Elite Dangerous Balkan Community Thread

Slazem se da je i jeftin joystick bolji od xbox controller-a. Ja sam prvo kupio Logiteck Attack 3 i trajao je od prilike mesec i po. Potenciometri su mu crkli pa vise nije mogao da se kalibrise. Bacio sam ga i kupio na ebay-u Microsoft SideWinder 3D Pro Plus. Joystick je star 20 godina, ali radi k'o sat. Jos je iz vremena kada jos nije bilo USB-a, pa sam morao da mu pravim gameport -> USB adapter. Imao sam srece jer je joystick prakticno nekoriscen.

Ako vam se ne daju velike pare za x52 ili nesto jos skuplje, izgleda da Thrustmaster T.16000M ima najbolji odnos cena/kvalitet. A nema potenciometre, nego Hall effect senzore, sto znaci da je precizan i pouzdan. Kosta isto koliko i Logitech Extreme 3D Pro, a mislim da je znatno bolji.

Sad pravim sebi wireless head tracker. Slicno kao sto su momci na forumu napravili (ED Tracker) , samo bez kablova. Prototip radi jako dobro, sad samo treba da napravim finalnu verziju stampane ploce i da nadjem nesto cime cu da ga pricvrstim na glavu. Verovatno raif ili nesto slicno...

A sama igra je bas onakva kakvu sam je zamisljao. Skupio sam dovoljno novaca i kupio Cobra Mk III prosle subote, i mnogo mi se svidja :) Sledecih par dana planiram da experimentisem za raznim kombinacijama oruzja. Mozda i skupim dovoljno novaca za Lakon-a do 29-og. Ne verujem da cu imati bolju priliku da ga isprobam.

Kada bude izasla zvanicna verzija, planiram da se otisinem u nepoznato. Ovo sam cekao 20 godina :)
 
Hm, al kad bi imo taj jedan joystick morao bi koristiti i tipkovnicu za kretanje, jel?
Znam da će mi tipkovnica svakak trebat za to mrdanje po dovodima energije okolo naokolo, al na kontroleru bi bar imo sve vezano uz kretanje.
 
X52 (običan, ne pro) i TIR 3 imam već godinama jer volim leteti flight simulatore (DCS serija uglavnom) i vrede svaku paru, ali i ja bih za ED preporučio svakako neki joystick. Braben je u jednom intervjuu rekao da je i on u ranoj fazi igrao sa kontrolerom, tako da je sve stvar navike. Mada, lično mislim da kontroleri ipak nisu za ovu igru...lakše je sa džojstikom.

Kada bude izasla zvanicna verzija, planiram da se otisinem u nepoznato. Ovo sam cekao 20 godina

Takođe...Elite mi je bila jedna od najboljih igara za C=64 :)
 
Hm, al kad bi imo taj jedan joystick morao bi koristiti i tipkovnicu za kretanje, jel?
Znam da će mi tipkovnica svakak trebat za to mrdanje po dovodima energije okolo naokolo, al na kontroleru bi bar imo sve vezano uz kretanje.

Lakše navodiš i nišaniš sa džojstikom (naravno). Tastaturu svakako možeš koristiti za navigaciju i modove, ali i na jeftinijim džojsticima imaš ručicu za gas i dovoljno dugmića da glavne stvari prebaciš tamo.
 
Hm, al kad bi imo taj jedan joystick morao bi koristiti i tipkovnicu za kretanje, jel?
Znam da će mi tipkovnica svakak trebat za to mrdanje po dovodima energije okolo naokolo, al na kontroleru bi bar imo sve vezano uz kretanje.

Ne, nije tako. Svakom tasteru na joysticku mozes da dodelis koju god zelis funkciju. Ja imam 5 tastera na postolju joysticka, 4 na vrhu i jos i hat switch. Na hat switch sam stavio gore/dole i levo/desno thrust, tasteri na vrhu: 2 za pucanje, jedan za boost i jedan za biranje mete, a 4 tastera na postolju su za dovode energije. Imam jos jedan nekoriscen taster na postolju, na koji jos ne znam sta da stavim.

Na tastaturi su mi stvari koje redje koristim: spustanje/podizanje tockova, supercruise, hyperspace, menu i ostalo.

Thrustmaster T.16000M cak ima vise tastera od mog Sidewinder-a, pa mozes jos vise funkcija da im dodelis.
 
Ljudi, ako kupujete polovne joysticke, nemojte slucajno kupiti joystick

Thrustmaster Top Gun Fox 2 Pro USB

Joystick je kvalitativan i dobro izgleda, nazalost mu nedostaje preciznost za nisanjenje. Sa tim joystickom je skoro nemoguce pogoditi protivnika.

Sa Saitek-om X-55 neman te probleme, vrlo je precizan i lako ide. Izgleda da cu se brze naviknuti na taj joystick nego sto sam ocekivao.
 
