Elite Dangerous - luźna dyskusja.

W koncu na nia farmie.
Juz sie zamykam SzaryWilk :)
Same slodkie farmiace misie;), jestem ciekawy czy przyjmie sie terminologia z EvE okreslajaca graczy ktorzy chca sobie tylko pokopac, pohandlowac, poogladac, ladne widoczki i pograc w singlu. A moze nie trzeba, bo bedziemy ich nazywac poprostu graczami Elite:D

Nikt jescze chyba nie napisal ze nie moze sie czegos doczekac w PVP, czy to bedzie WOW w kosmosie na PVE serverze? Chyba fatycznie jedyne do czego Elite sie bedzie nadawac dla graczy ktorzy kupili, badz kupia bo kosmos+mmo+pvp to ogladanie sloneczka w Oculusie i kampienie wlotow stacji do momentu az wszyscy dodadza cie do ignora.
 
Last edited by a moderator:
Same slodkie farmiace misie;), jestem ciekawy czy przyjmie sie terminologia z EvE okreslajaca graczy ktorzy chca sobie tylko pokopac, pohandlowac, poogladac, ladne widoczki i pograc w singlu. A moze nie trzeba, bo bedziemy ich nazywac poprostu graczami Elite:D

Nikt jescze chyba nie napisal ze nie moze sie czegos doczekac w PVP, czy to bedzie WOW w kosmosie na PVE serverze? Chyba fatycznie jedyne do czego Elite sie bedzie nadawac dla graczy ktorzy kupili, badz kupia bo kosmos+mmo+pvp to ogladanie sloneczka w Oculusie i kampienie wlotow stacji do momentu az wszyscy dodadza cie do ignora.

Jakbym chcial EVE to bym gral w EVE. W PB2 da sie tylko farmic, prawda, dlatego nazywam rzeczy po imieniu. Nie napisze ze nie moge sie doczekac PVP bo to nieprawda. Gralem dawno temu prawie nalogowo w WOW'a i srednio mnie bawi idea pelnego MMO w tym momencie. Single player z elementami multi (coop, co jakis czas spotkanie gdzies kogos) to jest wlasnie to czego ja tutaj szukam.

Wiec srednio leza Twoje analogie w ktorych spodziewasz ze ktos powinien oczekiwac po tej grze jakiejs jednej konkretnej rzeczy (n.p. PVP) a jak tego nie robi to swiadczy to zle o tej grze.

Jak nie pamietasz to Elite ma korzenie w single player, nie w MMO. Wiec nie powinien dziwic fakt ze pewnie przynajmniej 30% graczy aspekt PVP nie interesuje. A w PL spolecznosci jak widac ten procent moze byc wyzszy.
 
Jakbym chcial EVE to bym gral w EVE. W PB2 da sie tylko farmic, prawda, dlatego nazywam rzeczy po imieniu. Nie napisze ze nie moge sie doczekac PVP bo to nieprawda. Gralem dawno temu prawie nalogowo w WOW'a i srednio mnie bawi idea pelnego MMO w tym momencie. Single player z elementami multi (coop, co jakis czas spotkanie gdzies kogos) to jest wlasnie to czego ja tutaj szukam.

Wiec srednio leza Twoje analogie w ktorych spodziewasz ze ktos powinien oczekiwac po tej grze jakiejs jednej konkretnej rzeczy (n.p. PVP) a jak tego nie robi to swiadczy to zle o tej grze.

Jak nie pamietasz to Elite ma korzenie w single player, nie w MMO. Wiec nie powinien dziwic fakt ze pewnie przynajmniej 30% graczy aspekt PVP nie interesuje. A w PL spolecznosci jak widac ten procent moze byc wyzszy.
Wg mnie gra jest nieprawdziwie reklamowana, zwlaszcza ostatnio widzialem filmik gdzie Braben stoi obok kobitki i wychwala Elite (bylo gdzies linkowane w tym poscie).

