Elite: Dangerous - Horizons/Ships - dyskusja ogólna

:D no są jajca i jeszcze długo będą dopóki nie zrobią czegoś żeby infrastruktura sieciowa z której ED korzysta nabrała wigoru. P2P i systemy chmurowe/rozproszone cały czas się rozwijają więc szansa że za jakiś czas wrośnie też limit graczy w instancji.

Ja autopilota porzuciłem po kilku pierwszych użyciach, babcie z balkonikiem szybciej dokują w miejscach niedostępnych. No i ta adrenalina jak chcesz szybko szybko a potem się okazuje że przyziemiasz bez podwozia albo za szybko i inercja / grawitacja robi swoje ;)
Wywal to to bo szkoda slotu :cool:
Miałem na myśli autopilot do lądowania na planetach, kiedy wzywasz swój statek. Ten do dokowanie do stacji to jakiś żart, a czasami i tak potrafi zabić gracza... W życiu bym tego nie użył, zabiera fun.
 
Miałem na myśli autopilot do lądowania na planetach, kiedy wzywasz swój statek. Ten do dokowanie do stacji to jakiś żart, a czasami i tak potrafi zabić gracza... W życiu bym tego nie użył, zabiera fun.

Aaaaa, to jeszcze o tym nie słyszałem, może wybieraj bardziej płaskie tereny przed przywołaniem ;)
 
mnie nie zabiło ( jeszcze ) chociaż potrafi wylądować w powietrzu i tam zostać. czasami trzeba się relogować bo inaczej on nie chce nawet odlecieć... Do tego potrafi wylądować częściowo w planecie przez co nie da się wystartować.
Do tego jeśli ktoś jest nad twoim statkiem i ty go odwołasz to twój statek może zostać zniszczony bo będzie się obijał o statek nad nim ( sprawdzone chyba z dorionem )
 
Last edited:

rootsrat

Volunteer Moderator
Tak czytam i Wy chyba macie naprawdę pecha, bo ja nie miałem takich przygód, tak samo nikt w Husarii o tym nie wspominał, a naprawdę sporo latamy w skrzydłach, chłopaki mieli teraz kilkutygodniową ekspedycję eksploracyjną, gdzie leciało ponad 20 osób... Żadnych problemów z tego co wiem :)

Ani na planetach, ani spadków FPS w skrzydłach... Może to wina Waszego internetu po prostu?
 
Last edited:
Bardzo prawdopodobne. Gość który zmniejszał ilość fpsów każdego w wingu do 1 był jakieś 10-15 kly od sola ( w podobnej odległości jak ja, chcieliśmy się spotkać i w ten sposób to odkryliśmy... ).
 
Last edited:

rootsrat

Volunteer Moderator
Z takich ciekawostek - modele statków są widoczne w Orbital Cruise. Wiadomo - statki wyglądają tam jak komety, ale po podleceniu na bliską odległość i utrzymywaniu takiej samej prędkości wyraźnie widać model statku! Przy przejściu z Super Cruise do Orbital Cruise nie ma dropu (ładowania nowej instancji), dlatego jestem na 99% pewien, że modele są też widoczne w SC, tylko że tam się lata z takimi prędkościami (minimalna to 30 km/s), że ciężko podlecieć do siebie na tak małą odległość, żeby to było widoczne. W Orbital Cruise jest to o wiele łatwiejsze.

Biorąc pod uwagę ogromną przestrzeń, odległości i prędkości, z jakimi latamy w SC - naprawdę spore osiągnięcie Frontiera! Ja zawsze myślałem, że te "komety", to po prostu kule światła, które reprezentują statek gracza, a tu jednak mamy faktyczne modele w SC/OC. No czapki z głów!
 
Z takich ciekawostek - modele statków są widoczne w Orbital Cruise. Wiadomo - statki wyglądają tam jak komety, ale po podleceniu na bliską odległość i utrzymywaniu takiej samej prędkości wyraźnie widać model statku! Przy przejściu z Super Cruise do Orbital Cruise nie ma dropu (ładowania nowej instancji), dlatego jestem na 99% pewien, że modele są też widoczne w SC, tylko że tam się lata z takimi prędkościami (minimalna to 30 km/s), że ciężko podlecieć do siebie na tak małą odległość, żeby to było widoczne. W Orbital Cruise jest to o wiele łatwiejsze.

Biorąc pod uwagę ogromną przestrzeń, odległości i prędkości, z jakimi latamy w SC - naprawdę spore osiągnięcie Frontiera! Ja zawsze myślałem, że te "komety", to po prostu kule światła, które reprezentują statek gracza, a tu jednak mamy faktyczne modele w SC/OC. No czapki z głów!
Ponoć można się nawet zderzyć. próbowałem, ale mi się nie udało. zbliżyłem się na poniżej 1km na chwilę, ale bliżej się nie dało. Robiłem to w SC przed horizons ( ale bardzo blisko planety aby ograniczyć przyśpieszenie ). W orbital cruise to może nawet się udać...
 

rootsrat

Volunteer Moderator
Ponoć można się nawet zderzyć. próbowałem, ale mi się nie udało. zbliżyłem się na poniżej 1km na chwilę, ale bliżej się nie dało. Robiłem to w SC przed horizons ( ale bardzo blisko planety aby ograniczyć przyśpieszenie ). W orbital cruise to może nawet się udać...

