WAR THUNDER czyli niech Wam się HOTASY nie kurzą!

Podchodziłem kilka razy, głównie za namową starego pirata K0VaL'a (gdzie się podziewasz psubracie?).
Zawsze sterowanie jakoś mnie odrzucało, nie miałem cierpliwości do ustawień metodą prób i błędów, a Thrustmaster dawał w kość strasznie.

Wreszcie znalazłem poradnik:

[video=youtube;PWhIfHemW5Y]https://www.youtube.com/watch?v=PWhIfHemW5Y[/video]

Jestem w szoku jak dopracowana jest DARMOWA gra.

Piękna grafika trzyma stałe 60fps, ale najbardziej zachwyca trudny, wymagający, udający realizm model lotu!
Każdy samolot ma swoje kaprysy, w każdym jednak zbyt gwałtowne ruchy drążka powodują gwałtowne, nieporządane efekty.
Każdą maszynę trzeba okiełznać, "oblatać", zapoznać się z charakterystyką, by potem zdobywać nią przestworza, rozbudowywać i ulepszać.

Multum misji, kampanii solo i oczywiście multiplayer, który daje mnóstwo satysfakcji. Głównie dlatego, że misje są długie, samoloty zestrzeliwuje się piekielnie trudno, wszystko wymaga skupienia, kooperacji w skrzydle, strategii, przemyślenia.

Serwery oferują długie, nawet kilkudziesięciominutowe bitwy, w czasie których możemy punktować na różne sposoby, od bombardowania, zajmowania punktów, poprzez oczywiście eliminację wrogów.

Najfajniejsze jest to, że (zwykle?) mamy jedno "życie", przez co ciśnienie wzrasta z każdym pociskiem wystrzelonym w naszym kierunku. Jeżeli przetrwamy starcie z uszkodzeniami - wracamy na lotnisko dokonać napraw i z powrotem - uzupełnieni o amunicję - do boju!

Budżetowy Thrustmaster Hotas X spisuje mi się świetnie z powyższymi ustawieniami, pod palcami lewej ręki ustawiłem orczyk i brakuje jedynie trymerów. Najdłużej musiałem się przyzwyczajać do ciągłej korekcji lotu drążkiem sterowym - nie ma mowy o puszczeniu sterów i locie prosto - jak w Elitowej próżni. Wiatr, obroty silnika, zmusza nas do ciągłego operowania sterami.

Jak macie Elito-przerwę - nie dajcie się kurzyć Joyowi! Czapka z diodami TrackIR oczywiście też się przyda!

Polecam loty w realistycznym i symulacyjnym trybie - arkadowe zostawcie dla myszek i klawiatur...

Zdjęcia z Joyem i TrackIR (rozglądanie się, zczytywanie instrumentów, immersja 100%!)

DSwgCok.jpg


LvBGHaq.jpg


1rGeQPi.jpg


----------

Graliście, grace, zamierzacie?

Ja się tak "zalatałem", że myślę o zakupie IL-2 STURMOVIC.

Ale może najpierw jakiś darmowy szwadron?
 
Last edited:
Podchodziłem kilka razy, głównie za namową starego pirata K0VaL'a (gdzie się podziewasz psubracie?).
Zawsze sterowanie jakoś mnie odrzucało, nie miałem cierpliwości do ustawień metodą prób i błędów, a Thrustmaster dawał w kość strasznie.

Wreszcie znalazłem poradnik:

https://www.youtube.com/watch?v=PWhIfHemW5Y

Jestem w szoku jak dopracowana jest DARMOWA gra.

Piękna grafika trzyma stałe 60fps, ale najbardziej zachwyca trudny, wymagający, udający realizm model lotu!
Każdy samolot ma swoje kaprysy, w każdym jednak zbyt gwałtowne ruchy drążka powodują gwałtowne, nieporządane efekty.
Każdą maszynę trzeba okiełznać, "oblatać", zapoznać się z charakterystyką, by potem zdobywać nią przestworza, rozbudowywać i ulepszać.

Multum misji, kampanii solo i oczywiście multiplayer, który daje mnóstwo satysfakcji. Głównie dlatego, że misje są długie, samoloty zestrzeliwuje się piekielnie trudno, wszystko wymaga skupienia, kooperacji w skrzydle, strategii, przemyślenia.

