Pierwsza nasza dyskusja...Archiwalna - 14/11/13 do 17/07/14

Status
Thread Closed: Not open for further replies.
Rzeczywiście nie napisałeś :)
To ja się jednak wymądzałem. Wybacz ;)

A z innej beczki - pewnie starzy wyjadacze już widzieli ale dla mnie jest to nowość (nie znalazłem linka w naszym polskim forum) a może innym się przyda - fanowska kompilacja wiedzy o grze ED. O tym co jest i co ma być.

(PDF)Elite Dangerous. The Beginning. Early Game Designs. 2014

http://pl.scribd.com/doc/230681554/Elite-Dangerous-the-Beginning-Early-Game-Designs-2014

lub tu

http://www.mediafire.com/download/vide3a20jc8ntdt/Elite+Dangerous.The+Beginning.+Early+Game+Designs.+2014.pdf

ktos sie napracowal, zeby to podsumowac...
dzieki Dako :)
 
Last edited:
Dokładnie tak się czuje Dako! !! :)

A tak serio. Wiem ze oculus rift będzie dużo lepszy ale to może być fajna alternatywa. Nie tylko na "czekanie na oculusa" ale też jako oddzielny sprzęt. Dzięki temu, że to będzie takie jak barszcz, będzie można mieć w domu parę takich urządzeń i bawić się razem z żoną czy dziećmi:) ja też bym dał to do szkół na zajęcia z geografii:)
 
Last edited:
ktos sie napracowal, zeby to podsumowac...
dzieki Dako :)

Nie ma sprawy. Zawsze do usług :)
Co do pdf-a to rewelacja - początkowo wydawało mi się, że to zostało wydane przez Frontiera :)
Wszystko o ED w jednym pilku. A im więcej czytam tym szerzej się uśmiecham. Przyszłość ED rysuje się coraz ciekawiej ...

Dokładnie tak się czuje Dako! !! :)
A tak serio. Wiem ze oculus rift będzie dużo lepszy ale to może być fajna alternatywa. Nie tylko na "czekanie na oculusa" ale też jako oddzielny sprzęt. Dzięki temu, że to będzie takie jak barszcz, będzie można mieć w domu parę takich urządzeń i bawić się razem z żoną czy dziećmi:) ja też bym dał to do szkół na zajęcia z geografii:)

No nie wiem spróbuj i podziel się uwagami ja chętnie poczytam i może też coś takiego "zmotam" :D

ps.
Latał ktoś z kolegów Anacondą? Warto inwestować?
 
Mam dwa pytania techniczne:

1. Wiem, że udało się kilku osobom z naszego forum razem zagrać w ED.
Był to przypadek czy jakość np przez TS udało Wam to się ustawić np. jedna osoba była na serwerze nr taki a taki a druga tak dugo wchodziła do gry aż się również tam znalazła? Jest to możliwe w ten sposób?

2. Czy kontenery wyrzucone z mojego statku zostają zniszczone czy tak jak mi się wydaje inny gracz będący w pobliżu może je bez problemu przejąć?
 
Powitać

Na wstepie kosmiczna przygodę rozpoczołem dawno temu Amiga 600: Frontie na PC Frotnier: First Encounters wersja CD.

Mam do was pytanko jak wygląda gra w singla , gdyż bardzo mnie drażnią przeskoki (wejścia w nową strefe czytaj wejście w mapę (bombel czy jak to sę tam fachowo zwie) stacji kosmicznej lub np do pierscieni planety (meteoryty) ) w multi pewnie już to zostanie na wieki bo innego sposobu nie wymyślą , ale licze że w singla tego nie będzie (niema).

Mała ciekawsotka dla Dako oglądałem dziś streming i co widze : http://s23.postimg.org/khw1egezv/frontier_3.png
 
Mała ciekawsotka dla Dako oglądałem dziś streming i co widze : http://s23.postimg.org/khw1egezv/frontier_3.png

Witaj Kolego.
Dzięki za obrazek przynajmniej widać jak ciężko zarabiam na utrzymanie w świecie ED ;)
Co do Twoich pytań:
Gra nie ma typowego singla dziś to chyba 9 misji wprowadzających głownie do walki.
Wszystko odbywa się w multi ale w sumie grasz tak jakbyś grał w singla bo ciężko się spotkać.
Graczy wokół stacji spotykasz chyba z 4-6 maksymalnie. Reszta to ewentualnie komputer.
Skoki nie są specjalnie uciążliwe i trwają krótko - kilka-kilkanaście sekund.
 

adhan

Banned
Amiga 600 wyczesany sprzet ja mialem 500 . commodore forewer love . 3o lipca wchodzi otwarta beta bedzie taniej wiec przemysl sprawe .
 
