[Frakcja] The Winged Hussars / Skrzydlata Husaria (polska frakcja w grze!)

Sulpiryd

Banned
Świetny filmik. Szkoda, że gameplay tak nie wygląda i taki montaż może mylić potencjalnych nabywców Elite ;).
 
Last edited:

rootsrat

Volunteer Moderator
[ENGLISH]

The Winged Hussars officially declare full support for Cmdr Salome and her affiliates on the 29th April 3303. The stakes are high, we must know the truth. There is too much to lose and we will do our best to stop the bounty hunters and other, less honourable pilots, from stopping the 4 fugitives.

Fly safe and see you in space... Let the truth be heard!





[POLSKI]

Skrzydlata Husaria ogłasza oficjalne wsparcie dla Cmdr Salome i jej wspólników w wydarzeniu 29 kwietnia 3303 r. Stawka jest wysoka (większa niż życie, chciałoby się rzec), musimy poznać prawdę. Zbyt wiele jest do stracenia i zrobimy co w naszej mocy, aby powstrzymać łowców nagród i innych, mniej honorowych pilotów przed przeszkodzeniem czterem zbiegom.

Bezpiecznych lotów i widzimy się 29 kwietnia!
 
Last edited:
Witam chetnie dolacze do Husarii, gram na xone, stan majatkowy na ten moment to pytąg zrobiony prawie:) brak jeszcze topowego izbrojenia, reaktora i kadluba ale reszta juz jest. A jeszcze nie grzebalem u inzynierow na dorobku jestem:-( Ranga imperium knight.
 

rootsrat

Volunteer Moderator
Witam chetnie dolacze do Husarii, gram na xone, stan majatkowy na ten moment to pytąg zrobiony prawie:) brak jeszcze topowego izbrojenia, reaktora i kadluba ale reszta juz jest. A jeszcze nie grzebalem u inzynierow na dorobku jestem:-( Ranga imperium knight.

Witaj. Na chwilę obecną rekrutacja jest zamknięta, ale zapraszamy na nasze forum. Kilka dni temu otwarliśmy je dla publiki :)

http://thewingedhussars.com/index.php
 

rootsrat

Volunteer Moderator
Aktualizacja osi czasu :)