No ja prawie wleciałem w Kyoka w OC :D
 
Czy tylko ja mam poczucie, że te beamy będą albo useless albo op?

W sumie 2.1 to będzie albo totalna katastrofa albo wspaniał update na który czekamy od pół roku.
 
Last edited:
Akurat ten jeden mały screenshot dodał mi sporo optymizmu odnośnie 2.1. Mam nadzieję, że będzie więcej takich niestandardowych efektów i że nie ograniczą się do broni, tylko ulepszyć będzie można wszystkie komponenty.
 
Trzy pytania:

1. Jak myślicie, czy przy okazji wydania 2.1 Horizons otrzyma jakąś obniżkę?
2. A jeśli nie, to w jakiej walucie najlepiej kupić Horizons? Zgodnie z dzisiejszym kursem:

37,99 $ * 3,81 = 144,74
33,99 € * 4,29 = 145,81
24.99 £ * 5,40 = 134.94

kursu rubla nie podaję, bo to wychodzi coś koło 90 zł, a podejrzewam że tak pięknie to to nie jest, i są jakieś region blocki albo ten klucz nie będzie spójny z moją podstawką ED.

3. Czy oprócz lądowania na planetach i contentu z łatek 2.1-2.4 Horizons wnosi coś jeszcze, np. dodatkowe misje? Przyznam, że mam przelatane tylko 50 h, i dopiero dorobiłem się Cobry, więc może lepiej przeczekać dłużej i bardziej radykalną obniżkę ceny (vide Vanilia z 50 euro na 13) ?
 
Last edited:

rootsrat

Volunteer Moderator
Trzy pytania:

1. Jak myślicie, czy przy okazji wydania 2.1 Horizons otrzyma jakąś obniżkę?
2. A jeśli nie, to w jakiej walucie najlepiej kupić Horizons? Zgodnie z dzisiejszym kursem:

37,99 $ * 3,81 = 144,74
33,99 € * 4,29 = 145,81
24.99 £ * 5,40 = 134.94

kursu rubla nie podaję, bo to wychodzi coś koło 90 zł, a podejrzewam że tak pięknie to to nie jest, i są jakieś region blocki albo ten klucz nie będzie spójny z moją podstawką ED.

3. Czy oprócz lądowania na planetach i contentu z łatek 2.1-2.4 Horizons wnosi coś jeszcze, np. dodatkowe misje? Przyznam, że mam przelatane tylko 50 h, i dopiero dorobiłem się Cobry, więc może lepiej przeczekać dłużej i bardziej radykalną obniżkę ceny (vide Vanilia z 50 euro na 13) ?

Co do cen - ciężko powiedzieć. Ja nie śledzę, bo mam LEP... Może inni będą pamiętać czy przy patchach były obniżki.

Co do contentu to na 100% tak - zawsze oprócz zawartości reklamowanej w danej łatce są dodatkowe rzeczy, które FD wprowadza do gry :) Nie wiem akurat czy będą to nowe misje, ale na pewno będzie sporo nowości (były już potwierdzone bookmarki na mapie, revamp UI stacji, nowy system misji i parę innych rzeczy). Pełną listę znajdziesz tutaj: https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=172362
 
Last edited:
Co do cen - ciężko powiedzieć. Ja nie śledzę, bo mam LEP... Może inni będą pamiętać czy przy patchach były obniżki.

Co do contentu to na 100% tak - zawsze oprócz zawartości reklamowanej w danej łatce są dodatkowe rzeczy, które FD wprowadza do gry :) Nie wiem akurat czy będą to nowe misje, ale na pewno będzie sporo nowości (były już potwierdzone bookmarki na mapie, revamp UI stacji, nowy system misji i parę innych rzeczy). Pełną listę znajdziesz tutaj: https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=172362

Rozumiem że to tylko dla posiadaczy Horizons? Czy zwykłym zjadaczom Vanilii też coś skapnie w ranach łatek?
 
Cały nowy ekwipunek, nowe bronie itd beda dla osób z 2.1 bez horizons, nowy system misji, nowe zdarzenia w kosmosie, nowe udogodnienia w interfesjie na mapie i na stacjach, duża częśc tego patcha będzie dostępna dla każdego
 
Ok, nabyłem Horizons.

Śmieszne jest to, że zauważyłem płynność jak nigdy przy FTL - normalnie zawsze obraz ładowania się lekko przycinał (64 bit). To niesamowite, że pliki Horizons leżą na dysku, i choć poprawiają wydajność, nie są ruszane przez Vanillię w tym zakresie.
 

rootsrat

Volunteer Moderator
Ok, nabyłem Horizons.

Śmieszne jest to, że zauważyłem płynność jak nigdy przy FTL - normalnie zawsze obraz ładowania się lekko przycinał (64 bit). To niesamowite, że pliki Horizons leżą na dysku, i choć poprawiają wydajność, nie są ruszane przez Vanillię w tym zakresie.

Gratulacje, myślę, że się nie zawiedziesz :)
 
Top Bottom