Pierwsza nasza dyskusja...Archiwalna - 14/11/13 do 17/07/14

Status
Thread Closed: Not open for further replies.
Jeżeli chodzi o head tracking i ED Trackera, to nie jest to jedyna alternatywa dla track ir.
Jest jescze coś takiego jak Face Ttrack Noir (wystarczy kamerka internetowa, która śledzi naszą twarz, ale sprawdza się to raczej średnio) i Free Track (tego uzywam), który działa na tej samej zasadzie co track ir.
Mój FT zbudwałem na zasadzie odblasków. Kamerka A4tech pk333 (40-50zł), która w okolicach obiektywu ma sześć diód IR (takie światło jest nie widoczne dla ludzkiego oka) plus trzy odblaski wykonane z taśmy odblaskowej. Sprawdza się świetnie we wszystkich simach i armie. A tak się prezentuje:
http://img822.imageshack.us/img822/5507/5hhq.jpg
http://img802.imageshack.us/img802/3509/iiw.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=Cxm4V5S2cw0
Jakość i płynność filmu z yt jest słaba bo nagrałem to kiedys jakimś badziewnym programem, chciałem tylko pokazać jak to działa.
 
Last edited:
Ja już od 1,5 roku śledzę to forum, Dev Diarys, wywiady i inne wątki o planach co do Elite Dangerous i nigdy nie było takiego pomysłu o mikropłatnościach. Nigdy przez ten czas z ust Davida Brabena nie słyszałem słowa "mikropłatność". Zawsze jak go pytali o płatności w grze to mówił , że przyszłe "duże rozszerzenia" będą płatne.

Zobaczymy w przyszłości, nie ma się co spinać. Jeżeli faktycznie narodził się u nich teraz taki pomysł to pewnie w najbliższym czasie się o tym dowiemy. Jest to bardzo ważny aspekt rozgrywki i jeżeli ma wejśc to Frontier powinien jak najwcześniej poinformować o tym osoby, które wspierają projekt i określić dokładnie na czym to będzie polegać.
 
Jeżeli chodzi o head tracking i ED Trackera, to nie jest to jedyna alternatywa dla track ir.
Jest jescze coś takiego jak Face Ttrack Noir (wystarczy kamerka internetowa, która śledzi naszą twarz, ale sprawdza się to raczej średnio) i Free Track (tego uzywam), który działa na tej samej zasadzie co track ir.
Mój FT zbudwałem na zasadzie odblasków. Kamerka A4tech pk333 (40-50zł), która w okolicach obiektywu ma sześć diód IR (takie światło jest nie widoczne dla ludzkiego oka) plus trzy odblaski wykonane z taśmy odblaskowej. Sprawdza się świetnie we wszystkich simach i armie. A tak się prezentuje:
http://img822.imageshack.us/img822/5507/5hhq.jpg
http://img802.imageshack.us/img802/3509/iiw.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=Cxm4V5S2cw0
Jakość i płynność filmu z yt jest słaba bo nagrałem to kiedys jakimś badziewnym programem, chciałem tylko pokazać jak to działa.

le3Vejz.jpg
 
Nigdy przez ten czas z ust Davida Brabena nie słyszałem słowa "mikropłatność".

Nigdy nie powiedzial "nie bedzie mikroplatnosci". A jest to tak drazliwy temat ze przy takiej ilosci pytan o to jakby wiedzial ze tego nie bedzie to by to zrobil. Gral bezpiecznie, nie zaprzeczam, nie potwierdzam. Wydaje mi sie ze tylko kiedys powiedzial ze nie bedzie p2w. Nic wiecej.
 
Podziekowania Sloma za obszerna relacje :)
Czy, dobrze zrozumialem, ze ten free track za £25 jest juz gotowy do uzycia?
Czy cos tam trzeba lutowac?
 
Naicinh, nic na głowie nie świeci bo światło które pada na odblaski jest niewidoczne dla ludzkiego oka :p Na fotce odbija się śwatło od lampy błyskowej.
 
Podziekowania Sloma za obszerna relacje :)
Czy, dobrze zrozumialem, ze ten free track za £25 jest juz gotowy do uzycia?
Czy cos tam trzeba lutowac?

Ma być gotowy do użycia prosto z pudełka. Już do nich napisałem, wciągnęli mnie na listę oczekujących. Trzeba poczekać ok. 10 dni.
 
