkie Avengery, oba Vandulle, Sabre, Connie, Aurory, Hornety, "trzysety" i cała reszta ...
@big_bad_lynx możesz polatać Vanguardem :cool:
 
Last edited:
Dako, do kiedy można obracać statkami, robić upy, melty i takie tam, innymi słowy kiedy wypada data bez odwrotu?
 
Na ten moment informacja jest taka, że będzie można to robić do czasu premiery Star Citizena w wersji multiplayer.
CIG nie będzie zamykać możliwości finansowania gry :)
 
A ha, czyli jeszcze jest czas ;)

To jeszcze inne pytanko/a... mam w sumie 4 "sloty" z LTI, z czego tylko reliant jest jeszcze giftowalny. Czy to jedyna opcja żeby statek odsprzedać i jak to zrobić najbezpieczniej?
Myślę że 3 LTI mi wystarczą, relianta chce zastąpić Freelancerem DUR na jednym z pozostałych 3 slotów, trochę pod handel trochę pod explorację.

Z tego co sprawdzałem ostatnio to Avengera trochę przebudowali i już taki fajny nie jest, zrobili z niego więźniarkę, i tu rodzi się pytanie. Jak rozpoznać statek którego już nie będą znacznie przebudowywać/balansować? Trochę nie uśmiecha mi się inwestowania 100$ w statek który teraz powiedzmy mi odpowiada a za pół roku będzie się nadawał tylko na przetop bo downgrade jest niemożliwy i LTI pójdzie się paść...

Na jakiej zasadzie działają wieżyczki bezzałogowe/gimbale, poza tym że pewnie podobnie jak w ED charakteryzują się polem rażenia w stosunku do sztywnych fixów, czy idzie je zakłócić i czy warto brać statki z nimi? Czy jeśli już szukać statku na bitkę to tylko 666 fixów jak w vanguardzie? ;)
 
Last edited:
A ha, czyli jeszcze jest czas ;)

To jeszcze inne pytanko/a... mam w sumie 4 "sloty" z LTI, z czego tylko reliant jest jeszcze giftowalny. Czy to jedyna opcja żeby statek odsprzedać i jak to zrobić najbezpieczniej?
Myślę że 3 LTI mi wystarczą, relianta chce zastąpić Freelancerem DUR na jednym z pozostałych 3 slotów, trochę pod handel trochę pod explorację.

Z tego co sprawdzałem ostatnio to Avengera trochę przebudowali i już taki fajny nie jest, zrobili z niego więźniarkę, i tu rodzi się pytanie. Jak rozpoznać statek którego już nie będą znacznie przebudowywać/balansować? Trochę nie uśmiecha mi się inwestowania 100$ w statek który teraz powiedzmy mi odpowiada a za pół roku będzie się nadawał tylko na przetop bo downgrade jest niemożliwy i LTI pójdzie się paść...

Na jakiej zasadzie działają wieżyczki bezzałogowe/gimbale, poza tym że pewnie podobnie jak w ED charakteryzują się polem rażenia w stosunku do sztywnych fixów, czy idzie je zakłócić i czy warto brać statki z nimi? Czy jeśli już szukać statku na bitkę to tylko 666 fixów jak w vanguardzie? ;)

Ad 1
Każdy posiadany statek możesz przetopić i uzyskać za to pieniądze na dalsze zakupy czyli np. upgrade do DUR-a. Co więcej przetopienie takiego Relianta spowoduje, że będziesz mógł w przyszłości go sobie odkupić (prawie wszystko co przetopimy trafia do opcji Buy back pledges w zakładce Hangar) i zawsze możemy to sobie odkupić a Twój Reliant będzie miał nadal LTI. Może za jakiś czas stwierdzisz, że 4 statki są lepsze niż 3 ;)
Jeśli interesuje Cię gotówka to możesz zrobić to np. na allegro lub w dziale giełda na forum http://star-citizen.com.pl/forum/

Ad2
Avenger występuje obecnie w 3 wersjach - ten o którym piszesz jest chyba podstawowy. Generalnie wszystkie statki podlegają ciągłym zmianom i modyfikacjom. W ostatnim tygodniu CIG podało, że aktualne prędkości statków nie są ostateczne i ulegną zmianie (wszystko w imię balansu) Ponieważ zwykle uczestniczę w testach PTU i każdy nowy statek lata/jest uzbrojony/wyposażony zwykle zupełnie inaczej niż w końcowej wersji.
Większość graczy przy zakupie sugeruje się tym czym chciałoby się zająć w grze i pod tym kątem dokonuje zakupu uwzględniając cenę .
Czyli Twój przykład eksploracji to najtaniej Mustang/Aurora później Freelancer Dur, dalej Constelation Aquila, a na końcu Carrack :)
Jeśli nie jesteś pewien i nie musisz latać wszystkim w Univerese to na tym etapie pozostań przy tym co posiadasz a ewentualnie inwestuj w upgrade które doprowadzi Cię do docelowych Twoich statków. System zakupowy jest tak elastyczny, że prawie wszystko można przetopić i odkupić ponownie za gotówkę lub środki na koncie gry (tu jest ograniczenie 1 statek na kwartał)
Osobiście posiadam zakupione wiele upgrade do tych droższych statków i właściwie aktualnie mogę mieć każdy statek z gry (za wyjątkiem tych ograniczonych ilościowo typu Idris/Scythe/890) choć na ten moment nie odczuwam takiej potrzeby ;)