3302.10.10 - Pierwsza publikacja nowego czasopisma "Echo Przestrzeni"
3302.10.12 - TWH oficjalnie wycofuje się z działań wojennych przeciwko DA, koalicjanci nadal te walki prowadzą
3302.10.14 - Udana ekspansja do systemu MIRNGANDIN
3302.10.25 - TWH przejmuje kontrolę nad systemem HIP 110987
3302.10.28 - Husarski grill edycja II, z okazji wydania patcha Guardians
3302.11.02 - Powstaje Husarski Ośrodek Badań Nad Obcymi
3302.11.03 - Cmdr ShinzoSin dołącza do kadry oficerskiej
3302.11.03 - Udana ekspansja do systemu HIP 110892
3302.11.07 - TWH przejmuje kontrolę nad systemem MIRNGANDIN
3302.11.10 - Urodzinowa rzeźnia PVP
3302.11.11 - Przehusarz, quiz wiedzy, wygrywa Cmdr Drakkainen
3302.11.11 - Husarskie Menu do ED w wykonaniu SSQ
3302.11.14 - Udana ekspansja do systemu SIGMA-2 GRUIS
3302.11.19 - Event górniczy "Krasula na Wybiegu"
3302.11.22-12.01 - TWH oficjalnie wspiera Children of Raxxla podczas CG
3302.11.23 - Startuje konkurs "Z wazeliną lub bez" organizowany przez SSQ, wygrywa Cmdr Gal Black
3302.11.25 - Udana ekspansja do systemu KOKNAN
3302.11.28 - TWH przejmuje kontrolę nad systemem HIP 110892
3302.11.30 - Cmdr Baton startuje z inicjatywą "Łowcy Gejzerów"
3302.12.01 - TWH dołącza do akcji kolonizacji Colonii, rozpoczyna się trwająca miesiąc "Akcja Ładownica". TWH zajmuje 2. miejsce z ponad 50 frakcji.
3302.12.05 - Udana ekspansja do systemu HIP 112052
3302.12.06 - Cmdr Kethrax dołącza do redakcji Galnet, statruje Galaktyczna Lista Przebojów
3302.12.08 - TWH przejmuje kontrolę nad systemem SIGMA-2 GRIUS
3302.12.21 - Udana ekspansja do systemu NGAKWITES
3302.12.24 - TWH przejmuje kontrolę nad systemem HIP 112052
3302.12.29 - Udana ekspansja do systemu GIGAL
3303.01.15 - Udana ekspansja do systemu HIP 107370
3303.01.17 - Powstaje Skrzydło Specjalne Zawisza
3303.01.17 - Startuje konkurs "To i Owo hardcorowo" zwyciężają Cmdr Haji-me i Cmdr Johnny Newman
3303.01.?? - Zmiana nazwy systemu w Colonii na Kopernik
3303.01.21 - TWH przejmuje kontrolę nad systemem CHAGUR
3303.01.24 - Rozbicie dzielnicowe TWH (system Marchii)
3303.01.27 - Startuje konkurs "Maniacy Prędkości edycja srv" wygrywa Cmdr Johnny Newman
3303.01.31 - Startuje seria eventów "Keelback Monster Ship" Cmdr Krutka
3303.02.05 - Udana ekspansja do systemu MI HE
3303.02.05 - Porwanie Cmda Batona
3303.02.05 - Startuje projekt "pirackie Pogranicze"
3303.05.07 - Cmdr Baton, Patrykuzz i Goliat odnajdują zagubioną Bazę Delta w Conflux
3303.02.09 - TWH przejmuje kontrolę nad systemem NGAKWITES
3303.02.17 - Rozpoczyna się turniej "Asy Przestworzy 2 vs 2"
3303.02.17 - Udana ekspansja do systemu HR 8671
3303.02.18 - Konwój "11 Promili"
3303.02.20 - TWH przejmuje kontrolę nad systemem KOKNAN
3303.03.25 - Na Pograniczu wybucha wojna o system BUROD
3303.03.17 - TWH przejmuje kontrolę nad systemem GIGAL
0030.03.18 - Na Pograniczu wybucha wojna o system HIP 118127
3303.03.23 - Cmdr Gregoor3 organizuje konkurs lotów na stacji Seyfert Port w systemie NGAKWITES
3303.03.25 - Udana ekspansja do systemu HIP 113126
3303.03.28 - TWH przejmuje kontrolę nad systemem HR 8671
3303.04.01 - Cmdr Dasketh organizuje akcję "Krystaliczny pył"
3303.04.08 - Udana ekspansja do systemu MOKPATI
3303.04.12 - TWH przejmuje kontrolę nad systemem HIP 113126
3303.04.14 - Cmdr Arnul ustanawia rekord TWH w dolocie do Colonii <4h
3303.04.24 - Udana ekspansja do systemu RHO GRUIS
3303.04.27 - TWH przejmuje kontrolę nad systemem MOKPATI
3303.04.29 - TWH ponownie oficjalnie wspiera Children of Raxxla, podczas operacji ochrony Cmdr Salome
3303.05.09 - Udana ekspansja do systemu HIP 113040
3303.05.12 - TWH przejmuje kontrolę nad systemem RHO GRUIS
3303.05.13 - Wyścig "Tour de Makau", w którym zwyciężają Cmdr Fikus i Cmdr Anukus
3303.05.15 - Na Pograniczu wybucha wojna o system RUNO
3303.05.30 - Rozpoczyna się II edycja Husarskiej Ligi PVP
3303.05.30 - TWH przejmuje kontrolę nad systemem HIP 113040
 

rootsrat

Volunteer Moderator
Zaktualizowaliśmy dzisiaj informacje o naszej grupie :)

CZYM JEST GRUPA THE WINGED HUSSARS?

The Winged Hussars to grupa zrzeszająca polskich pilotów w Elite: Dangerous. Mamy również swoją własną frakcję w grze - zapraszamy do przeczytania opisu systemu HR 8444 na mapie galaktyki.