Wydaje mi sie ze tylko kiedys powiedzial ze nie bedzie p2w.
Też tak sądzę, ale nie martwmy się na zapas. Odkąd Frontier pokazał różne malowania statków w którymś newsletterze, to dopóki się nie wyjaśni, cały czas będziemy wróżyć z fusów...

Może połączymy dwie operacje czyli wolne kontenery w kosmosie czyli "KASA Z KOSMOSU" lub "MANNA Z NIEBA" (...) a następnie wspólne łowy czyli polowanie na piratów w systemie LP 98-132 (...).
(...) najlepiej piątek wieczorem powiedzmy od 18.00 zrzut kontenerów następnie ok 19.00/20.00 dołączenie "sił reagowania" Anacondy i Cobry z naszego forum mile widziane :) A następnie 20.00 "spotkanie z przeznaczeniem" czyli mordowanie NPC (piraci/siły federacji) lub innych graczy :D
Co Wy na to?
Ja mam urlop, więc się dostosuję bez problemu ;)

Ktoś kto chciałby zamówić już gotowy zestaw, znajdzie potrzebne instrukcje poniżej, cena to L25 plus koszty przesyłki:
Gotowy ED Tracker.
Na Allegro poszczególne komponenty wyglądają tak:
  • moduł Pro Micro (kompatybilny z Arduino) - 25 PLN
  • żyroskop GY-521 - 20 PLN
  • płytka uniwersalna stykowa 50x70mm (nie znalazłem 30x70) - 5 PLN
  • przełącznik/switch - 1 PLN
Wychodzi ~50 PLN. Może powinienem zajrzeć do sklepu elektronicznego u mnie w mieście, zwykle mają wszystko co najmniej tak tanio jak w Internecie. Nie wiadomo kiedy wyjdzie Oculus, a do tej pory coś takiego byłoby ciekawym substytutem.

Przyznam szczerze, że nie mam pojęcia jak to ostatecznie rozwiążą, ale sądzę, że muszą oddać większą swobodę ruchu w takim sensie, żeby odpowiadała rzeczywistej pozycji głowy w przestrzeni. Tylko spekuluję, ale każda najdrobniejsza różnica jest w przypadku Oculusa mocno zauważalna, obierasz to jako coś nienaturalnego i jeśli rzeczywiście ruch będzie ograniczony w jakimś stopniu to twój błędnik zacznie głupieć i zaczniesz czuć się nieswojo, a jeśli tak się stanie to wykluczy to sens używania VR.
Jeśli nie rozwiążą tego tak, jakbyśmy się tego spodziewali, pragnę przedstawić Wam swój "koncept", dzięki któremu, ograniczenia ruchu wewnątrz gry byłyby "symulowane" również w rzeczywistości, ustanawiając niewiarygodny poziom realizmu ;)
mtfljXI.jpg
A szczerze, to mam nadzieję, że ruchy głową, w sensownym zakresie, będą możliwe. Bounding box zawsze będzie, ale oby nie był zbyt (nierealnie) restrykcyjny.
 
co do ED Tracker-a to cena tego ustrojstwa jest niewielka, a frajda była by przednia.
Może dla osób zainteresowanych jakaś 'ściepka' plus jedne koszty wysyłki i było by super!

opcja 'Zrób To Sam' też godna uwagi :)!

jakby nie wysyłali do Polski (zakładam, że zakup w uk) to mogę transport zorganizować po taniości
 
Na Allegro poszczególne komponenty wyglądają tak:
  • moduł Pro Micro (kompatybilny z Arduino) - 25 PLN
  • żyroskop GY-521 - 20 PLN
  • płytka uniwersalna stykowa 50x70mm (nie znalazłem 30x70) - 5 PLN
  • przełącznik/switch - 1 PLN
Wychodzi ~50 PLN. Może powinienem zajrzeć do sklepu elektronicznego u mnie w mieście, zwykle mają wszystko co najmniej tak tanio jak w Internecie. Nie wiadomo kiedy wyjdzie Oculus, a do tej pory coś takiego byłoby ciekawym substytutem.