Serwery oferują długie, nawet kilkudziesięciominutowe bitwy, w czasie których możemy punktować na różne sposoby, od bombardowania, zajmowania punktów, poprzez oczywiście eliminację wrogów.

Najfajniejsze jest to, że (zwykle?) mamy jedno "życie", przez co ciśnienie wzrasta z każdym pociskiem wystrzelonym w naszym kierunku. Jeżeli przetrwamy starcie z uszkodzeniami - wracamy na lotnisko dokonać napraw i z powrotem - uzupełnieni o amunicję - do boju!

Budżetowy Thrustmaster Hotas X spisuje mi się świetnie z powyższymi ustawieniami, pod palcami lewej ręki ustawiłem orczyk i brakuje jedynie trymerów. Najdłużej musiałem się przyzwyczajać do ciągłej korekcji lotu drążkiem sterowym - nie ma mowy o puszczeniu sterów i locie prosto - jak w Elitowej próżni. Wiatr, obroty silnika, zmusza nas do ciągłego operowania sterami.

Jak macie Elito-przerwę - nie dajcie się kurzyć Joyowi! Czapka z diodami TrackIR oczywiście też się przyda!

Polecam loty w realistycznym i symulacyjnym trybie - arkadowe zostawcie dla myszek i klawiatur...

Zdjęcia z Joyem i TrackIR (rozglądanie się, zczytywanie instrumentów, immersja 100%!)

https://i.imgur.com/DSwgCok.jpg

https://i.imgur.com/LvBGHaq.jpg

https://i.imgur.com/1rGeQPi.jpg

----------

Graliście, grace, zamierzacie?

Ja się tak "zalatałem", że myślę o zakupie IL-2 STURMOVIC.

Ale może najpierw jakiś darmowy szwadron?

Podchodzilem do tej gry 2 razy , wylatałem moze z 5godzin z tego wiekszosc w Vr.
Ten tryb realistyczno symulacyjny to ciagle niezbyt realna arkadowa fizyka lotu ktora mnie osobiscie odrzuca, grafika i fizyka na obecne standardy roku 2017 jest lepsza w grach Il 2 BoS, Aero FS 2. No i model pay 2 win ktoremu zawsze mowie staniwcze NIE. Fajnie ze latasz ale moze IL 2 lub DCS bedzie lepszym pomyslem ?
Btw DCS Word 1.5 tez jest czesciowo darmowy.
 
Last edited:
Podchodzilem do tej gry 2 razy , wylatałem moze z 5godzin z tego wiekszosc w Vr.
Ten tryb realistyczno symulacyjny to ciagle niezbyt realna arkadowa fizyka lotu ktora mnie osobiscie odrzuca, grafika i fizyka na obecne standardy roku 2017 jest lepsza w grach Il 2 BoS, Aero FS 2. No i model pay 2 win ktoremu zawsze mowie staniwcze NIE. Fajnie ze latasz ale moze IL 2 lub DCS bedzie lepszym pomyslem ?
Btw DCS Word 1.5 tez jest czesciowo darmowy.

W którym miejscu WT jest p2w, bo pierwsze słyszę? Gram już jakiś czas, nie płacąc ani złotówki i zawsze jestem w pierwszej trójce pod koniec rozgrywki...
 
P2W to nieśmiertelny temat przy "darmówkach"...

Ale bawię się fajnie - faktycznie!

Przypomniały mi się czasy:

[video=youtube;rY5mDKmS_xk]https://www.youtube.com/watch?v=rY5mDKmS_xk[/video]


Jak na razie gra wydaje się idealna do mojego budżetowego sprzętu (Thrustmaster X bez pedałów do orczyka). W IL-2 Sturmovic może to się okazać za mało.
Ale na pewno - darmowy War Thunder robi mi coraz większą ochotę na IL'a.

------------

Panowie - może zamiast roztrząsać tematy typu "P2W czy nie P2W", "IL lepszy czy gorszy" - założymy jakiś Discordowy serwer i polecimy do boju w skrzydle?

Wstępnie - zainteresowani? Kombinować Discorda? Wykupować czas na wiczór u "drugiej połówki"? :)
W skrzydle to dopiero będzie fun!
 