Ad3
Wieżyczki wymagają do obsługi innego gracza. Wyjątkiem jest chyba już tylko Super Hornet którego wieżyczkę pilot może obsługiwać jeszcze samodzielnie, w pozostałych np. Vanguard, Constelation, Retaliator bez innego drugiego i kolejnych siedzących w nich graczy się nie obejdzie.
Gimbale czyli zawieszenie kardanowe uzbrojenia powoduje łatwiejsze celowanie i walkę. Różnice w stosunku do ED są takie, że same na cel się nam nie namierzają ale nie można ich zakłócać.
Ważną kwestią jest to, że uzbrojenie na gimbalach zawsze jest o klasę słabsze niż wynika to ze specyfikacji statku czyli np. załóżmy, że na danym węźle możemy zamontować uzbrojenie fixed wg specyfikacji S3 to wersji gimbal będzie już tylko S2 czyli gorsze (mamy ułatwione celowanie ale kosztem mocy rażenia)
Generalnie każdy rodzaj uzbrojenia dostępny w grze można przetestować a statki wynająć i również testować wszystko jest dostępne za REC w Electronic access
Również w Hangarze za pomocą Holotable można pozdejmować uzbrojenie z posiadanych swoich statków i pozakładać na inne (jeśli jest to możliwe)
Można też pobawić się za pomocą HOLOXPLOR
Generalnie nie będzie statków uniwersalnych przykładowo wygląda to tak, że dziś taki Vanguard jest bardzo dobrze uzbrojony ale ma bardzo dużą bezwładność, Sabre jest szybki w podstawowej wersji dobrze uzbrojony ale mało wytrzymały, Super Hornet to taki latający czołg który ma dużą siłę ognia, wiele zniesie ale tarcze mu się bardzo wolno odnawiają. Aktualnie w SC pojawiają się nowe komponenty do wyposażenia statków czyli ostatnio dostaliśmy tarcze, chłodnice za miesiąc powinniśmy dostać power planty itd.
Nie mam gotowej odpowiedzi w tej kwestii na Twoje pytanie ja osobiście mam/miałem większość z tego co jest dostępne i nadal najbardziej lubię Super Horneta :) W moim Super Hornecie mam zawsze gimbale :cool:
 
Wieżyczki wymagają do obsługi innego gracza. Wyjątkiem jest chyba już tylko Super Hornet którego wieżyczkę pilot może obsługiwać jeszcze samodzielnie, w pozostałych np. Vanguard, Constelation, Retaliator bez innego drugiego i kolejnych siedzących w nich graczy się nie obejdzie.

To "maned" a co z "unmaned" turrets? Także wymagają kopilota bo np te unmaned S5 na DUR oczyma wyobraźni widzę jak miotają złośliwymi gremilinami przegryzającymi się w mgnieniu oka przez obce kadłuby jak zajdzie taka potrzeba ;)

Dzięki za tip z buyback, idę pokombinować jak Mustanga Delta zrobić z LTI ;)
A ile takich buyback mogę zrobić? Np mam P-72, przetapiam i mogę kupić 3 czy jak nazwa sugeruję jest to tylko jeden strzał? ;)
Już sobie odpowiedziałem, jeden strzał tylko, nawet jako CCU ;/ Ale zakładam że jak mi odbije i przetopię tą zaczepną pchełkę to CCU do niego znowu się pojawi w BBP.

Niezły zonk, z ciekawości zrobiłem BB CCU M.Alpha(30$) do A.ML(25$) za 0$ i zapodałem, no i 5$ wcięło i teraz rzeba wydać 6.15$ żeby z powrotem był M.Alpha :D
Rozumiem że jak przepalę tą A.ML w której był M.Alpha a wcześniej P-72 LTI to w BBP pojawi się P-72 LTI i saldo będzie się zgadzać? ;)

Też mnie korci na horneta ale w ghost bo na papierze ma takie same mounty jak super a może się okazać że to jedyny statek który będzie pozwalał przemykać niezauważony lub robić zasadzki o ile nie trafi na trackera ;)
 
Last edited:
UWAGA:
CIG do 20 marca udostępniło dla graczy wszystkie statki do testów.
Vanguard, Retaliator, wszystkie Avengery, oba Vandulle, Sabre, Connie, Aurory, Hornety, "trzysety" i cała reszta ...
@big_bad_lynx możesz polatać Vanguardem :cool:

U! Dzienki za cyne
 
Top Bottom