Vive czy Rift, które wybrać (nie tylko) do ED? [Moja opinia]

wychodzi 280 usd z opłatami do PL.

Tak, ja ściągam przez rodzinę. Przyjdzie w paczce z narkotykami dla zmyły, żeby celnicy cła nie wywęszyli... :)

EDIT:

Dzięki Panowie - macie rację - z kartą poczekam.

Bluetooth w komputerze? Mam nadzieję, że wystarczy taki doczepiany przez USB... Ale czy BT nie był konieczny do kontrolerów tylko?
 
Vive z Deluxe Audio Strapem było do kupienia w X-Kom jeszcze niedawno za około 3000zł co jest przyzwoitą ceną za zestaw gogle + uprząż. Oculus był sporo tańszy bo około 2200zł o ile dobrze pamiętam, ale trzeba jeszcze pamiętać o koszcie trzeciej kamery (bez tego może gubić tracking)

Hey, bardzo kompetentny poradnik. Zgadzam sie w 100% z wszystkimi argumentami.

Co do Rift-a, chcialem tylko dodac ze do tak zwanych "gier z kokpitu" nie potrzeba 3 sensora. Tak szczeze powiedziawszy to w zupelnosci wystarczy nawet 1 jesli umiescicie go w odpowiednim miejscu. Sam smigam na 2 sensorach i nigdy nie mialem problemow z tackinginem nawet w grach gdzie musialem skakac po calym pokoju (przyczepilem moje sensory pod sufitem).

Dla tych co kupuja VR dla E: D polecam Dr.Kaii launcher.
Nie tylko daje mozliwosc zmiany kolorow w samej grze lecz rowniez pozwala na dosyc zaawansowana ingerencje w ustawienia graficzne dzieki czemu latwiej dopasowac Elite do mozliwosci danego komputera.
 
Last edited:
A kupiłem te "Lenovy". W moim przypadku powinno się udać, że zostanie za 99$.

Tak że przy parametrach porównywalnych do tych dwóch monopolistów za 370 złociszy - to grzech było nie wziąć.

Strzelę jakąś recenzję jak już dotrą, ale nie mam porównania. Taki świeżak w VR to wiadomo, jakiej tej recenzji można się spodziewać...

Ma ktoś jakąś 1080 na sprzedaż? :D

Normalnie nie wierze, Robinson dolaczyl do VR crew ;)

Bedzie Pan zadowolony i - zaloze sie - ze bedzie Pan chcial wiecej.

Co do 1080, jest szansa ze bede mial EVGA 1080 FTW na sprzedaz w przyszlym tyg, jesli tak bedzie podrzuce Ci wiadomosc tutaj na forum.

Czekam na Twoja recenzje Robin...

Zdravim



PS. powiem jeszcze tylko jedno Robin - IL-2 w VR :)
 
Last edited:
PS. powiem jeszcze tylko jedno Robin - IL-2 w VR :)

khem DCS WORLD khem

[video=youtube;yNWXWOWspYQ]https://www.youtube.com/watch?v=yNWXWOWspYQ[/video]

Teraz na dniach wyjdzie taki następca flaming cliffs 3 do DCSa - Modern Air Combat z pierdyliardem fajnych samolotów. No ale to niestety są "dummy planes" w sensie nie mają klikalnych kokpitów (co w VR jest kapitalne, nawet jeśli używasz myszy). Szczerze polecam, warte pieniędzy które za to chcą - zresztą big_bad_lynx też w DCSa lata, może potwierdzić :D

DCS w VR to spełnienie dziecięcych marzeń o byciu pilotem myśliwca... tego nie zrozumie nikt kto nie próbował VR.
 
fajne, takie recenzje lubie :)

Graty dla tych, ktorzy wsparli projekt 5k na kickstarterze, bo to wydaje sie najlepsza opcja na ta chwile.

Oby wiecej firm bralo sie za VR i oby wiecej firm odnosilo suckes w tym, bo to dziala tylko i wylacznie na nasza - konsumentow - korzysc.

Zdravim

PS. widze, ze nawet @Yata_PL sie zalapal na wyroznienie na filmiku ;) gz
 
troszkę krótszy review ;-)

[video=youtube_share;t8iFOhC2j6I]https://youtu.be/t8iFOhC2j6I[/video]

Ja przebrnąłem dopiero przez jedną godzinę reviewu SweVivera i póki co wygląda to interesująco. Jak Simplexowi przyjdzie 5K to się zastanowię czy nie kupić :)
 
Ale z wydajnością oczywiście problem.
Nie ma jak jeszcze wygenerować pełnego 4K na oko + 90fps (czy tam 80fps), a mając taki sprzęt - szkoda go nie wykorzystywać.

Pojawiło się ciekawe porównanie wydajności najnowszego GTX'a. I na moje oko - jak z GTX970 przejście na GTX 1080 to niezły przeskok w ilości FPS, tak z 1080 na najnowszą 2080 - to już nie całkiem:

https://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=111150

GTX 970 - 1633
GTX 1080 TI - 4441 (jakieś 2,5 "tysia")
GTX 2080 TI - 5897 (ponad 5 "tysi"...)

Tak jak ElPueblo pisze - 5K wydaje się optymalną opcją na dzisiaj.
 
Cena RTX 2080Ti jest przegięta chyba po to żeby upchać istniejące zapasy Pascali bez jakichś własnie drastycznych obniżek cen... Zobaczymy jak rynek zareaguje, mnie udało się dorwać używkę 1080Ti za wspomniane 2.4 tysia tuż przed revealem RTXów. Jeśli ktoś się ma upgradować to najlepiej własnie teraz, powinno się pojawić nieco używek od zwolenników "latest and greatest" ;-). A bogiem a prawdą, VR zeżre tyle mocy GPU ile znajdzie - zawsze można jeszcze bardziej podkręcić supersampling czy zwiększyć ilość detali... No i dobrze jest dążyć do "magicznego" 90fps lub 11ms frametime - dzięki temu mamy pewność że lag nie będzie wpływał na nasze samopoczucie podczas używania gogli.
 
Top Bottom