ED - co pożera w zasobach komputera ?

Witam- jak usprawnić ?
Mam włączoną przeglądarkę- opera, , otwarte kilka stron, wszystko chodzi płynnie.
Przy włączonej przeglądarce uruchamiam grę WOT- wszystko chodzi płynnie- i gra i równocześnie przeglądana przeglądarka, FPS w WOT- 55-65 ,
Uruchamiam grę Elite Dangerous ustawione większość detali na full i grafika 1980x1080 , gra chodzi płynnie, ale już przeglądarka "rwie", wszystko działa z opóźnieniem- przeglądanie strony następuje z opóźnieniem 1-2 sekundowym , podczas gdy użycie procesora jest na poziomie 30 % a pamięci Ram przy 14 gb na poziomie 8 gb.
Co jest pożerane w komputerze , przez grę ED powodujące brak płynności komputera, przeglądarki, poczty innych.
Czy powinienem coś ustawić w samym komputerze ?
Plan zasilania mam ustawione na wysoką wydajność
Można jeszcze coś zmienić
CCleaner- niby coś posprzątał, ale nie było tego wiele-gdyby było coś w komputerze i przy WOT -cie by zamulało .
 
Ciężko powiedzieć, sprawdź na innej przeglądarce, mi wszystko chodzi płynnie, w tle mam firefoxa, discorda, poczte, jakiegoś excela, spotify i coś jeszcze. Polecam też ustawić fullscreen windowed
 
Last edited:
Ciężko powiedzieć, sprawdź na innej przeglądarce, mi wszystko chodzi płynnie, w tle mam firefoxa, discorda, poczte, jakiegoś excela, spotify i coś jeszcze. Polecam też ustawić fullscreen windowed
cięzko to przeczytać,ale generalnie to właśnie jest problem ,coś mi żżera albo nie pozwala wejść na większe obroty komputerowi
na elektroda.pl- jakiś magik stwierdza dysk do wymiany po programie crystaldiscinfo,natomiast speccy twierdzi że stan dobry
ps. zamówiłem nowy dysk
 
Last edited:
Pokaż zrzut z crystal diska.

Dodam, że nie masz co porównywać Wota z Elitem, ten drugi jest dużo bardziej zasobożerny.
 
Last edited:
cięzko to przeczytać,ale generalnie to właśnie jest problem ,coś mi żżera albo nie pozwala wejść na większe obroty komputerowi
na elektroda.pl- jakiś magik stwierdza dysk do wymiany po programie crystaldiscinfo,natomiast speccy twierdzi że stan dobry
ps. zamówiłem nowy dysk

Lekko nie ma.
Na dysk bym nie stawiał. Większość gry pakuje się do RAM. Wyłącz plik wymiany w Windows i zobacz jak będzie.
 
Raczej wątpie, jak kolega wyżej, żeby problem wynikał z dysku, aczkolwiek ten nie jest w najlepszej kondycji. Zainteresuj sie programem MHDD i remapowaniem dysku. Ewentualnie wcześniej możesz użyć checkdiska. Otwórz cmd (Start -> w polu wyszukiwania wpisz cmd -> ppm: uruchom jako administrator), wklep chkdsk c: /r. Powinien zapytać, czy uruchomić skanowanie przy następnym uruchomieniu systemu. po tym restartujesz kompa i włączy się skanowanie. Po skanowaniu sprawdź znowu Crystal Diskiem. Jak dalej będzie "na zółto" to niestety musisz uzyć grubszych narzedzi, jak wspomniany wczesniej MHDD.
 
wymieniłem dysk, zainstaluję grę i zobaczymy co wyszło


jak sprawdzić czy to po prostu pamięć jest za słaba ?

pamieć chyba na maksa chodzi i pewnie brakuje ,a swoje to takie raczej stare i słabe mam 666 mhz ...



tutaj to nawet w grze rwało

 
Last edited:
Top Bottom