Star Citizen - luźna dyskusja o kolejnym wielkim space simie.

Na chwile obecna zastanawiam sie czy nie wspomoc Star Citizen. Sa tam jakies postepy i wychodzi na to, ze bedzie tez duze wsparcie multiplayera. Nie tak jak w Elite gdzie multiplayer=ja puszcze bąka, a przez to ty sprzedasz rybę o 1 kredyt taniej :p

Sa tu jacys backerzy SC?
 
Do czego potrzebni są prawdziwi PvPerzy?

Żeby cała reszta dostała ten dreszczyk emocji, kiedy uda im się przelecieć / dolecieć / itp. :D

Nie ma sensu (chociaż jest przyjemność - mnie to odpręża!) latać w tę i we w tę, dorabiając się kolejnych Anacond na koncie - satysfakcja umiera.

Bez antagonistów nie ma zwycięstwa - militarnego, ekonomicznego, żadnego innego.

Sa tu jacys backerzy SC?

Nie skreślaj na razie ED :D Poczekajmy te 2 m-ce.
 
Do czego potrzebni są prawdziwi PvPerzy?

Żeby cała reszta dostała ten dreszczyk emocji, kiedy uda im się przelecieć / dolecieć / itp. :D

Nie ma sensu (chociaż jest przyjemność - mnie to odpręża!) latać w tę i we w tę, dorabiając się kolejnych Anacond na koncie - satysfakcja umiera.

Bez antagonistów nie ma zwycięstwa - militarnego, ekonomicznego, żadnego innego.



Nie skreślaj na razie ED :D Poczekajmy te 2 m-ce.

Nie skreslam jeszcze ED. Mimo, ze zaliczylem juz 8 patchy :p Poczekamy, zobaczymy.
 
Jest bezstresowy bo jak go tracisz to go nie tracisz :p

Kwintesencja idei posiadania Sidewindera ...

Na chwile obecna zastanawiam sie czy nie wspomoc Star Citizen. Sa tam jakies postepy i wychodzi na to, ze bedzie tez duze wsparcie multiplayera. Nie tak jak w Elite gdzie multiplayer=ja puszcze bąka, a przez to ty sprzedasz rybę o 1 kredyt taniej :p

Sa tu jacys backerzy SC?

"Óbecny"
Aktualnie zainwestowane więcej niż w PB1 ED :)
Zapraszam na polskie forum http://star-citizen.com.pl/forum/
Chcesz więcej (osobistych odczuć) info to na PW ... ;)
 
Nie uciekajcie z wrażeniami SC na priw proszę. Wątek może nienajlepszy, ale chętnie poczytamy co myślą osoby o ED mając na karku doświadczenia z SC :).
 
Nie uciekajcie z wrażeniami SC na priw proszę. Wątek może nienajlepszy, ale chętnie poczytamy co myślą osoby o ED mając na karku doświadczenia z SC :).

A co Cię konkretnie interesuje?
Temat rzeka bo zupełnie dwa inne podejścia do gry ... ;)
 
Na chwile obecna zastanawiam sie czy nie wspomoc Star Citizen. Sa tam jakies postepy i wychodzi na to, ze bedzie tez duze wsparcie multiplayera. Nie tak jak w Elite gdzie multiplayer=ja puszcze bąka, a przez to ty sprzedasz rybę o 1 kredyt taniej :p

Sa tu jacys backerzy SC?