Cześć! Wam

"Dako"

Da się grać np. 2 na serwerze
kapsuły można sobie przekazywać, lecz mają one określony czas swobodnego dryfowania, po pewnym czasie się rozpadają.

myk jest taki by zgrać ze sobą serwery!

np. Serwer: 54.195.248.97.19364 to XX.XXX.248.97.XXXXX te liczby wewnątrz muszą się zgadzać z 2 osobą.
ob. kom. na TS.

pzdr.
GRumAN bez przydziału.
 
Last edited:
Dzięki za pfd-a Dako. Dobra robota z wyszukaniem tego, widzę jednak, że większość informacji pochodzi z podsumowań DDF, nie widzę nic nowego. Niemniej fajnie mieć wszystko w jednym miejscu.

Zaś w kwestii multiplayera, próbowaliśmy spotkać się w tej samej instancji, ale z racji tego, że na razie brak jest grupowania to był przypadek, w dodtatku spotkałem się z inną osobą z naszego forum. Dako, aby zwiększyć szanse proponuję spotykać się w miejscach oddalonych od tych najbardziej uczęszczanych, większe prawdopodobieństwo, że można na siebie trafić.

Gruman, samo zgranie serwerów niekoniecznie ci wystarczy, serwerów jest kilka, instancji gry pewnie kilka setek.

Mam do was pytanko jak wygląda gra w singla , gdyż bardzo mnie drażnią przeskoki (wejścia w nową strefe czytaj wejście w mapę (bombel czy jak to sę tam fachowo zwie) stacji kosmicznej lub np do pierscieni planety (meteoryty) ) w multi pewnie już to zostanie na wieki bo innego sposobu nie wymyślą , ale licze że w singla tego nie będzie (niema).

Witam Dzaskul, szybka odpowiedź, w singlu będzie identycznie ale będzie to prawie natychmiastowe, ze względu na brak wymiany danych przez sieć. To że tak jest wynika z technicznych możliwości protokołów sieciowych. Ale wiesz co, singiel będzie gorszym rozwiązaniem, nawet jeśli chcesz grać samotnie. W multi da się również grać bez problemów w pojedynkę gdyż świat jest przeogromny, dodatkowo bedzie się zmieniał pod wpływem wydarzeń, w singlu tego już nie zobaczysz.

Graczy wokół stacji spotykasz chyba z 4-6 maksymalnie

Ja spotykałem więcej osób w okolicach stacji, nawet kilkunaście, szczególnie w godzinach szczytu, nie było żadnych, najmniejszych nawet problemów w stosunku do tego co było wcześniej można zobaczyć w Alphie i pierwszej pemium becie. Po ostatnich aktualizacjach wszystko chodzi już płynnie i bez przeskoków statków, zacięć itp., przynajmniej na podstawie moich własnych doświadczeń.
 
Last edited:
Dako dzięki za Pdfa...świetne źródło informacji.

1. Wiem, że udało się kilku osobom z naszego forum razem zagrać w ED.
Był to przypadek czy jakość np przez TS udało Wam to się ustawić np. jedna osoba była na serwerze nr taki a taki a druga tak dugo wchodziła do gry aż się również tam znalazła? Jest to możliwe w ten sposób?

My jak byliśmy kiedyś na TSie to staraliśmy się być na jednym serwerze. I się udało. Nie ma ich dużo więc 2-3 próby i powinieneś trafić na właściwy. I w strefie w Eranin spotkaliśmy się w 3, później polecieliśmy do innej strefy i też się spotkaliśmy. Tak, że da się. Na obecną chwilę trzeba z tym pokombinować, ale da się.


Co do płynnośi to ja póki co nie widzę problemu z "żywymi graczami", ale statki NPC potrafią jeszcze przeskakiwać jak jest duży ruch na danej strefie.
 
Witam Dzaskul, szybka odpowiedź, w singlu będzie identycznie ale będzie to prawie natychmiastowe, ze względu na brak wymiany danych przez sieć. To że tak jest wynika z technicznych możliwości protokołów sieciowych. Ale wiesz co, singiel będzie gorszym rozwiązaniem, nawet jeśli chcesz grać samotnie. W multi da się również grać bez problemów w pojedynkę gdyż świat jest przeogromny, dodatkowo bedzie się zmieniał pod wpływem wydarzeń, w singlu tego już nie zobaczysz.