Jako grupa mamy określone cele, do których osiągnięcia służą misje oraz zadania kreowane bezpośrednio pod naszą grupę i dostępne tylko dla jej członków. Często organizowane są wydarzenia, akcje i konkursy różnego typu, od konwojów handlowych, przez ekspedycje odkrywcze, po kręcenie reżyserowanych filmów z Elite. Odbywają się również regularne treningi PVP, mecze CQC, mecze w galaktycznej Lidze PVP, wspólne latanie w Community Goals czy akcje górnicze oraz pirackie, w których każdy członek grupy może wziąć udział.

Częścią grupy są również Skrzydła Specjalne. Są to oficjalne oddziały Skrzydlatej Husarii, które zostały powołane do spełniania konkretnych celów w grupie dla jej lepszego funkcjonowania. Poszczególne Skrzydła mają dostęp do zamkniętych działów i kanałów na forum i TS, gdzie planują swoje działania i operacje.

W zamian za możliwość uczestnictwa w życiu grupy i dostęp do przepastnych zasobów naszego forum (regularny Newsletter, informacje, poradniki, konkursy z nagrodami, bulletin board, wspólnie granie, dążenie do określonych celów frakcyjnych) wymagamy gotowości do regularnego odwiedzania forum w celu czytania informacji i nowości dotyczących naszej grupy, pomocy naszej frakcji w sytuacjach kryzysowych - w miarę możliwości, stosowania się do wytycznych dotyczących aktywności w grze, tak aby nie szkodzić frakcji. Może to być np. zakaz działań w niektórych systemach, zakaz działania dla danej Potęgi w Powerplay czy prośba o pomoc naszym sojusznikom.

Jesteśmy przyjaźnie nastawioną frakcją i nie dążymy do konfliktów bez powodu. Staramy się utrzymywać dobre relacje dyplomatyczne z innymi frakcjami kierowanymi przez graczy i jesteśmy jedną z 3 frakcji, które założyły Koalicję Graniczną.

Zapraszamy wszystkich do zaangażowania się w naszą społeczność. Dołącz do ponad 200 pilotów latających pod husarską banderą i twórz z nami historię galaktyki!


ŻELAZNA ZASADA WOLNOŚCI WYBORU

Główną zasadą, którą kieruje się nasza grupa, jest wolność wyboru i brak przymusu. Większość naszych członków to ludzie dorośli i dojrzali, wszyscy mamy pracę, rodzinę i swoje sprawy w realnym życiu i Dowództwo frakcji doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

W związku z tym nie ma przymusu grania określonej liczby godzin w tygodniu czy w miesiącu, uważamy bowiem, że gry są po to, aby sprawiać przyjemność, zamiast być drugą pracą.

To samo tyczy się stylu gry i tego co w niej robimy. Żadne z zadań i akcji, które organizujemy nie są obowiązkowe - podstawowym celem grupy jest zjednoczenie polskej społeczności pod husarską banderą, więc pozwalamy na dowolny styl gry. Niezależnie od tego, czy jesteś handlowcem, piratem, mordercą czy górnikiem, niezależnie od tego czy wspierasz Imperium, Sojusz czy Federację - dopóki nie działasz na szkodę grupy, czy to przez swoje działania w grze, czy zachowanie poza nią (np. na forum), masz wolną rękę jeśli chodzi o grę.

Oczywiście przynależność do każdej społeczności wiąże się z pójściem na kompromisy, więc są pewne ograniczenia, które mają służyć podstawowym założeniom grupy lub są wprowadzane ze względu na sytuację polityczno-dyplomatyczną, ale generalnie jesteśmy zdania, że gra ma być przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem i w miarę możliwości staramy się nikomu nie ograniczać tej przyjemności.


ROLE PLAYING I HUSARZE

Elite jest świetną platformą do tego typu zabawy. Przez brak ograniczeń w sposobach rozgrywki daje ona ogromne możliwości! Mamy do dyspozycji skomplikowaną symulację galaktyki, z polityką, ekonomią i walką o władzę. Taka ogromna piaskownica, w której możemy się bawić. Dostaliśmy piasek i zabawki, a teraz do nas należy, aby zacząć budować zamki z piasku i wymyślać historie o rycerzach, smokach i uwięzionych w wieży księżniczkach... Zaraz, to nie ta bajka! Ale wiecie, o co chodzi.