ELITE: DANGEROUS - LIFETIME EXPANSION PASS

Kupiti ili ne ?
Traže 40€ za njega, pa ne znam koliko će tražiti za ekspanzije i ko garantuje da će ih uopšte biti :S
Kakvo je vaše mišljenje ?
 
Obavezno, to je neupitno.
Ekspanzija će sigurno biti, pa nije ovo balkanski studio, puno obećanja 0 radovanja :D
S tim pass-om si miran zauvijek, u svakom slučaju bolje to nego plaćat te ekspanzije naknadno, a i ko zna koliko će koštati kad izađu...
 
@Maleks
ELITE: DANGEROUS - LIFETIME EXPANSION PASS
Ako mozes sebi prijustiti, kupi. Sigurno ce sva izdanja ekspanzija u toku godina vise kostati nego jedan "lifetime Expansion pass".

@Neo-ST
"Ekspanzija će sigurno biti, pa nije ovo balkanski studio, puno obećanja 0 radovanja "

:eek: :rolleyes: :D LOOOOOOOOOOOOL

Ne brini, toga ima i na takozvanom "zapadu".
 
Last edited:
Ma i ja sam hteo odmah kupiti "Lifetime Expansion Pack" ali me mali "štrecnulo" ovo u Newsletter 29:
We have regularly said that depending on the level of success of Elite: Dangerous we intend to continue expanding it with new content and new features.

Znači, koliko sam ja shvatio, ako im prodaja igre ne bude išla dobro, nište od ekspanzija ? I odkud im ovo "We have regularly said...", nisam baš zapazio da su to redovno naglašavali.
 
@Maleks
ELITE: DANGEROUS - LIFETIME EXPANSION PASS
Ako mozes sebi prijustiti, kupi. Sigurno ce sva izdanja ekspanzija u toku godina vise kostati nego jedan "lifetime Expansion pass".

@Neo-ST
"Ekspanzija će sigurno biti, pa nije ovo balkanski studio, puno obećanja 0 radovanja "

:eek: :rolleyes: :D LOOOOOOOOOOOOL

Ne brini, toga ima i na takozvanom "zapadu".

Ma znam da ima toga i na "zapadu", šalim se malo ;)
Ali expansion pass je dobra stvar, zapravo meni je to kao druga polovica igre.

Ma i ja sam hteo odmah kupiti "Lifetime Expansion Pack" ali me mali "štrecnulo" ovo u Newsletter 29:


Znači, koliko sam ja shvatio, ako im prodaja igre ne bude išla dobro, nište od ekspanzija ? I odkud im ovo "We have regularly said...", nisam baš zapazio da su to redovno naglašavali.

Dobro pitanje, možda da ih pitaš direktno ?

EDIT:
Još bolje pitanje, šta s ljudima koji su kupili expansion pass, a oni odluče ne izbaciti expansione? :eek:
 
Last edited:
Ta recenica iz #29 je bas podigla puno prasine. Mislim da su ljudi malo prenaglo reagovali. Naravno da nece praviti nastavke ako propadnu i nemaju od kojih novaca da ih prave. Ali koliko znam Braben je ulozio gomilu svojih novaca u razvoj ove igre, tako da ako se ne bude prodavala, on ce se mnogo losije provesti nego mi sto nismo dobili expansion.
 
Upravo dobih Newsletter #32...pa ovaj put su lepo objasnili šta Lifetime Expansion Pack znači. Verovatno ću ga kupiti narednih dana :cool:
 
Meni i dalje nije jasno...

This means that if we are as successful as we hope to be, you will still be benefiting from the fantastic early support you gave us for a long time to come.

A šta ako nisu ?
 
A šta ako nisu ?

Verovatno nikom ništa...ali verujem da će jedna ekspanzija sigurno izaći. Čak je Braben u početku nagoveštavao sletanje na planete u osnovnoj verziji igre, pa verujem da su već poodmakli sa radom na tome, samo bi finalizacija verovatno još odložila izlazak igre. Ili jednostavno žele još malo da zarade :D
 
Evo malo da ispamam :D

Ima li koga da je bio rani beker, pa da je dobio opciju da počinje s nekim drugim brodom (Orao, Kobre razno razne)?
Zanima me koje sve imate opcije za početak i koju će te zapravo uzet.
 
Player2 / Player2 / PB (Bob Rock je bila samo sala)
Pretplatio sam na KS Special, ali pojma nemam kako cu poceti...
 
Evo malo da ispamam :D

Ima li koga da je bio rani beker, pa da je dobio opciju da počinje s nekim drugim brodom (Orao, Kobre razno razne)?
Zanima me koje sve imate opcije za početak i koju će te zapravo uzet.

Ja sam premium backer. U beti ima samo jedna opcija za pecetni brod: Sidewinder i 1000 CR. Ako zelis drugi brod, moras da trgujes, ici u borbu i skupljati novac za novi brod ;)

Vise opcija za pocetne brodove ce biti u gotovoj igri samo za rane bekere, koliko ja znam.
 
Last edited:
Top Bottom