Takie posty jak twoj sa bardzo potrzebne, po pokazuja jaka bedzie gra i community. Czyli nastawiana na co-op gra SP z mmo gospodarka. Widzicie problemem jest ze jest mocna posucha na rynku i czasami ludzie moga kupic Elite ze zlych powodow, zwlaszcza ze robi sie coraz mocniej "hypowna".
 

adhan

Banned
Single player to sa nudy . Mozna ogladac filmy z lat 30 tylko po co . Nankitch mam te zdanie co ty bez eventow fajnego pvp bedzie tylko nudna czarnobiala gra z lat 90 . Ale taka nie bedzie bo kazdy wie Ze nie ma to jak granie z ekipa .ignore to najdurniejszy pomysl jesli wejdzie do pvp . Jak tu byc piratem panie premierze ????
 
Last edited:

rootsrat

Volunteer Moderator
Single player to sa nudy . Mozna ogladac filmy z lat 30 tylko po co . Nankitch mam te zdanie co ty bez eventow fajnego pvp bedzie tylko nudna czarnobiala gra z lat 90 . Ale taka nie bedzie bo kazdy wie Ze nie ma to jak granie z ekipa .

A to zależy co kto lubi, kolego - kwestia gustu, tak że nie zgodzę się, że "każdy wie".

Osobiście też wolę Elite jako SP niż MMO. MMO - jak zresztą każda jedna społeczność online - mają to do siebie, że pośród ludzi, z którymi się gra zawsze znajdzie się sporo idiotów i niezależnie od tego jak wiele osób wrzucisz na Ingore List, to zawsze będą nowi, którzy uprzykszą Ci życie.

P.S. Niektóre filmy z lat 30. i 40. są świetne, choćby "Casablanca" z 42.
 
Czyli nastawiana na co-op gra SP z mmo gospodarka. Widzicie problemem jest ze jest mocna posucha na rynku i czasami ludzie moga kupic Elite ze zlych powodow, zwlaszcza ze robi sie coraz mocniej "hypowna".

Nie wiem czy ona bedzie nastawiana na to. Z tego co widze to podzial jest dosc rowny (byl gdzies poll).

1/3 single player
1/3 coop
1/3 pvp

DB powiedzial ze chce stworzyc swiat w ktorym gracze SP/coop beda mogli w miare bezpiecznie pograc (duze bezpieczenstwo okolic stacji) nie ograniczajac sztucznie w zaden sposob piratow.

Wiec to jest hybryda i powinno byc tak reklamowane (i moim zdaniem jest). Na pewno nie jako czyste PVP. A to ze banda malolatow uslyszala multi-player/MMO a przeczytala super-mega-hiper-PVP to juz ani moja wina ani DBa.
 

rootsrat

Volunteer Moderator
David Braben w ostatnim wywiadzie dle Eurogamera:

In the current beta build of the game, you can take a screenshot by pressing the F10 button. But if you also hold down the alt button you get a HD screenshot of four times the resolution of what your rendering the game out at. The way it works is the game will briefly go into the high resolution, write out your screenshot, then go back again. This, Braben said, provides a glimpse at the Elite: Dangerous of the future.

Dla tych, którzy nie czytają po angielsku:

"W obecnej wersji beta można robić screenshoty przyciskiem F10. Ale jeśli zamiast wcisnąć, przytrzymamy F10 przez chwilę, dostaniemy screenshot w HD, w czterokrotnie większej rozdzielczości niż ta renderowana na ekranie. Działa to w ten sposób, że gra na krótką chwilę wejdzie w tryb HD, zapisze Twój screenshot, po czym wróci do pierwotnej rozdzielczości. To, powiedział Braben, jest szybki rzut oka na Elite: Dangerous przyszłości."

Brzmi dobrze! Nie wiedziałem o tym przytrzymaniu F10, chyba dzisiaj wypróbuję :)
 
NO NO , ciekawe jakie staną się jej wymagania gdy kiedyś przejdzie w HD ...