Przy odrobinie zaangażowania i dobrej woli można samemu stworzyć sobie podkład do świetnej zabawy. To jak rozwiniemy naszą frakcję nie wynika z suchej kalkulacji i chęci zarobienia jak największej ilości kasy w jak najszybszym czasie, bo moim zdaniem nie o to chodzi w Elite, ale z pragnienia dobrej zabawy i poczucia się przez chwilę jak prawdziwy pilot statku kosmicznego, który żyje w XXXIV wieku i należy do niezależnego zgrupowania Commanderów, mających za przodków wspaniały naród pochodzący ze starożytnej Polski.

Nasza frakcja ma swoją historię i lore, spisywane na bieżąco i bazowane na naszych działaniach i osiągnięciach. Cała oficjalna komunikacja w grupie (wytyczne, informacje, newsletter, odezwy do Husarzy) jest utrzymana w duchu role playing i IC (in-character), czyli z punktu widzenia postaci w grze, a nie gracza przed monitorem.

W naszej grupie kładziemy duży nacisk na ten aspekt, ale nikogo nie zmuszamy do gry w takim stylu. Jeśli jednak lubisz wczuwać się w grę i grasz w duchu role play, na pewno poczujesz się u nas jak w domu. Jeśli nie masz pojęcia, co to jest... dołącz do nas, aby się dowiedzieć!

Nasze podejście do gry doskonale obrazuje film jubileuszowy, stworzony przez Cmdra Anukusa na nasze pierwsze urodziny:

[video=youtube;S0yZlUNe4Jo]https://www.youtube.com/watch?v=S0yZlUNe4Jo[/video]


NASZE OSIĄGNIĘCIA


Przez spore zaangażowanie naszej grupy w grę i oddanie husarskiej sprawie, mamy na swoim koncie sporo osiągnięć, z których jesteśmy dumni. Do najważniejszych należą:


  • Wprowadzenie do gry polskiej frakcji The Winged Hussars, wraz z odpowiednim jej opisem na mapie galaktyki (system HR 8444)

  • Bliska współpraca z producentem gry - Frontier Developments, dzięki zaangażowaniu całej grupy w życie gry.

  • W chwili pisania tych słów - kontrola największej ilości systemów spośród wszystkich frakcji kontrolowanych przez graczy - pod husarską jurysdykcją w chwili obecnej znajduje się ponad 30 systemów gwiezdnych.

  • Udział w pół-oficjalnej Galaktycznej Lidze PVP


  • Udział w oficjalnych igrzyskach Rise To Power, których celem było wprowadzenie do gry pierwszego Powersa stworzonego przez graczy

  • Stworzenie nieoficjalnego głównego menu do gry, dostępnego tylko dla członków grupy

  • Opisanie naszej frakcji w oficjalniej powieści Elite: Dangerous, "Premonition", autorstwa Drew Wagara

  • Zajęcie drugiego miejsca w pierwszej oficjalnejrywalizacji o wprowadzenie nowych frakcji graczy do rejonu Colonia, oddalonego od Sol o ok.20,000 LY. Dzięki TWH mamy w grze system Kopernik i bazę planetarną Kolonia Sobieski

  • Oficjalne wsparcie Children of Raxxla podczas największego publicznego eventu w Elite - ochrony Cmdr Salome, w którym brało udział ponad 2000 Cmdrów z całej galaktyki

  • Zaproszenie dla lidera grupy TWH do wizyty w biurze Frontier Developments, wraz z innymi członkami społeczności Elite, jak Obsidian Ant czy lider The Hutton Orbital Truckers. Zaproszenie było wysłane do "filarów społeczności Elite Danerous", co pokazuje, że developer docenia wkład The Winged Hussars w społeczność gry.


NASZE FORUM


Forum dzieli się na 2 części - część publiczną, przeznaczoną dla całej polskiej społeczności Elite Dangerous oraz część zamkniętą, przeznaczoną tylko dla członków grupy The Winged Hussars.

