[PYTANIA I ODPOWIEDZI] Temat dla Tych co mają pytanie i nie boją się go zadać

A Moim zamysłem było przyspieszenie tankowania z gwiazd przez uzycie HS-ów.

Przy założeniu, że ilość HS-ów jest ograniczona, to po przeleceniu 400-500 Ly, juz byś wszystkie zużył, więc mało opłacalne rozwiązanie (przy założeniu, że masz około 12 HS-ów)
Ja jestem ponad 4000 Ly od cywilizacji i jak na razie jeden raz musiałem użyć HS'a ponieważ grałem w pracy na lapku i niestety sterowanie myszą nie jest takie precyzyjne jak Joyem - skierowałem nos staku za bardzo w stronę gwiazdy no i wyrzuciło mnie z SC. Skierowałem się w stronę vectora i dopiero po osiągnięciu maksymalnej prędkości odpaliłem HS'a, a od razu później włączyłem FSD. Straciłem jedynie 2% integrity, ale... mogło być gorzej :)
 
Aaa, tak - cały czas próbuję w SC. Dzięki, to wyjaśnia sprawę. W takim razie nie są one zbyt przydatne przy eksploracji chyba, co? Moim zamysłem było przyspieszenie tankowania z gwiazd przez uzycie HS-ów.
No wlasnie, Heat sinki bez mozliwosci odpalenia w SC to kompletne nieporozumienie. Mialem wiele razy tak, ze podczas tankowania z gwiazdy zwyczajnie sie zagapilem i mnie wywalilo z SC, gdyz bylem za blisko i temperatura wzrosla do niebezpiecznie zadajacej juz obrazenia. I teraz niech mi ktos powie po jaka cholere mialbym uzyc Heat sinka w normalnym trybie przed skokiem w SC, skoro modul FS nagrzewa statek podczas ladowania do tej samej temperatury co zanim mnie z niego wywalilo. No chyba, ze odlece od gwiazdy na sensowna odleglosc w normalnym trybie, co zajmuje absurdalnie duzo czasu, wiec taka opcja odpada. Pozostaje dla nich zastosowanie moze w trybie silent, coby sie schlodzic kiedy mamy zamkniete wyloty goracego powietrza, jednak tutaj mowa jest o eksploracji, wiec ewidentnie sie do niej nie przydaja.
 
No wlasnie, Heat sinki bez mozliwosci odpalenia w SC to kompletne nieporozumienie. Mialem wiele razy tak, ze podczas tankowania z gwiazdy zwyczajnie sie zagapilem i mnie wywalilo z SC, gdyz bylem za blisko i temperatura wzrosla do niebezpiecznie zadajacej juz obrazenia. I teraz niech mi ktos powie po jaka cholere mialbym uzyc Heat sinka w normalnym trybie przed skokiem w SC, skoro modul FS nagrzewa statek podczas ladowania do tej samej temperatury co zanim mnie z niego wywalilo. No chyba, ze odlece od gwiazdy na sensowna odleglosc w normalnym trybie, co zajmuje absurdalnie duzo czasu, wiec taka opcja odpada. Pozostaje dla nich zastosowanie moze w trybie silent, coby sie schlodzic kiedy mamy zamkniete wyloty goracego powietrza, jednak tutaj mowa jest o eksploracji, wiec ewidentnie sie do niej nie przydaja.

Kluczem jest rzucenie heat sinka tuż przed startem odliczania do super cruise i jednocześnie tak aby nie przekroczyć krytycznej temperatury tuż przed skokiem. W samym super cruise dasz radę odlecieć na tyle daleko aby temperatura nie podskoczyła ci do krytycznego poziomu, a jak już w to w ten sposób ograniczasz ewentualne uszkodzenia statku. To jest jedyny przydatny sposób na wykorzystanie heat sinków podczas eksploracji. Tankowanie bliżej gwiazd nie ma sensu, zwłaszcza po zamianach gdy teraz statki nie nagrzewają się krytycznie zanim osiągasz maksymalną wydajność fuel scoopa. Podejrzewam, że jeszcze zobaczymy zmiany w drugą stronę, obecnie jest zbyt łatwo, uszkodzenie statku podczas zbierania paliwa wynikają teraz tylko z nieuwagi albo kompletnej nieumiejętności tankowania przy gwiazdach.
 
