Alien: Isolation

rootsrat

Volunteer Moderator
Jako że właśnie skończyłem grę, wysmarowałem małą reckę:

mbTm28S.jpg



Bardzo dobra gra. Przez cały czas jest napięcie podszyte strachem, a momentów, w których czujemy się bezpiecznie jest naprawdę niewiele. Jest wiele zwrotów akcji, niektóre przewidywalne, inne trochę mniej. Nie zliczę natomiast ile razy byłem pewien, że to już końcówka, a tu nagle działo się COŚ i gra rzucała mi pod nogi nowe kłod... znaczy wyzwania.

Graficznie - majstersztyk. Doskonale oddany klimat z pierwszej części filmu - taki futuryzm z lat 80-tych. Dźwiękowo może nie jest świetnie, ale na pewno bardzo dobrze (ale ja mam skrzywienie po Elite, bo od strony audio tak wysoko podniosła poprzeczkę, że ciężko będzie innej grze jej dorównać). Ja do tego używałem swojego presetu Re-Shade.

Fabuła ciekawa, jest sporo smaczków dla fanów serii, szczególnie pierwszej części. Polecam czytać wszystkie logi i odsłuchać wszystkie wiadomości audio.

DLC - mamy 2, które dzieją się na Nostromo, taki powrót do przeszłości. Generalnie odgrywamy zakończenie filmu. Super sprawa dla fanów. Trzeciego, czyli wyzwań survivalowych, już nie chciało mi się ogrywać.

Jednym minusem jak dla mnie jest to, że na najwyższym poziomie trudności nie ma częściej punktów do zapisu gry, bo ginie się dosyć często, a powtarzanie tej samej sekwencji po kilka(naście) razy potrafi sfrustrować, a im częściej się ją odgrywa, tym mniej ostrożny człowiek się staje. Mimo to polecam gorąco przejście gry właśnie na najwyższym poziomie, bo wyzwanie jest naprawdę spore, a napięcie sięga zenitu. Nie jestem pewien czy na niższych poziomach gra nie będzie za łatwa.

Moja ocena: 9/10. Jeśli ktoś jeszcze nie grał, gorąco polecam!
 
Top Bottom