[PYTANIA I ODPOWIEDZI] Temat dla Tych co mają pytanie i nie boją się go zadać

Czyli co .... ciała bez planety będą pewnie stacjami przyczepionymi do asteroid? W sumie to bardzo mała zmiana. Wlatujemy w pas jak dotychczas i jedna z asteroid ma przyczepioną stację. W sumie to bardzo mała zmiana nie uzasadniająca konieczności płacenia z dodatek.

Owszem ale raz płacąc resztę dostaniesz w momencie kiedy FD doda to do gry. Poniższy filmik może być już dość wiekowy ale dokładnie wyjaśnia w jaki sposób lądowania na planetach zostaną dodane do gry. Podobnie jak koval napisał, nie spodziewam się ich w tym roku i nie wcześniej jak 2.0.

[video]https://youtu.be/EM0Gcl7iUM8?t=1m12s[/video]
 

rootsrat

Volunteer Moderator
He he.W moim poście napisałem że w patchu 1.3 (może) będzie chodzenie po statku i planetach .Odpisujesz że tego nie będzie ale piszesz dalej że :To będzie wydane jako dwa osobne, płatne dodatki (chodzenie w pierwszej osobie i lądowanie na planetach). 1.3 nosi nazwę Power Play czyli Walka o władzę w wolnym tłumaczeniu.To teraz Cię nie rozumiem.Ja piszę o tym a Ty piszesz że nie będzie ale (będą 2 płatne dodatki) otum co ja wspomniałem.

No właśnie - napisałeś, że może dostaniemy to w patchu 1.3, więc ja Ci mówię, że na 100% nie dostaniemy tego w patchu 1.3. Dostaniemy na pewno, jako 2 osobne, pełnoprawne i płatne dodatki - tylko nie wiadomo jeszcze kiedy.

Czyli co .... ciała bez planety będą pewnie stacjami przyczepionymi do asteroid? W sumie to bardzo mała zmiana. Wlatujemy w pas jak dotychczas i jedna z asteroid ma przyczepioną stację. W sumie to bardzo mała zmiana nie uzasadniająca konieczności płacenia z dodatek.

Tu raczej chodzi o planety (lub inne ciała niebieskie) bez atmosfery, niekonicznie o stacje na asteroidach.
 
Czyli co .... ciała bez planety będą pewnie stacjami przyczepionymi do asteroid? W sumie to bardzo mała zmiana. Wlatujemy w pas jak dotychczas i jedna z asteroid ma przyczepioną stację. W sumie to bardzo mała zmiana nie uzasadniająca konieczności płacenia z dodatek.
Chodzi o takie ciała jak np. nasz księżyc, który nie ma atmosfery.
 
Poniższy filmik może być już dość wiekowy ale dokładnie wyjaśnia w jaki sposób lądowania na planetach zostaną dodane do gry.
[video]https://youtu.be/EM0Gcl7iUM8?t=1m12s[/url]

Dzięki za tego linka - już jakiś czas temu wydawało mi się, że sporo wygrzebałem w sieci na temat planowanych upgrade'ów, a jednak ciągle jeszcze dowiaduję się czegoś nowego. W tym przypadku ciekawość moją zwłaszcza podsyciły fragmenty, w których David Braben mówi "potentially stealing other people ships" oraz "you will be able to hide in among their cargo" ;)
 
Chodzi o takie ciała jak np. nasz księżyc, który nie ma atmosfery.

A to już byłoby bardzo zbliżone do lądowania na planetach bez tej całej fizyki (i efektów) związanej z wejściem w atmosferę. Nie sądzę, że to będzie w pierwszej kolejności. Myślę, że jednak asteroidy. Poczekamy zobaczymy. Niech na razie dadzą więcej innego contentu: ciekawe misje (w tym do eksploracji), nowe obiekty (naturalne + stacje itp), achivementy, więcej elementów RPG... i wiele wiele małych acz fajnych usprawnień, oo których mowa w wielu wątkach. Mnie tam planetary landing mniej interesuje niż ww.
 

rootsrat

Volunteer Moderator
Panowie, zaczyna się nam tu robić druga "ogólna dyskusja" (częściowo mea culpa :) ) - proponuję się z nią przenieść do odpowiedniego wątku, a tu jednak zostawić miejsce na pytania i odpowiedzi :)
 
pytanie o pedały - udało mi się dorwać pedały CH products. Jak je podłaczyłem to nie ma tam czegoś takiego jak częsciowe wychylenie - jest albo nic albo całe i zaczyna rakieta się wychylać w powiedzmy w 1/3 drogi pedałów. skalibrowałem je w programie CH. czy to jeest normalne? wiem że to znerfili w ED ale czy tak bardzo? czy może ja coś zrypałem? z góry dzięki
 
Last edited:
Hmm to nie karta Ati żeby wytrzymywała ponad 120stC. Jak najszybciej wyjmij karte z komputera i wyczyść pożądnie radiator i wentylator. Sprawdź czy obraca się swobodnie. Twoja karta przegrzewa sie i robi emergency droopa by sie nie usmażyć. Kiedyś tego nie zrobi i zobaczysz czarny ekran...