Osobiście wole multi i na to się nastawiałem/am, tylko mając przed oczami poprzednie częsci elite , niemoge zaakceptować tych przeskoków strasznie to sztuczne i olbrzymi wszechświat staje się malutki, gdyż jest dzielony na tryliony instancji i jeszcze przeskoki wcale takie szybkie nie są, szczególnie jak probuje się wlecieć do tej nowej stacji gdzie jest dużo ludzi, to stremerzy mogą skoczyc po kanapkę zanim się wczyta.... :/
 
Dziękuję Wam Koledzy za wyjaśnienia i pomoc.
Właśnie wszedłem do gry i się okazało, że jestem uboższy o 2,5 mln kredytów :)
Przed wyjściem z gry poprzednim razem załadowałem Lakona towarem a teraz po wejściu okazało się, że ani towaru ani kasy :)
No cóż - Beta. Pewnie coś się zwyczajnie nie zapisało.

Nauczka na przyszłość:
Jeśli ma zamiar się skończyć grę to w żadnym wypadku nie kupować towaru.

Co do dużej ilości graczy na serwerze to osobiście latając Lakonem dla mnie im mniej tym lepiej.
Po prostu jest bardzo dużo osób latających darmowymi Sidewinderami które zawsze myślą, że uda im się mnie wyprzedzić/minąć we wrotach stacji. Zawsze staram się przepuszczać ale nie zawsze się udaje.
Na ten moment jest 3:0 dla mnie (2 x Sidewinder) jedna Cobra i chyba uszkodzona Anaconda.
Inni nie rozumieją, że Lakon będąc w odlgłości 500 m od wrót już nic nie może zrobić a wożąc towar za 2,5 mln można się tylko modlić idąc na czołówkę :) Inna sprawa, że nazwa Hevy zobowiązuje bo jeśli mnie nie zakręci i nie zacznę obijać się o stację to co najwyżej tracę jedną tarczę.
 
Last edited:
Osobiście wole multi i na to się nastawiałem/am, tylko mając przed oczami poprzednie częsci elite , niemoge zaakceptować tych przeskoków strasznie to sztuczne i olbrzymi wszechświat staje się malutki, gdyż jest dzielony na tryliony instancji i jeszcze przeskoki wcale takie szybkie nie są, szczególnie jak probuje się wlecieć do tej nowej stacji gdzie jest dużo ludzi, to stremerzy mogą skoczyc po kanapkę zanim się wczyta.... :/

Inaczej się nie dało tego zrobić, albo single po staremu albo multi z frame-shiftem, z technologią nie dało się wygrać. M.in. dlatego masz ograniczenie prędkości do 500 m/sek w normalnej instancji, aby dało się synchronizować twój statek po sieci, przez to aby wali były możliwe. Szczerze, jak już zagrasz i przetestujesz to się przekonasz samemu, że frame-shift / super-cruise daje odczucia niemalże identyczne ze "star dreamerem" (przyśpieszaniem czasu) z Frontiera.

Dziękuję Wam Koledzy za wyjaśnienia i pomoc.
Właśnie wszedłem do gry i się okazało, że jestem uboższy o 2,5 mln kredytów :)
Przed wyjściem z gry poprzednim razem załadowałem Lakona towarem a teraz po wejściu okazało się, że ani towaru ani kasy :)
No cóż - Beta. Pewnie coś się zwyczajnie nie zapisało.

Nauczka na przyszłość:
Jeśli ma zamiar się skończyć grę to w żadnym wypadku nie kupować towaru.

Co do dużej ilości graczy na serwerze to osobiście latając Lakonem dla mnie im mniej tym lepiej.
Po prostu jest bardzo dużo osób latających darmowymi Sidewinderami które zawsze myślą, że uda im się mnie wyprzedzić/minąć we wrotach stacji. Zawsze staram się przepuszczać ale nie zawsze się udaje.
Na ten moment jest 3:0 dla mnie (2 x Sidewinder) jedna Cobra i chyba uszkodzona Anaconda.
Inni nie rozumieją, że Lakon będąc w odlgłości 500 m od wrót już nic nie może zrobić a wożąc towar za 2,5 mln można się tylko modlić idąc na czołówkę :) Inna sprawa, że nazwa Hevy zobowiązuje bo jeśli mnie nie zakręci i nie zacznę obijać się o stację to co najwyżej tracę jedną tarczę.