Swoją drogą , ledwo dostaliśmy własny kąt na forum , w 2 godziny przybyło tyle postów , że Wy ludzie niewiem co w pracy robicie mając na to wszysko czas :D
 

rootsrat

Volunteer Moderator
NO NO , ciekawe jakie staną się jej wymagania gdy kiedyś przejdzie w HD ...

Swoją drogą , ledwo dostaliśmy własny kąt na forum , w 2 godziny przybyło tyle postów , że Wy ludzie niewiem co w pracy robicie mając na to wszysko czas :D

Hihi, ja aktualnie jestem obrażony na swoją pracę, więc obijam się na forum :p

Tzn. robie tylko tyle, żeby nie było się do czego przyczepić. (P.S. To nie jest u mnie norma, żeby nie było, że jestem bumelantem haha! Długa historia, ale mam swoje powody tym razem!).
 
To będę trzeci:) okres wakacyjny jest spokojniejszy, poza tym spać mi się chce i nie dam rady już nic robić:p
 

rootsrat

Volunteer Moderator
Mam pytanko do starszych stażem - w którym dziale można składać propozycje nowych funkcji w grze?

::EDIT::

Nevermind, już znalazłem.
 
Last edited:
Czyzby sie bal ze mu sie signed int przekreci? ;-)

Mnie tylko ciekawi w jaki sposób to osiągnął :)
Ma na koncie 2,1 mld
Przy założeniu, że na jednym kursie zarobi 500 tys. (to raczej bardzo dużo mi się tyle jeszcze nie udało przy założonym poniżej czasie)
To da 4200 kursów.
Niech kurs trwa 10 minut (co jest bardzo krótko jak na Lakona).
To daje 42000 minut czyli 700 godzin czyli 58 dni (po 12 godzin grania) :eek:

Ma ktoś jakiś pomysł? Gdzieś popełniłem błąd?
Po przejściu z Alfy 4.0 na Premium Betę 1.0 był chyba przecież reset konta kredytów? Czy nie?
A Premium Beta zaczęła się przecież 31 maja.
Były akcje ze złotem ale nie byłby w stanie zarobić chyba więcej niż kilkadziesiąt milionów (łapanie kontenerów jest trochę czasochłonne).
 

adhan

Banned
misja drapieżnik i ofiara jak to przejść poprzednie misje wykonywałem dzięki przenoszeniu mocy na broń albo systemy . gość w kobrze 3 razy jebnie mnie z laserowej dzidy i ejekt a ja mu nawet lakieru nie porysowałem *** !!!!!
 
misja drapieżnik i ofiara jak to przejść poprzednie misje wykonywałem dzięki przenoszeniu mocy na broń albo systemy . gość w kobrze 3 razy jebnie mnie z laserowej dzidy i ejekt a ja mu nawet lakieru nie porysowałem *** !!!!!

Ty go nie masz zestrzelic, Ty go masz unikac. Zestrzelic trzeba te 3 pozostale. Jest to wyraznie napisane.

Wiec chowaj sie przed Cobra i atakuj z nienacka tamte.
 
misja drapieżnik i ofiara jak to przejść poprzednie misje wykonywałem dzięki przenoszeniu mocy na broń albo systemy . gość w kobrze 3 razy jebnie mnie z laserowej dzidy i ejekt a ja mu nawet lakieru nie porysowałem *** !!!!!
Błąd poprzednika, oczywiście w misji chodzi o to by zestrzelić 3 myśliwce , ale dużo więcej fanu i zarazem twojego ćwiczenia (a widząc w twoich postach dążysz bardziej do tego co i np ja, czyli wbijać laserowe dzidy) będzie wykonanie tego: https://www.youtube.com/watch?v=Wj6Uxd1MDzM już ten link zamieszczałem ogólnie obejrzyj sobie jego inne filmiki i do tego mamy dążyć przynajmniej na początek ;)

Ja tak zakręciłem tą cobre że sama rozwaliła się o asteroid :D
 
Top Bottom