Dziękuję wszystkim za pomoc. Nie wiem czy to bardziej reinstalka gry, czy czyszczenie pomogło (obstawiam to drugie), ale najważniejsze, że latam !:cool:
 
Hmm to nie karta Ati żeby wytrzymywała ponad 120stC. Jak najszybciej wyjmij karte z komputera i wyczyść pożądnie radiator i wentylator. Sprawdź czy obraca się swobodnie. Twoja karta przegrzewa sie i robi emergency droopa by sie nie usmażyć. Kiedyś tego nie zrobi i zobaczysz czarny ekran...

Sugerujesz, że AMD (ATI) są wytrzymalsze na temperatury od NVidii?
 

Delwin

Banned
Gdzie oddajemy dane do CG Aliance programu eksploracji ?
Mam trochę danych, wziąłem zadanie ale nie zalicza mi odkryć. Czy liczone są dane tylko z 1wszego odkrycia ? i po wzięciu Goal?
.../edit - ok - zalicza tylko jakieś opóźnienie jest :/. Można najpierw zbierać dane a potem sprzedać.
 
Last edited:
Pytanko : Jakim klawiszem wybiera sie automatycznie poprzedni wytyczony kurs ? lub gdzie jest dokladnie w opcjach możliwość ustawienia takowego przycisku ? Bo powiem że już się zmęczyłem skanujac gwiazdy i i klikajac w recznie wytyczony kurs.
 

Delwin

Banned
Pytanko : Jakim klawiszem wybiera sie automatycznie poprzedni wytyczony kurs ? lub gdzie jest dokladnie w opcjach możliwość ustawienia takowego przycisku ? Bo powiem że już się zmęczyłem skanujac gwiazdy i i klikajac w recznie wytyczony kurs.
Opcje->Controls->Targeting->Target next systen on route
Ja mam to zrobione na joyu gdzie jeden klawisz służy za "shift" (wtedy mamy dodatkowe kombinacje)dzięki podpowiedziom Specjalistów z tego forum
 
Wielkie dzieki Delwin. To teraz kolejne pytanko wydawało mi sie, że jak wyladuje na landing pad i w jade do hangaru to po parunastu sekundach bezczynności ktoś inny też będzie mógł wylądować na tym samym padzie okazuje się, że żyłem w błędzie (trochę szkoda bo poza czasem (obracanie się) niema wogóle sensu zjeżdżać do hangaru) i tutaj pytanie skąd gostek wiedział że to ja mu blokuje pada nr 15 :>
 

Delwin

Banned
Wielkie dzieki Delwin. To teraz kolejne pytanko wydawało mi sie, że jak wyladuje na landing pad i w jade do hangaru to po parunastu sekundach bezczynności ktoś inny też będzie mógł wylądować na tym samym padzie okazuje się, że żyłem w błędzie (trochę szkoda bo poza czasem (obracanie się) niema wogóle sensu zjeżdżać do hangaru) i tutaj pytanie skąd gostek wiedział że to ja mu blokuje pada nr 15 :>
Jeżeli nie nie zobaczy to raczej nie będzie wiedział że to akurat Ty. [Przypuszczenie]Z blokowaniem to jest trochę dziwnie bo z tego co mi wiadomo to wtedy pad jest blokowany i jeżeli np następny Gracz chce lądować to w pierwszej kolejności NPC są "zmuszane" do wylotu. Nie wyobrażam sobie jednak że nie przewidziano że np na Outpuście Gracze wylądowali , wylogowali się i ... zablokowali stację. Tak samo jest ze zmianą statku (gdy posiadamy ich kilka). Karkołomnie przypuszczam że wtedy gdy gracz jest zalogowany to pad jest blokowany ale gdy nie - pad normalnie pracuje.[/Przypuszczenie]. Powinno być tak, że zjazd do hangaru odblokowuje pad. Czy tak jest ? nie wiem bo raczej nie zwracam uwagi czy startuję z tego samego na którym ląduję. Jak do tej pory tylko kilka razy spotkałem się z odmową zezwolenia na lądowanie i to tylko na Outpostach w open gdy akurat były oblężone przez innych Graczy.
 
Pytanko : Jakim klawiszem wybiera sie automatycznie poprzedni wytyczony kurs ? lub gdzie jest dokladnie w opcjach możliwość ustawienia takowego przycisku ? Bo powiem że już się zmęczyłem skanujac gwiazdy i i klikajac w recznie wytyczony kurs.

Otwierasz panel nawigacyjny. Poniżej punktów w danym systemie masz spis najbliższych systemów. Ten z kursem jest oznaczony ikonką strzałki.
Po prostu go wybierasz jako punkt nawigacyjny.
 
Otwierasz panel nawigacyjny. Poniżej punktów w danym systemie masz spis najbliższych systemów. Ten z kursem jest oznaczony ikonką strzałki.
Po prostu go wybierasz jako punkt nawigacyjny.
Tak jak napisał Delwin można to zrobić za pomocą klawisza "Target next systen on route" (domyślnie nie jest zbindowany, musimy sami go przypisać). Nie musimy dzięki temu wchodzi w panel nawigacji. Dużo szybsze i wygodniejsze.
 
Top Bottom