Jeśli nie jesteś członkiem grupy TWH, jako zarejestrowany użytkownik, masz dostęp do publicznej części forum, przeznaczonej dla całej polskiej społeczności. Znajdziesz tutaj poradniki oraz działy tematyczne do dyskusji na różne tematy związane z aspektami gry w Elite: Dangerous.

Ponieważ staramy się być tak pomocni i otwarci, jak to tylko możliwe, dział z poradnikami dostępny jest dla wszystkich Gości, odwiedzających nasze forum - żeby korzystać z poradników nie trzeba nawet rejestrować konta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mają jednak możliwość pisania postów oraz przeglądania pozostałych działów forum:

  • Dyskusja Ogólna o Elite
  • Walka
  • Handel
  • Eksploracja
  • Inżynierowie
  • Poradniki
  • Galeria
  • Poza tematem (Offtopic)
 
Last edited:

rootsrat

Volunteer Moderator
Wiem, że toczy się jakaś emocjonalna dyskusja na FB, ale jakiś czas temu zawiesiłem swoje konta w mediach społecznościowych, więc nie mam pojęcia, o co chodzi. Jak znam społeczność, to sugerowałbym nie wierzyć we wszystko, co tam się czyta, bo wiadomo, jaki jest internet ;)


Aby rozwiać wątpliwości i wyjaśnić sytuację - nie lubię bowiem plotek:


Niektórym pilotom przestały odpowiadać warunki panujące w TWH i nasza grupa przestała spełniać ich oczekiwania. Postanowili więc odejść i założyć swoją grupę. Poszło głównie o ograniczenia, które są w TWH, wynikające z sytuacji dyplomatycznej między Husarią a innymi frakcjami oraz fundamentalne założenia i kierunek rozwoju grupy. Być może są osoby, które chcą z tego zrobić wielki dramat i pojechać po naszej grupie. Myślę, że przemawiają przez nie emocje, zawiść, złość, nie wiem, pewnie jeszcze coś innego.


Nie uważam obecnej sytuacji za "rozłam" ani za wielki dramat. Myślę, że była to naturalna kolej rzeczy, która w tak dużej, ambitnej, zżytej i zaangażowanej w sprawy gry społeczności musiała prędzej czy później mieć miejsce. Myślę też, że utrzymanie w jedności grupy 200-300 osobowej (a był czas, że pod naszą banderą latało ponad 300 pilotów) przez niemal 2 lata i osiągnięcie razem tego, co osiągnęliśmy przed pierwszym odejściem jakiejś grupy graczy, to niezły wynik :) przynajmniej tak mi się wydaje z własnego doświadczenia z gildiami/klanami w grach online.


Nie będę tego obszerniej komentował, bo nie ma sensu. Mamy inne punkty widzenia na to, jak powinna wyglądać i czym powinna się kierować społeczność graczy w grze Elite i tyle. Jedno nie przeszkadza drugiemu, świat gry jest duży, a rozgrywka pozwala na wiele różnych podejść i stylów gry, dlatego uważam, że na polskiej scenie może najwyższy czas na jakąś drugą, nieco inną od TWH grupę, bo do tej pory istniejące są raczej mało widoczne.


Z frakcji odeszło 22 Komandorów (8% graczy z całej grupy), którzy założyli swoją odrębną grupę.
 
Ponieważ uważam, że polska frakcja nie jest już polska - złożyłem rezygnację z członkostwa w TWH.

Oczywiście gdyby była międzynarodowa - jeszcze jakoś bym przebolał niektóre posty po angielsku (nie chcę zmuszać anglików do pisania po polsku, choć sam często do odwrotnej sytuacji przymuszany jestem).
Jednak moje posty w języku niemieckim nie są tam akceptowane - zostały uznane za spam i usunięte.

Rozumiem, że Hetmanowi sprawia problem język niemiecki. Mi sprawia problem angielski.

Proponuję jednak dopisać do regulaminu frakcji obowiązujące i dopuszczalne języki porozumiewania na forum.

Ponieważ wzburzony tą niesprawiedliwą - w mojej ocenie - sytuacją, złożyłem szybką rezygnację i opuściłem forum, chcę w tym miejscu podziękować wszystkim Husarzom za wspólną zabawę i czas. Nie opuszczam jednak gry, odkładam jedynie husarskie skrzydełka. Zarówno na oficjalnym forum jak i na Facebooku jestem aktywny i mam nadzieję na dalsze, wspólne przygody w kosmosie.