Każdy ma problem z tankowaniem gwazd?

Ja po prostu lecę do gwazdy dopóki nie robi się czerwona na radarze a następnie odpalam fuel scoopa.

Czekam jak się załaduje do pełna i to tyle, nic więcej.
 
Kluczem jest rzucenie heat sinka tuż przed startem odliczania do super cruise i jednocześnie tak aby nie przekroczyć krytycznej temperatury tuż przed skokiem. W samym super cruise dasz radę odlecieć na tyle daleko aby temperatura nie podskoczyła ci do krytycznego poziomu, a jak już w to w ten sposób ograniczasz ewentualne uszkodzenia statku. To jest jedyny przydatny sposób na wykorzystanie heat sinków podczas eksploracji. Tankowanie bliżej gwiazd nie ma sensu, zwłaszcza po zamianach gdy teraz statki nie nagrzewają się krytycznie zanim osiągasz maksymalną wydajność fuel scoopa. Podejrzewam, że jeszcze zobaczymy zmiany w drugą stronę, obecnie jest zbyt łatwo, uszkodzenie statku podczas zbierania paliwa wynikają teraz tylko z nieuwagi albo kompletnej nieumiejętności tankowania przy gwiazdach.
Nie no to oczywiste, ze odpalam sinka przed samym skokiem do SC, inaczej sobie tego nie wyobrazalem, jednak i tak szybkosc nagrzewania sie statku przez FSD bedac w okolicy gwiazdy powoduje, ze tak na prawde operacja z nim na niewiele sie zdaje. Po wejsciu w SC i tak odlatujemy od gwiazdy w ciagu kilku sekund, wiec o jakis powaznych uszkodzeniach nie moze byc mowy. Mozliwosc odpalania HS w dowolnym trybie bylaby nieoceniona i modul ten na pewno zyskal by na popularnosci.

Każdy ma problem z tankowaniem gwazd?

Ja po prostu lecę do gwazdy dopóki nie robi się czerwona na radarze a następnie odpalam fuel scoopa.

Czekam jak się załaduje do pełna i to tyle, nic więcej.
Fuel scoop odpala sie automatycznie kiedy jestesmy w zasiegu.
 
Last edited:
Każdy ma problem z tankowaniem gwazd?

Ja po prostu lecę do gwazdy dopóki nie robi się czerwona na radarze a następnie odpalam fuel scoopa.

Czekam jak się załaduje do pełna i to tyle, nic więcej.

Niewiem co wy tam wyprawiacie z tymigwiazdami ja wychodzac z "hiperskoku" lekko dodaje gazu do momentu az mi sie zaznaczy gwiazda do skanowania wtedy wajcha na zero skanowanie calego układu czy jest coś w nim ciekawego wchodze w mape systemu szybki podglad jake planetki są , po wyjśćiu z mapy mam gwiazdę przeskanowaną i zatankowane na full nagrzanie max 62% i lece do nastepnego układu lub skanować planety....
 