Ja jestem w delegacji, więc nie pogram na lapku. Przeglądam tylko fora i czekam na jakieś konkretne info odnośnie ED z Frontier Expo ;)
 
W którym miejscu WT jest p2w, bo pierwsze słyszę? Gram już jakiś czas, nie płacąc ani złotówki i zawsze jestem w pierwszej trójce pod koniec rozgrywki...

o ile dobrze pamietam bo pol roku temu gralem ostatni raz : Premium konto daje + do punktów doświadczenia i kasy zarabianej , daje tez maszyny "premium"
 
Maszyny premium to tylko takie zabawki dla napaleńców. Po prostu, to takie "specjalne" modele, które niczym poza nazwą i wyglądem się nie różnią siłą ognia w walce. Ja nie odczułem jeszcze, żeby ktoś był lepszy, bo ma czegoś więcej. Po prostu szybciej może sobie coś odblokować. To normalne, w każdej grze f2p tak jest, że się dostaje 2XP, kiedy się płaci.
A w ED na przykład mimo, ze jest grą b2p, jak nie chcesz kupić Horizons, to czuć różnicę w statku bez i z inżynierami. Nawet na Thargoidów nie zapolujesz, bo broń jest celowo tylko w bazie planetarnej.
Dla mnie p2w jest np. w Black Desert, które jest grą b2p. Są tam potki, pety i ubrania zwiększające statystyki postaci i można je tylko kupić w sklepie za realne pieniądze.
 
Last edited:
Panowie - ekipa już się zebrała i czeka na nowych rekrutów.

Latamy na tym DISCORDZIE:

https://discord.gg/p7bCmC

(jak ktoś z Discordami nie obeznany jak ja - mogę podpowiedzieć, że czat głosowy dużo lepiej działa z aplikacji, nie z przeglądarki. Tylko nie zacznijmy znowu dyskusji, czy darmowa aplikacja DISCORD faktrycznie jest darmowa... :)

---

Multiplayer bardzo wciąga! Nawet bez ekipy, a w skrzydle to można nockę zarwać... :)

- w modelu realistycznym najczęściej mamy "jedno życie", więc poprzeczka jest wysoko, gracze nie latają "na pałę" żeby tylko "kille zbierać".
- zdobywać punkty można na wiele sposobów:
- niszcząc wrogie samoloty
- bombardując lotniska
- niszcząc cele emne (czołgi, obronę p.lot.) rakietami i karabinami maszynowymi
- zajmując lotniska
- bombardując wrogie bazy
- niszcząc bombowce NPC przeciwnika
- albo strategicznie broniąc własnych w.w. punktów

Dzięki temu każdy start to mała misja!

Zapraszam na Discorda - jak ekipa duża się nie zbierze, to nawet w dwójkę raźniej!

MwMafJZ.jpg
 
Last edited:
o ile dobrze pamietam bo pol roku temu gralem ostatni raz : Premium konto daje + do punktów doświadczenia i kasy zarabianej , daje tez maszyny "premium"
Male nekro ;) Samolotami premium lata sie bo szybciej nabijasz kase na nich. I maja od razu wszystkie ulepszenia. Czy to p2w? Raczej nie bo jak nie umiesz latac to nic nie zdzialasz. A jesli sie w cos gra dluzej to nie rozumiem dlaczego nie dac troche kasy tworcom. Poza tym nowicjusze nie lataja na wyzszych tierach.
 
Mnie z czasem zniechęciła dysproporcja w metodach sterowania. WarThunder bawił mnie jako symulator, z "Elitowym" Thrustmasterem i TrackIRem na głowie grało się świetnie.
Jednak w boju nie miałem szans z grającymi na myszce i klawiaturze.

Jak sam się przesiadłem na mysz to na każdym poziomie trudności ilość zestrzeleń mi się pomnożyła. Dlatego moim zdaniem niestety jest to bardziej "arkadówka" niż symulator.
Moje "niestety" niektórym może pasować, mi jednak szkoda że tak dopracowana gierka nie ma trybu tylko dla Joy'ów.
 
A w ED jest jakaś różnica w tym, czym się steruje oprócz lepszego wczucia w klimat na joyu? Osobiście lepiej walczy mi się myszką i klawiaturą w ED niż joyem.

W War Thunder masz przynajmniej tryb realistyczny, gdzie za cholerę nie mogłem grać myszą.
 
..na symulacyjnym trybie na myszce słabo to widzę chyba że bombowcem już na padzie lepiej się gra niż na myszce..
 
Top Bottom