[PYTANIA I ODPOWIEDZI] Temat dla Tych co mają pytanie i nie boją się go zadać

Nie chcę Ci zapeszać. Ja miałem podobną sytuację w innej grze. Najpierw wariował FPS, a potem crash. Wszelkie próby poprawy sytuacji spełzły na niczym. Ostatecznie skończyło się reinstalką. I zaczęło śmigać dobrze.
Mam Win8 i GTX770
Jeśli chodzi ograniczniki FPS to korzystam z MSI Afterburner (https://www.youtube.com/watch?v=Lm7OgJXOgVg) często się przydawał jak siedziałem na laptopie z GTX 660

Zainstalowałem tą apkę, ustawiłem ograniczenie fpsów do 30. Na początku wszystko fajnie, przy starcie ze stacji temperatura procka 60-70 stopni. Przy lądowaniu na kolejnej zaczęła wzrastać, przy ok. 95 stopniach crash. Robię reinstalkę gry, mam nadzieję, że to nie brzytwa, której chwyta się tonący :(
 
Wiadomo już kiedy GTX Titan będzie do zgarnięcia odzywali się coś w tym temacie ? Tak myślę że może bym sobie go poszukał. Zawsze to coś innego niż ciągłe strzelanie czy handel :).

Stawiam na newsletter jutro, nie sądzę, żeby takie coś pojawiło się tylko w Galnecie, w końcu to promoccja Nvidii więc na pewno będzie musiała dotrzeć do jak największej liczby graczy, a nie wszyscy czytają Galnet cały czas :)
 
Pytanko : planuje exploracje by zdobyć elite, 150m i takie tam , wypad zajmie mi pewnie z miesiac czasu i tu pytanko leciec już teraz, czy poczekac na kolejny patch ? No i jak ktoś jest chętny na wspólny wypad to zapraszam.

Mam jakies takie przeczucie, ze eksploracja zyska w patchu 1.4... ale byc moze warto poczekac na wieczorny newsletter.

Ja wyruszam za tydzień moim ASPem. Lecieć razem nie ma sensu, chociażby dlatego, że w miesiąc to ja moge na eksploracji zarobić maks 30m... ;-)
 
Zainstalowałem tą apkę, ustawiłem ograniczenie fpsów do 30. Na początku wszystko fajnie, przy starcie ze stacji temperatura procka 60-70 stopni. Przy lądowaniu na kolejnej zaczęła wzrastać, przy ok. 95 stopniach crash. Robię reinstalkę gry, mam nadzieję, że to nie brzytwa, której chwyta się tonący :(

Hmm to nie karta Ati żeby wytrzymywała ponad 120stC. Jak najszybciej wyjmij karte z komputera i wyczyść pożądnie radiator i wentylator. Sprawdź czy obraca się swobodnie. Twoja karta przegrzewa sie i robi emergency droopa by sie nie usmażyć. Kiedyś tego nie zrobi i zobaczysz czarny ekran...
 
Last edited:
Do takiego wypadu usuń całą broń i Cargo.Zyskasz na masie .Kup dwa dobre skanery(nie pamiętam nazw.(jeśli chcesz badac po drodze układy i planety ( zalecam przy takiej exploracji)). Kup Fuell Scop i dobry napęd.Jak zauważyłem to moduły o jakości "D" są do takiej wyprawy najlepsze bo odciążają statek i dają większy sko.Jeśli Cię stać to ogarnij resztę modułów o jak najlepszej wartości skoku (D) .Unikaj fiotetowych gwiazd(słońce).Po wyskoku z SC od razu chmuj,Skanuj słońce i użyj dwóch skanerów.Pamiętaj jedno:z takiej wyprawy musisz wrócić cało (a kup zestaw naprawczy,mi się 2x przydał).Wież mi to będzi dla Ciebi bardzo długa droga(nudna i męcząca) ale życzę cierpliwości i osiągnięcia sukcesu.CDMR Rafal7632 (Edit: A to dziwne bo ja mam status Competent a pod avatarem ma mniejszy :( ???
 
Last edited:
Do takiego wypadu usuń całą broń i Cargo.Zyskasz na masie .Kup dwa dobre skanery(nie pamiętam nazw.(jeśli chcesz badac po drodze układy i planety ( zalecam przy takiej exploracji)). Kup Fuell Scop i dobry napęd.Jak zauważyłem to moduły o jakości "D" są do takiej wyprawy najlepsze bo odciążają statek i dają większy sko.Jeśli Cię stać to ogarnij resztę modułów o jak najlepszej wartości skoku (D) .Unikaj fiotetowych gwiazd(słońce).Po wyskoku z SC od razu chmuj,Skanuj słońce i użyj dwóch skanerów.Pamiętaj jedno:z takiej wyprawy musisz wrócić cało (a kup zestaw naprawczy,mi się 2x przydał).Wież mi to będzi dla Ciebi bardzo długa droga(nudna i męcząca) ale życzę cierpliwości i osiągnięcia sukcesu.CDMR Rafal7632 (Edit: A to dziwne bo ja mam status Competent a pod avatarem ma mniejszy :( ???
 