Kluczem jest rzucenie heat sinka tuż przed startem odliczania do super cruise i jednocześnie tak aby nie przekroczyć krytycznej temperatury tuż przed skokiem. W samym super cruise dasz radę odlecieć na tyle daleko aby temperatura nie podskoczyła ci do krytycznego poziomu, a jak już w to w ten sposób ograniczasz ewentualne uszkodzenia statku. To jest jedyny przydatny sposób na wykorzystanie heat sinków podczas eksploracji. Tankowanie bliżej gwiazd nie ma sensu, zwłaszcza po zamianach gdy teraz statki nie nagrzewają się krytycznie zanim osiągasz maksymalną wydajność fuel scoopa. Podejrzewam, że jeszcze zobaczymy zmiany w drugą stronę, obecnie jest zbyt łatwo, uszkodzenie statku podczas zbierania paliwa wynikają teraz tylko z nieuwagi albo kompletnej nieumiejętności tankowania przy gwiazdach.

ciekawie się robi jak materializujesz sie z HC w koronie gwiazdy. dzieje się to podczas wchodzenia do podwójnego systemu gdy gwiazdy krążą wokół siebie w bliskiej odległości. wtedy odpalanie heat sinków w SC byłoby gites. podobno można było je odpalić w becie ale to zlikwidowali finalnie

na pytanie czy heat sinki są przydatne czy nie - dla mnie tak - momenty odpalenia SC gdy chcesz uciec od gwiazdy gdy się zagapiłeś mogą ci pomóc uratować te kilka % kadłuba nawet gdy coś stracisz podczas takiej operacji - to cały czas jest to mniej gdybyś nie odpalił
 
Last edited:
zakładając że wybieram sobie wyznaczenie trasy na do 1000lś a w między czasie postanawiam zeskanować sobie gwiazdę albo planetę - jak powrócić do poprzednieh ścieżki i wykonać skok w hiperprzestrzeń? w centrum galaktyki gra wręcz się zawiesza przy wyznaczaniu trasy jak to się robi.
 
zakładając że wybieram sobie wyznaczenie trasy na do 1000lś a w między czasie postanawiam zeskanować sobie gwiazdę albo planetę - jak powrócić do poprzednieh ścieżki i wykonać skok w hiperprzestrzeń? w centrum galaktyki gra wręcz się zawiesza przy wyznaczaniu trasy jak to się robi.

Może zbindować przycisk na następny cel z trasy.
 
Z racji tego, że to mój pierwszy post chciałbym w pierwszej kolejności poza kolejnością powiedzieć wszystkim Cześć.
Ja w temacie open play i piraci kontra handlarze.
Gdzie mogę znaleźć najbardziej „zapiracone” systemy? Oczywiście chodzi mi o graczy piratów.

Po 3 miesiącach błąkania się po rubieżach zamieszkanych rejonów w końcu postanowiłem trochę się dorobić i padło na handel. Ale żeby nudy nie było udałem się moim T6 w rejon Lave, Leesti, Diso itp. licząc na sporą dawkę adrenaliny przy wymykaniu się tym niedobrym piratom. I tak od 2 tygodni wożę palladium do Leesti ale tamtejsi piraci jacyś tacy mizerni.
W tym czasie z 20 razy zostałem przechwycony. 3 razy straciłem krypę (2 z mojej winy bo na początku bez osłon mi się podróżowało), 3 razy oddałem część ładunku, a w pozostałych przypadkach nawiałem oprawcom. Mój największy sukces to wymknięcie się (po nieudanych negocjacjach) 2 Vulturom i 1 FDL. Ani razu pirat nie gonił za mną do systemu, w który uciekałem.
Latam T6 z osłonami, pancerzem, chaffami i shield cel-ami + 92t ładownia.
 

rootsrat

Volunteer Moderator
Z racji tego, że to mój pierwszy post chciałbym w pierwszej kolejności poza kolejnością powiedzieć wszystkim Cześć.
Ja w temacie open play i piraci kontra handlarze.
Gdzie mogę znaleźć najbardziej „zapiracone” systemy? Oczywiście chodzi mi o graczy piratów.