W sumie - media powinny być niezależne :)

Poooowodzenia, Piloci!
 
Last edited:
Ehhhhhh,

Robinus jakoś ciężko mi to zrozumieć, bo po dwóch latach wspólnej walki o jako taki PL w ED, wyskakujesz z tym jak filip z konopi. Nawet nie było szans pogadać.
Wygląda to troche jakbyś szukał pretekstu, bo fakt że jedna osoba na forum pisze w języku Albionu nie wydaje mi się adekwatny do tak (nie obrażaj się) nie poważnych i radykalnych działań.
No nic, podjąłeś decyzję i należy ją uszanować, tylko jakoś tak no.

Powodzenia Redaktorze.
 
Ależ nie! Głównym powodem było kasowanie moich niemieckich postów przez Mathiasa, nakładanie ostrzeżeń za spam. Uprzedziłem tylko swojego bana na forum, bo nie zamierzałem wracać do pisania po polsku, skoro inni mogą po angielsku.
W dodatku wyobraź sobie jak byś się czuł, gdyby Twoje posty były kasowane bez śladu, bez wytłumaczenia czy podania przyczyny na forum.

Próbowałem zacząć dyskusję w wątku "język obowiązujący na forum", została jednak natychmiast zamknięta przez Mathiasa.

Rozwiązań oczywiście widziałem i propopowałem kilka (na przykład dział dla innych języków). Niestety mogę jedynie domyślać się, czemu tak to się skończyło.
 
Last edited:
Cóż, Redaktorze,

Nie uważasz, że decyzja zbyt pochopna ? ;)
Zgadzam się z DYodą że nie było czasu na podyskutowanie, itd.

Pooooowooooooodzeeeeeenia PILOCIE.
 
Ależ nie! Głównym powodem było kasowanie moich niemieckich postów przez Mathiasa, nakładanie ostrzeżeń za spam. Uprzedziłem tylko swojego bana na forum, bo nie zamierzałem wracać do pisania po Polsku, skoro inni mogą po angielsku.
W dodatku wyobraź sobie jak byś się czuł, gdyby Twoje posty były kasowane bez śladu, bez wytłumaczenia czy podania przyczyny na forum.

Próbowałem zacząć dyskusję w wątku "język obowiązujący na forum", została jednak natychmiast zamknięta przez Mathiasa.

Rozwiązań oczywiście widziałem i propopowałem kilka (na przykład dział dla innych języków). Niestety mogę jedynie domyślać się, czemu tak to się skończyło.

No właśnie mi chodzi o te działania: pisanie po niemiecku z powodu jednej osoby nie piszącej po polsku. W moich oczach to taka typowa "złośliwość przedszkolaka" (wiem co mówię :D bo mam to na co dzień w domu)
A dalej to już były konsekwencje twoich działań. No bo niby jak miał zareagować admin forum ? Zgodzić się na pisanie w 2, 3 czy 100 innych językach ? Jest mi strasznie przykro że z powodu takiej PIERDOŁY odchodzisz, jest mi przykro że już nie popiracimy razem pod banderą TWH - chociaż wiem że ostatnio nie było wielu okazji do gry razem, jest mi po prostu przykro że z powodu takiej PIERDOŁY olałeś nasze towarzystwo i w pewnym sensie wszystko co razem zrobiliśmy. Po ostatnich wydarzeniach w szeregach TWH, na tele powodów jakie podali Renegaci odchodząc, pretekst dla którego nas zostawiasz wydaje mi się miałki i bezbarwny i może dlatego nie mogę sobie tego wytłumaczyć. Przecież można było na jakiś czas wycofać się, iść na urlop itp. itd. a nie od razu walić atomówką.

Tak jak napisałem, szanuję twoją decyzję ale jej nie rozumiem.
Do zobaczenia w pustce, mam odpowiedni wyklepaną Cobrę na zabawy w łupienie... może jakoś się spotkamy.
 