Nie ma za co, do usług, jak zawsze. Jedno pytanie, ktoś z was wie jak prawidłowo dokować? Sporo nowych graczy, których spotykam w grze, tego nie wie. Wejście i wyjście ma światła oznaczające po której stronie należy się wymijać i z racji tego że to brytyjska gra zielone światła są po lewej stronie / ruch powinien być lewostronny. Jak komuś to nie pasuje zawsze może do góry nogami dokować, światła będą po "naszej" stronie w taki wypadku. W każdym razie nigdy środkiem czy pod prąd.
 
Jedno pytanie, ktoś z was wie jak prawidłowo dokować?

Ja wiem:
OSTROŻNIE :D
A tak poważnie teraz już nie mam problemów bo i tak muszę iść środkiem i nikt inny się nie mieści.
Wcześniej stosowałem "zasadę ograniczonego zaufania". Jeśli ktoś leciał z naprzeciwka lub z boków to zwalniałem i obserwowałem czekając bo może mu się jednak nie uda.
A obijanie się po zderzeniu we wlocie o stację to proszenie się o szybki koniec naszego statku.
Aż takiego ruchu nie ma a czasu jest dość aby poczekać.
Inna sprawa, że zarówno Sidewinder i Cobra są to małe i bardzo zwinne maszyny.
Natomiast uwaga co do świateł cenna i warto zapamiętać.
 
Last edited:
Zielone czy czerwone, raczej nikt nie respektuje, przypomina to ruch uliczny w Bombaju..
Widzialem raz takie fajne dokowanie, gdzie Lakon rozjechal Cobre :)
Kto wie, moze to byl Dako...
Widzialem tez Federal Fightera, ktory udawal drzwi do stacji.
Proponuje byc zwinnym i ostroznym, dodatkowo wlaczac swiatla [ L ]
Nie wiem czy to oslepia innych ale raczej mam szanse byc widocznym kiedy dokowanie odbywa sie w cieniu planety.
 
Z racji, że to mój pierwszy post, to chiałem sie przywitać o7.
I od razu wspomnieć, że z frontierem nigdy nie miałem doczynienia (symulatory lotnicze owszem, ale w kosmosie to tylko free spacy, i war sie przewina no i seria x), ale ED zaczyna coraz bardziej kusić.
Panowie jak wygląda w tej chwili sprawa wymagań sprzętowch? Moglibyście podać na czym gracie? Mój sprzetem to czterojajowy phenom II 955 podkręcony do 3,8 Ghz, 8 Gb ramu i R9 270x 2gb. Natywna rozdziałka full HD. I czy ktoś z was lata z joyem i free trackiem?
 
Witaj, nie będziesz miał żadnych problemów, przy włączonym VSynq 60 klatek/sek cały czas. Ja mam X52 Pro, ale używam TrackIR. Jakikolwiek HOTAS będzie idealny.

Minimum recommended hardware specification:
DirectX 11
Quad Core CPU (4 x 2ghz is a reasonable minimum)
2GB System RAM (more is always better)
DX10 Hardware GPU with 1GB Video RAM
Internet Connection

Supported Operating Systems:
Windows 7.x
Windows 8.x

Aha, wymagania mają jeszcze trochę spaść, gra jest w dalszym ciągu optymalizowana.
 
Last edited:
Dako bys odpalil pare kratek golda dla noobow ;)

Myślałem o takiej akcji typu spotkanie w jakimś systemie np Chango Dock
Zakupienie trochę golda na stacji i w umówionym miejscu stopniowe wyrzucenie w przestrzeń tak aby znajomi mogli sobie połapać i sprzedać.
Tak ok 100 tys na głowę aby starczyło na np. Haulera i towar.
Pamiętam jak mi ciężko było zacząć handel. Niestety w ED tak jak w życiu jak się ma kapitał to ma się opcje. Poźniej już tylko cierpliwe ostrożne handlowanie i można w niecałe 3 tygodnie uzbierać 10 mln :D
Podciągnę jeśli się jutro uda do tych mitycznych 10 mln i spróbuję uruchomić słuchawki tak aby można było się jakoś umówić przez TS. Kilka osób na pewno się załapie.
Ale dajcie mi jeszcze chwilę.
 
Last edited:
Status
Thread Closed: Not open for further replies.
Back
Top Bottom