SC ma wystarczająco kasy, bodajże 20x więcej niż ED, a z tego co widziałem i czytałem stoi na podobnym poziomie lub czasem nawet niższym w pewnych aspektach rozgrywki.
Chciałem wesprzeć ale im bardziej się przyglądam tym bardziej mam wrażenie że jest to bardziej pijawka z dobrym marketingiem i będę bardzo pozytywnie rozczarowany jeśli się pomyliłem. Tak rozbudowany na starcie system "dobrowolnych opłat" niczego dobrego nie wróży, sprzedajesz nerkę i kupujesz sobie całą flotyllę, widziałem nie jedną grę rozwaloną przez systemy mikro/makro płatności. Albo coś jest free i utrzymuje się bóg wie z czego albo jest subskrypcja. Granie z ludźmi lub z dziećmi grającymi plastikiem rodziców jest strasznie męczące i taki typek po miesiącu dostanie manto lub mu żona głowę zmyje za przepuszczenie 400$ w ciągu miesiąca na grę. Ale na jego miejsce przyjdzie następny i następny i człowiek w pewnym momencie ma dosyć użerania się i albo wysiada i robi uninstall, pomimo że gra fajna i ciekawa tylko zniszczona przez model finansowy, lub sięgasz po plastik... i tak się robi interesy na darmowych lub tanich na starcie grach....
WoT jest idealnym tego przykładem z ich systemem "balansowania bitew" przez odpowiedni dobór graczy, dajesz z siebie wszystko aż krew z oczu tryska a paznokcie schodzą same od klikania i nie przeskoczysz w randomie ~75% winrate, nie grasz wcale/totalny iddle i nie spadasz poniżej 55% winrate.
Wracając do SC, odnoszę wrażenie że zaczyna się lekko robić produkt marketingowo ekskluzywny, jak produkty nadgryzionego jabushka. Zapłaciłem w pip kasy to chwalić będę, używać może też, żeby nie wyjść na jelenia ;] Chociaż jak patrzę na tego tańszego o połowę szajsunga to i wygląda fajnie i działa podobnie i na więcej ingerencji pozawala a i ludzie go używający jacyś tacy w większej mierze bardziej normalni ;]
Po prostu mam wrażenie że SC ciągnie kapitał po to żeby się promować a potem mieć kasę na utrzymanie projektu przez 4 lata i wziąć na przetrzymanie mniejsze produkcje jak ED...
Dawno nie brałem udziału w takiej becie jak tu, co numerek to widać i czuć spore różnice a nie tylko kosmetyka i kosmetyka i w sumie nie wiesz co testujesz a finalnie wychodzi coś czego na oczy nie widziałeś ani w becie ani w alfie bo kształt gry został podyktowany modelem finansowym i żeby się sprawdził mechanika gry musi być taka i taka...
...temat rzeka ale ogólnie robi się mało porządnych gier z myślą o graczach a nie ich portfelach, nie liczy indyków bo to póki co jeszcze nieskażona branża i zawsze się znajdzie coś ciekawego za śmieszne piniądze...
 
SC ma wystarczająco kasy, bodajże 20x więcej niż ED,
SC uzbierał chyba około 50 baniek, Elite około 2, ale FD chyba ostatnio uzyskał około 40 mil, z czego o ile mnie pamięć nie myli 10 miało iść na Elite, większość idzie na ich projekt Cobra (oprogramowanie do rozwiązań multiplatformowych). 12 mil to już wcale nie tak mało na grę. Gadam z pamięci wiec mogłem wszystko pomylić.
 
ja akurat się nie napinam. od początku były to 2 różne filozofie podejścia do tematu.

liczę na to, że nie spierdzielą SC jakimś pay per win i ta gigantyczna kasa pojdzie na zrobienie naprawde niezlej rozgrywki

liczę też na to, że z kolei zauważalnie dużo mniejszy budżet Elite nie sprowadzi tego świata jedynie do kursów z rybami w celu zakupu jeszcze dłuższego statku ;)

trzymam kciuki za jedno i drugie bo brak konkurencji potrafi zabic nawet produkt wydawało się nieśmiertelny (WoW Vanilla, TBC)
 
@Shamoth wlasnie odnioslem podobne wrazenia na temat SC jak Ty mimo ze molestowalem tez na TS ludzi to jak narazie uslyszalem ze jednak jest mniej zaawansowany niz ED

z prywatnych odczuc jak ogladam wywiady z Robertsem i Brabenem
Roberts robi wrazenie takie chciwego marketingowca (juz z samej geby widac ze dolary ma w oczach)

Braben jest bardziej jak taki pasjonat widac ze cieszy sie jak dziecko z kazdej pierdoly co ma byc w grze

a co do WoT gram od 2 lat i ewidentnie model idzie pod ciagniecie kasy i olewanie klienta:
Gram z kumplem ktory jest "fioletowy" (zainteresowani wiedza o co chodzi) i naprawde staje na glowie bo gra powyzej pewnego winratio namietnie rzuca go na wyzsze tiery i z teamem idiotow "czerwonych"
Chcesz miec kase na nowy czolg ? Grindujesz jak niewolnik po 10k na 15 minut albo kupujesz czolg "premium" i najlepiej jeszcze konto premium...(cena czolgu X tier 6mln)
i ostatnia ciekawostka napisalem ostatnio tam prosbe o zmiane adresu email
1. Podaj date zalozenia konta
2. podaj dostawce internetu w momencie zalozenia konta
3. podaj miasto z ktorego zakladales konto
a teraz rodzynki
4. podaj dowod jakiejkolwiek PLATNOSCI wykonanej na rzecz WG
5. podaj POWOD zmiany

na koniec odp odmowna "twoj powod jest nie wystarczajacy"
 