Po 3 miesiącach błąkania się po rubieżach zamieszkanych rejonów w końcu postanowiłem trochę się dorobić i padło na handel. Ale żeby nudy nie było udałem się moim T6 w rejon Lave, Leesti, Diso itp. licząc na sporą dawkę adrenaliny przy wymykaniu się tym niedobrym piratom. I tak od 2 tygodni wożę palladium do Leesti ale tamtejsi piraci jacyś tacy mizerni.
W tym czasie z 20 razy zostałem przechwycony. 3 razy straciłem krypę (2 z mojej winy bo na początku bez osłon mi się podróżowało), 3 razy oddałem część ładunku, a w pozostałych przypadkach nawiałem oprawcom. Mój największy sukces to wymknięcie się (po nieudanych negocjacjach) 2 Vulturom i 1 FDL. Ani razu pirat nie gonił za mną do systemu, w który uciekałem.
Latam T6 z osłonami, pancerzem, chaffami i shield cel-ami + 92t ładownia.

To tylko dowodzi faktu, jak bardzo przesadzone są historie o piratach :)

Ja też od kilku dni wożę unikatowe towary w tych okolicach wg tego schematu i zostałem jak dotąd przechwycony tylko raz (utargowałem 10 ton na 8 po nieudanej próbie ucieczki).

Generalnie Lave i okolice to najbardziej niebezpieczne sektory.
 
Pozostaje ci jeszcze śledzić Galnet, tam też jest często sporo informacji o tym gdzie coś się dzieje, w tym również o tym gdzie grasują piraci.
 
Witam Wszystkich ponownie,

Marnotrawny syn powrócił.

Wcześniej znudzony monotonią ( tak mi się wydawało ) Elite wróciłem do EveOnline, na krótką chwilę i ponownie EveOnline mnie zawiodła ( na całe szczęście, nie muszę się męczyć, aby na plexa zarobić )...
Cóż, Marnotrawny Syn Powrócił...

Co do piractwa:
1. Czy spodziewacie się piratów niepolsko języcznych w systemach gdzie latacie i o których piszecie?
2. Jak duży jest Wszechświat ( generalnie w tej grze )? OGROM!!!
3. Jakie jest prawdopodobieństwo spotkanie drugiego gracza na rubieżach? NIKŁE
Takich pytań jest więcej.


Pozdrawiam Piotr
w grze Peter Hathor
 
Last edited:
To jest ostatnie ostrzeżenie!

Ten wątek jest przeznaczony na pytania i odpowiedzi. Wobec autorów kolejnych luźnych postów, których treść nie będzie mieścić się w formule tego wątku, zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Luźna dyskusja na temat gry znajduje się pod adresem poniżej:
https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=26307

Posty zostały przeniesione.
 
Last edited:
Korzystając z porady stąd : https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=135457&p=2073114&viewfull=1#post2073114 (dziękuję Robinus !!! ) chciałbym zasięgnąć Waszej rady co do wyposażenia mojego statku.
Znalazłem w sieci coś takiego:
http://www.edshipyard.com/#/L=50N,5TP5TP01Q0-83wU01Q,2-6Q8I6Q5K7_6u5A,7Sk7gy9qm10i10i
Jest to konfiguracja bardzo zbliżona do mojej, jedyne różnice są w shield generatorach (mam 5B zamiast 5A) oraz w broni (posiadam fixed beamy).
Warto iść w tą konfigurację?? Chodzi mi tu najbardziej o shield generatory, shield boostery i hull reinforcement package.
Generalnie moim celem jest walka PVP i ganianie piratów (taki ze mnie obrońca uciśnionych) jednak chciałbym skorzystać nie tylko z wiedzy zawartej z forum, ale również z Waszego doświadczenia.

~S~
 
Dziękuję wszystkim za pomoc przy poszukiwaniu pirackich systemów. Ostatnio wdepnąłem do Synteini ale tam też słabo. Za to sporo łowców głów. Wracam zatem do Leesti wozić złoto i palladium. Jestem tam zazwyczaj pomiędzy 19:00 a 22:00 czasu Elite.
Pozdrawiam.
 
Top Bottom