Windows 8 - handicap

Witam,

Wczoraj chciałem utworzyć na moim systemie nowego użytkownika. Udalo się, ale zalogować na niego już nie. Wystąpił błąd usługi logowania do użytkownika. Usługę restartowałem, jest uruchomiona. MS podpowiada, żeby włączyć rejestr i wertować jakieś IDy, PIDy i inne kosmosy.

W gwoli ścisłości, użytkownik był robiony z innego usera o "MOCY ADMINA" (o tym zaraz). Z pozycji ukrytego konta admina, który udostępniłem, nie mam możliwości utworzenia nowego konta. Opcja w Panelu Sterowania jest po prostu nieaktywna. Miał ktoś podobne problemy?

Dodam, że MS z moich obserwacji zrezygnował z opcji zarządzania kontami, użytkownika i grupami (zarządzanie komputerem). Opcja była, występuje w starych tutorialach, obecnie zniknęła przepadła. Co robię źle? Czy utworzenie nowego usera to taka magia? Załamałem się ;).

Windows 8.1, zaktualizowany.
 
Może chcą byś przeszedł na win 10? Wiesz, #teoriaspiskowa.
Nie jedno widziałem, psułem i naprawiałem w windzie. Włącznie z samą windą.
Ale czegoś takiego to ja w życiu nie widziałem.
 
W 8.1 użytkownika dodajesz w PC settings a nie w panelu sterowania, może zacznij w tą stronę? Jakiego masz AV?
 
Robiłem już każdą metodą, włącznie z command promptem i dodawaniem usera z palca. Dziwna sprawa. Dzięki za zainteresowanie.
 
W Win 8.1 nie ma tych rzeczy, jest tylko uproszczone zarządzanie użytkownikami i grupami. W Win 8.1 PRO już jest normalnie i możesz sobie dostać przystawkę do konsoli MMC. To samo jest w Win10.

Coś nie zagdakało. Usuń i usera i utwórz jeszcze raz, logując się jako użytkownik z uprawnieniami Admina, czyli normalnie. Powinno działać tak jak robisz, tak czy siak.
 
Last edited:
Top Bottom