Ja bym się skupił na faktach zamiast domysłach: czy pisałem po niemiecku ze złośliwości, czy żeby się pochwalić jego znajomością, czy ku pamięci "dziadka z Wermachtu", czy może żeby zwrócić uwagę na problem.

Fakty są takie, że moje posty nie łamiące w żaden sposób regulaminu zostały kasowane, a dyskusja o tym zamykana.
Może teraz pomyślimy o "złośliwości"?
"Jak miał zareagować admin"? Może tak, jak na angielskie posty?

Dostałem kilka razy w twarz i rzuciłem ręcznikiem. Nie pcham się tam, gdzie mnie nie chcą. Jest to jedyna, w miarę adekwatna odpowiedź na to, co mnie spotkało.

Nie ciągnijmy dalej tej dyskusji. Dziękuję Mathiasowi, że zachowuje tu neutralność ale jest to wątek TWH - ja już w TWH nie jestem.

I nie tragizujmy. Nie raz się jeszcze zeskrzydlimy.
Nie pod banderą TWH. Pod polską banderą.
 
Last edited:
083.gif
 
W dodatku wyobraź sobie jak byś się czuł, gdyby Twoje posty były kasowane bez śladu, bez wytłumaczenia czy podania przyczyny na forum.

Próbowałem zacząć dyskusję w wątku "język obowiązujący na forum", została jednak natychmiast zamknięta przez Mathiasa.

Rozwiązań oczywiście widziałem i propopowałem kilka (na przykład dział dla innych języków). Niestety mogę jedynie domyślać się, czemu tak to się skończyło.

Robinus, nie jesteś jedynym którego dotknął problem efekt "Trójkąta Bermudzkiego" czyli znikających postów. Również miałem kilka takich przypadków - nie było to nagminne, żeby nie demonizować, ale zdarzały się takie incydenty, że moje posty znikały bez śladu, a po skasowaniu niektórych z nich dostawałem informację z wiadomością na PW, że powinienem dostać ostrzeżenie, ale tego nie zrobiono i dla dobra współpracy bym lepiej tego więcej nie robił.

Nie zapomnę jednej sytuacji, która utwierdziła mnie w przekonaniu, że odejście z TWH to kwestia czasu bo są równi i równiejsi, trzeba tylko cierpliwie czekać na odpowiedni moment. Być może to i banalny przykład, ale jeden z wielu kamyczków który powoli ale konsekwentnie przechylał wagę do pożegnania się.

W jednym z tematów, wrzuciłem żartobliwego offtopa, mój post przeżył kilka godzin po czym rozmył się w nicości z "miłym ostrzeżeniem" o offtopie. Jako, że był to wątek związany z moim "ulubieńcem", czyli Batonem, postanowiłem uważniej przeglądać jego wpisy by zweryfikować bezstronność i obiektywizm Mathiasa. Nie musiałem długo czekać, bo Baton napisał krótki ale i lekko złośliwy offtop, w wątku w którym byłem aktywny. Zgłosiłem jego posta do moderacji czekając na reakcję - bez skutku. Po jakimś czasie, poruszyłem ten temat z Mathiasem by usunął offtop, ale jak bym rzucał grochem o ścianę - bez odzewu i bez reakcji, offtop jak był, tak był.

O niewygodnych tematach które potrafiły zostać zamknięte w trakcie rozmowy, bo nie wpisywały się w kanony Hetmana, nie będę wspominać - bo zamiatanie problemów czy niewygodnych dyskusji pod dywan było już raczej normą niż incydentem, a niektóre zachowania w dyskusjach np. z wrzucaniem emocjonalnych wulgaryzmów przez Hetmana który był twórcą i miał stać na straży regulaminu i jego zapisów było po prostu słabe.

Jeżeli Wielki Hetman Husarii Mathias Shallowgrave uważa, że są to pomówienia wyssane z palca, chętnie służę upublicznieniom prt-screenów na poparcie swoich słów. Nie będę ukrywać, że przez dwa lata bycia w TWH uzbierałem kolekcję ciekawych perełek, chociaż te zacząłem zbierać dopiero po mojej degradacji z Kadry Oficerskiej.
 
Last edited:
Top Bottom