rootsrat

Volunteer Moderator
Do takiego wypadu usuń całą broń i Cargo.Zyskasz na masie .Kup dwa dobre skanery(nie pamiętam nazw.(jeśli chcesz badac po drodze układy i planety ( zalecam przy takiej exploracji)). Kup Fuell Scop i dobry napęd.Jak zauważyłem to moduły o jakości "D" są do takiej wyprawy najlepsze bo odciążają statek i dają większy sko.Jeśli Cię stać to ogarnij resztę modułów o jak najlepszej wartości skoku (D) .Unikaj fiotetowych gwiazd(słońce).Po wyskoku z SC od razu chmuj,Skanuj słońce i użyj dwóch skanerów.Pamiętaj jedno:z takiej wyprawy musisz wrócić cało (a kup zestaw naprawczy,mi się 2x przydał).Wież mi to będzi dla Ciebi bardzo długa droga(nudna i męcząca) ale życzę cierpliwości i osiągnięcia sukcesu.CDMR Rafal7632 (Edit: A to dziwne bo ja mam status Competent a pod avatarem ma mniejszy :( ???

To pod awatarem to tylko ranga na forum zależna od ilości napisanych postów. Nie ma nic wspólnego z rangą w grze :)

Co do eksploracji to aktywnie używa się (w sensie odpala jak broń) tylko jendego skanera - Discovery Scanner (Basic lub Advanced). Oprócz tego jest jeszcze Detailed Surface Scanner, który skanuje same ciała i zapisuje dane, które później sprzedajemy w Universal Cartographics. Bez tego drugiego też można eksplorować, ale będziemy mieli mniejszy zysk.

Jeden z naszych userów (nie pamiętam teraz kto...) napisał obszerny poradnik na temat eksploracji, zerknijcie w Przydatne Linki w mojej sygnaturze :)
 
Oj widzę że albo zakużona karta albo kona żywota.Ja tak miałem z Radeon 4810 HD Series i tak z gry na grę ucinałem w opcjach jakięś detale żeby fps-y utrzymać.Aż pewnego dnia znajomy wzią moją skrzynkę i oznajmił żebym kartę zmienił bo już po niej(Znajazłem na necie że jakię lutowania trzeba porobić to jeszcze się uratuje itp..I Sobie odpuściłem i kupiłem nową kartę. CDMR Rafal7632
 
Tak jak napisałem.Zalecam kupić właśnie te dwa skanery do takiego wypadu.Traci się trochę czasu na skanowanie układów i planet ale przy sprzedaży zgromadzonych informacji się zwróci.A Rootstar dzięki za info odnośnie statusu pod avatarem na serwerze.
 
Last edited:
Co do eksploracji to aktywnie używa się (w sensie odpala jak broń) tylko jendego skanera - Discovery Scanner (Basic lub Advanced). Oprócz tego jest jeszcze Detailed Surface Scanner, który skanuje same ciała i zapisuje dane, które później sprzedajemy w Universal Cartographics. Bez tego drugiego też można eksplorować, ale będziemy mieli mniejszy zysk.
Jeden z naszych userów (nie pamiętam teraz kto...) napisał obszerny poradnik na temat eksploracji, zerknijcie w Przydatne Linki w mojej sygnaturze :)

Mi nie chodziło o poradnik ekplorera, bo w tym temacie wszystko wiem i mam juz gotowy build statku , chodzi mi o to że mają być nowe shipy nowe moduły itp i żeby się nie okazało, że dziś wylatuje w podróż dolatuje do x planety przez tydzień, a po wyjściu patcha elayeth dolatuje do niej w dwa dni ;)
 
Wspominasz o Patchu 1.4 a ja czekam na 1.3 gdzie ma być trochę obszerny(rozmiar) może chodzenie po statku lub na nie których planetach.

- - - - - Additional Content Posted / Auto Merge - - - - -

A czym jak można wiedzieć wybierz się w tak daleką podróż?
 

rootsrat

Volunteer Moderator
Mi nie chodziło o poradnik ekplorera, bo w tym temacie wszystko wiem i mam juz gotowy build statku , chodzi mi o to że mają być nowe shipy nowe moduły itp i żeby się nie okazało, że dziś wylatuje w podróż dolatuje do x planety przez tydzień, a po wyjściu patcha elayeth dolatuje do niej w dwa dni ;)

Ja odpisywałem bardziej mając Rafała na myśli :)

A co do Twojego pytania - sam wybieram się właśnie w pierwszą podróż w nieznane. Wczoraj kupiłem i wyekwipowałem statek, dzisiaj lub jutro startuję. Michael wspominał coś o ulepszeniach i nowych rzeczach dla eksplorerów w jednym z przyszych patchów, ale nie mogę znaleźć tej wypowiedzi teraz. Jestem jednak pewien, że nie podawał żadnych dat. Nie sądzę, żeby jakoś znacząco zmienili mechanikę, tak że wg mnie nie warto czekać. W drogę więc!