FD mogłoby dać więcej płatnego contentu, który nie wpływa na grę, czyli głownie skórki i pierdoły typu bobblehead. Jakoś kasę muszą trzepać. Oczywiście najłatwiej kasę byłoby zebrać na statkach, ale tu nie da się uniknąć Pay to Win, nikt nie zapłaci $ za statek gorszy niż ten za creditsy. Ostatnio czytałem, że w SC był/będzie jakiś statek za 600$, nie wiem czy to było na serio, bo nie śledzę SC w ogóle, chociaż zamierzam dołączyć jak będzie bardziej grywalne niż jest teraz.
 
w SC jest nawet paczka za 15k usd wszystkie aktualnie dostepne statki + ich kochany insurance chyba na 6 mies i rodzynek "randka z Robertsem" :p
 
w SC jest nawet paczka za 15k usd wszystkie aktualnie dostepne statki + ich kochany insurance chyba na 6 mies i rodzynek "randka z Robertsem" :p

Mój kadłub zrobił się bardzo sztywny...

Roberts robi wrazenie takie chciwego marketingowca (juz z samej geby widac ze dolary ma w oczach)

Braben jest bardziej jak taki pasjonat widac ze cieszy sie jak dziecko z kazdej pierdoly co ma byc w grze

Odniosłem podobne wrażenie.

Mogliby się obaj spotkać gdzieś pośrodku - wyidealizowana wizja Brabena i biznesowe podejście Robertsa.

Ja jednak wolę "świrów" - kosmos z "biliardem" systemów do zlatania... eh, ci artyści... Każdy mieszkaniec naszej planety będzie miał swoje domowe wirtualne zacisze w postaci tysiąca układów planetarnych - i jeszcze zostanie!
 
Z Gaijin jestem przed 2012 czyli od Wings of Prey + dodatek i dla mnie każdy kolejny patch w WoT to równia pochyła ...
Dlatego boję się, aby żadna z gier czyli ED lub SC nie poszła tą drogą ... :mad:
A z drugiej strony patrząc na otwartość obu Panów dla społeczności to wydaje mi się, że mamy duże szanse, że to się nie spełni ...

ps.
Po wypowiedzi Szanownego Moderatora proszę o przeniesienie powyższego wpisu do odpowiedniego tematu ....
Amen.
 
Last edited:
@Shamoth wlasnie odnioslem podobne wrazenia na temat SC jak Ty mimo ze molestowalem tez na TS ludzi to jak narazie uslyszalem ze jednak jest mniej zaawansowany niz ED

z prywatnych odczuc jak ogladam wywiady z Robertsem i Brabenem
Roberts robi wrazenie takie chciwego marketingowca (juz z samej geby widac ze dolary ma w oczach)

Braben jest bardziej jak taki pasjonat widac ze cieszy sie jak dziecko z kazdej pierdoly co ma byc w grze

Roberts jest opętany "kreacją światów". od zawsze. (wing commander itp itd) od zawsze. pasji nie można na pewno mu odmówić. to co w tym momencie może zaszkodzić to paradoksalnie sukces jego zbiórki. jestem w tamtym temacie od samego początku, (golden ticket, wpłata w ciemno dzień po ogłoszeniu itp) i na początku on też walczyl o 2 miliony... które miały byc argumentem dla wydawców, że się sprzeda space sim bo ludzi tyle wpłacicli w ciemno. stało się to co się stało i po pojawieniu się w sprzedaży ręczników kubeczków itepe coraz realniejsze robi się ryzyku jakiegoś wciskania ppw. po prostu marketing zaczyna niebezpiecznie dominować w tym przesłaniu..

co do zaawansowania - nie da się zestawić tego co oferują obecnie oba produkty (symulator wyścigów i walki w SC oraz łażenie po hangarze) no i to co jest teraz w Becie 2.05 Elite. dość powiedzieć, że po minimalnym przyspieszeniu prac w ciągu paru tygodni Roberts mógłby wydać wysokiej jakości wyścigi alla Wipeout, Rollcage czy inne takie i bylby to samodzielny produkt - w Elite natomiast juz teraz jest 550 systemów do zwiedzania -- pytanie tylko co więcej w nich będzie mozna znalezc np. w Beta 3.0?
 
Top Bottom