Zainteresowałeś mnie tym, wychodzi ~100 zł taniej od gotowego modułu z przesyłką z UK (choć nie znam jeszcze dokładnej ceny przesyłki). Rozejrzę się po sklepach, może zmontuję go samodzielnie.
 
pytanie czy płytka jest potrzebna - można zlutować i skleić obie płytki - wychodzi mi 56zł z przesyłką - chyba zamówie i polutuje :)
 
A to nikt tego wcześniej nie widział?

http://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=8946

O mikropłatnościach była mowa podczas Kickstartera, DDF jeszcze się tym zajmuje, nie jeszcze decyzji w jakim zakresie wszystko będzie działać ale na bank nie będzie to model pay to win bo nikt w FD go nie chce, to słyszałem wielokrotnie podobnie po raz kolejny na Laveconie.
 
Ja bym nie miał nic przeciwko mikro-płatnościom, jeśli to byłoby coś fajnego. Raczej nie chciałoby mi się rzygać hajsem za skórki statków, ani maskotkę na deskę rodzielczą, ale gdyby np były to rzeczy typu jakiś zmieniony wygląd statków pod kątem modelu 3d (nic co jednak miałoby wpływ na gameplay), typu np Piracka Cobra Chopper, to mogłoby być całkiem spoko.

Problem w tym, że we wszystkich grach, które mają taki model, te rzeczy są albo strasznie mało ciekawe (skórki, czapki), albo właśnie robią z gry pay-to-win.
 
Serio mikropłatności, a niektórym to nie przeszkadza. Większość z nas dała za tą
grę od 400 do 500 zł, a oni jeszcze myślą o takim gównie jak mikropłatności ?

Do tej pory czułem że dobrze wybrałem stawiając na ED a nie na SC, ale teraz
już nie jestem taki pewny. Każdy developer na hasło p2w reaguje wręcz alergicznie,
zawsze się bronią że "taka zmiana nie w żaden sposób nie ułatwi gry" tyle razy
to już słyszałem, jeszcze niech kur.. konto weterana wprowadzą.

Jedyny model z jakim mógłbym żyć to jest wersja z Guild Wars 2, jakaś tam
waluta którą można nabyć za gotówkę lub kredyty zarobione w grze.

Edit: Skur... który to wymyślił najchętniej napluł bym z pysk i przyklepał butem.
Edit 2: Sorry, ale zawsze jak słyszę hasło mikropłatności to mi hamulce puszczają.
 
Last edited:
Ja bym nie miał nic przeciwko mikro-płatnościom, jeśli to byłoby coś fajnego. Raczej nie chciałoby mi się rzygać hajsem za skórki statków, ani maskotkę na deskę rodzielczą

I oni to wiedzą jak sądzę, dlatego spodziewam się znacznej ilości płatnego contentu
 
w takim Path of Exile za kase można dokupić tylko wizualne ulepszenia - nie mające wpływu na przebieg rozgrywki
 
Podziekowania Sloma za obszerna relacje :)
Czy, dobrze zrozumialem, ze ten free track za £25 jest juz gotowy do uzycia?
Czy cos tam trzeba lutowac?

Tak tyle kosztuje złożony do kupy zestaw, bez obudowy, sama obudowa ktora tez była na Laveconie jest do nabycia za £3, wydrukowana na drukarce, mocowania na gumki, ale trzyma sie bardzo dobrze, na stronie autora jest gdzies zdjęcie. Jutro postaram sie pobawic tym i opisać jak wygląda od strony ustawień.
 
Ja już od 1,5 roku śledzę to forum, Dev Diarys, wywiady i inne wątki o planach co do Elite Dangerous i nigdy nie było takiego pomysłu o mikropłatnościach. Nigdy przez ten czas z ust Davida Brabena nie słyszałem słowa "mikropłatność". Zawsze jak go pytali o płatności w grze to mówił , że przyszłe "duże rozszerzenia" będą płatne.

Zobaczymy w przyszłości, nie ma się co spinać. Jeżeli faktycznie narodził się u nich teraz taki pomysł to pewnie w najbliższym czasie się o tym dowiemy. Jest to bardzo ważny aspekt rozgrywki i jeżeli ma wejśc to Frontier powinien jak najwcześniej poinformować o tym osoby, które wspierają projekt i określić dokładnie na czym to będzie polegać.

Dyskusja toczy sie w DDF, poza tym był jeden watek w Private Backers Forum. Jutro przekopiuję szczegóły PBF.
 
Status
Thread Closed: Not open for further replies.
Back
Top Bottom