::EDIT::

Wspominasz o Patchu 1.4 a ja czekam na 1.3 gdzie ma być trochę obszerny(rozmiar) może chodzenie po statku lub na nie których planetach.

- - - - - Additional Content Posted / Auto Merge - - - - -

A czym jak można wiedzieć wybierz się w tak daleką podróż?

1.3 to na 100% nie będzie ani chodzenie po statku, ani lądowania planetarne. To będzie wydane jako dwa osobne, płatne dodatki (chodzenie w pierwszej osobie i lądowanie na planetach). 1.3 nosi nazwę Power Play czyli Walka o władzę w wolnym tłumaczeniu. Nikt nie wie, co to będzie - jeszcze. Dzisiaj będzie nowy developer update oraz newsletter więc spodziewam się jakiejś pierwszej wzmianki o zawartości patcha 1.3 w jednym lub drugim :)
 
Last edited:
Ja chciałem bardziej pomóc niż zaszkodzić.Życzę wam obojgu jak najlepszych wrażeń z wyprawy i innym poszukiwaczom przygód w nieznane (Cierpliwość jest Cnotą) i całego powrotu do domu.
 

rootsrat

Volunteer Moderator
Ja chciałem bardziej pomóc niż zaszkodzić.Życzę wam obojgu jak najlepszych wrażeń z wyprawy i innym poszukiwaczom przygód w nieznane (Cierpliwość jest Cnotą) i całego powrotu do domu.

Nie zaszkodziłeś :) Każda porada jest cenna!
 
...
A co do Twojego pytania - sam wybieram się właśnie w pierwszą podróż w nieznane. Wczoraj kupiłem i wyekwipowałem statek, dzisiaj lub jutro startuję. Michael wspominał coś o ulepszeniach i nowych rzeczach dla eksplorerów w jednym z przyszych patchów, ale nie mogę znaleźć tej wypowiedzi teraz. Jestem jednak pewien, że nie podawał żadnych dat. Nie sądzę, żeby jakoś znacząco zmienili mechanikę, tak że wg mnie nie warto czekać. W drogę więc!

...i tak oto legenda, zaledwie muskając czułe sonary pilotów, przemknęła przez zamieszkane systemy by znów zagubić się w niezmierzonej otchłani kosmosu.
Cmdr Mathias zmienił swego wiernego Orła na niezawodną Cobrę i wyruszył w nieznane, nim ktokolwiek zdążył odnotować jego obecność w skrzydle obok.
Cóż za niespokojna dusza, cóż za pęd ku przygodzie, co za cholerny narwaniec... :)

Znaczy się - miłego zwiedzania !
 
Last edited:
He he.W moim poście napisałem że w patchu 1.3 (może) będzie chodzenie po statku i planetach .Odpisujesz że tego nie będzie ale piszesz dalej że :To będzie wydane jako dwa osobne, płatne dodatki (chodzenie w pierwszej osobie i lądowanie na planetach). 1.3 nosi nazwę Power Play czyli Walka o władzę w wolnym tłumaczeniu.To teraz Cię nie rozumiem.Ja piszę o tym a Ty piszesz że nie będzie ale (będą 2 płatne dodatki) otum co ja wspomniałem.
 
He he.W moim poście napisałem że w patchu 1.3 (może) będzie chodzenie po statku i planetach .Odpisujesz że tego nie będzie ale piszesz dalej że :To będzie wydane jako dwa osobne, płatne dodatki (chodzenie w pierwszej osobie i lądowanie na planetach). 1.3 nosi nazwę Power Play czyli Walka o władzę w wolnym tłumaczeniu.To teraz Cię nie rozumiem.Ja piszę o tym a Ty piszesz że nie będzie ale (będą 2 płatne dodatki) otum co ja wspomniałem.

Ja bym zaryzykował stwierdzenie, że jeżeli planetary landings będzie maiło numerację patchów to będzie to raczej 2.0 (które oczywiście nie musi nastąpić po 1.9... może np: po 1.5)...
 
Lądowania na planetach raczej w tym roku nie zobaczymy. A jak już dodadzą, to nie będzie można od razu wszędzie lądować. Najpierw mają być dostępne tylko ciała bez atmosfery, dopiero później "normalne" planety.
 
Lądowania na planetach raczej w tym roku nie zobaczymy. A jak już dodadzą, to nie będzie można od razu wszędzie lądować. Najpierw mają być dostępne tylko ciała bez atmosfery, dopiero później "normalne" planety.

Czyli co .... ciała bez planety będą pewnie stacjami przyczepionymi do asteroid? W sumie to bardzo mała zmiana. Wlatujemy w pas jak dotychczas i jedna z asteroid ma przyczepioną stację. W sumie to bardzo mała zmiana nie uzasadniająca konieczności płacenia z dodatek.
 
Top Bottom