[PYTANIA I ODPOWIEDZI] Temat dla Tych co mają pytanie i nie boją się go zadać

Otwierasz panel nawigacyjny. Poniżej punktów w danym systemie masz spis najbliższych systemów. Ten z kursem jest oznaczony ikonką strzałki.
Po prostu go wybierasz jako punkt nawigacyjny.

Twoim sposobem mozna k.. dostać dlatego zadałem pytanie bo obiło mi się o uszy że można klawisz przypisać i dzieki Delwin'owi eksploracja stała się już czystą przyjemnością.
 
Sugerujesz, że AMD (ATI) są wytrzymalsze na temperatury od NVidii?
Ludzie piszą że przy około 100stC na Nvidi wyskakują już artefakty, gra zaczyna się przycinać a nawet zawiesza sie system.
Ja mam kartę Ati i temperatury okolicy 110stC są normą i karta działa bez żadnych problemów.
 

Delwin

Banned
Tak apropo's trochę sobie własnie eksploruję i przy robocie do CG okazuje się że wyższa klasa fuel scoop'a jest nie do przecenienia. CG dla mnie jest trochę nieprzemyślany bo wystarczy pojawić się w układzie namierzyć główną gwiazdę ( albo i nie - tego nie sprawdzałem) poczekać na skanowanie i hajda dalej. Reszta systemu jest już nieodkryta ale Twój nick jest jako odkrywcy. Teraz wziąłem ze sobą laser górniczy co by trochę powiertać. Zdziwiłem się bardzo jak na odległości 550 Ys od Sol w świeżo odkrytym systemie w pierścieniu malutkiej planetki dopadł mnie wing 4 Eagli. Przeleciałem więc dalej i około 700Ys jest już spokojnie. Jeżeli ktoś liczy na "ester eggs" w tej odległości to nic z tego - nadal same tanie minerały i metale. :)
 
Delwin układ nie jest przez ciebie odkryty tylko gwiazda, planety musisz każdą z osobna przeskanować, żeby była odkryta przez ciebie. (Nie tyle odkryta ile przypisana że to ty je odkryłeś)
 
Last edited:
Ja sie trochę zapędziłem i wyleciałem 2600 Ly od Sol ^^ ale do sedna - czy za odkrywanie odleglejszych układów wpada więcej kaski? Podejrzewam, że jest jakaś sinusoida, podobnie jak z rarami i powyżej pewnej odległości przychody się już nie zwiększają.
 
Ja sie trochę zapędziłem i wyleciałem 2600 Ly od Sol ^^ ale do sedna - czy za odkrywanie odleglejszych układów wpada więcej kaski? Podejrzewam, że jest jakaś sinusoida, podobnie jak z rarami i powyżej pewnej odległości przychody się już nie zwiększają.
Nie jest to prawda a nawet gdyby była z sinusoidą to jest niemalze nie do sprawdzenia Jeżeli przywieziesz dane z odległości 20k lś a różnica pomiędzy systemami w kórym chesz sprzedać jest 100lś to odległość ta jest prawie żadna
 
Last edited:

Delwin

Banned
Delwin układ nie jest przez ciebie odkryty tylko gwiazda, planety musisz każdą z osobna przeskanować, żeby była odkryta przez ciebie. (Nie tyle odkryta ile przypisana że to ty je odkryłeś)
Hmm, wyelsplorowałem w pełni około 5 układów natomiast w drodze powrotnej skanowałem wyłącznie gwiazdę główna- wynik - ponad 20 "odkrytych" po raz pierwszy układów.
 
Hmm, wyelsplorowałem w pełni około 5 układów natomiast w drodze powrotnej skanowałem wyłącznie gwiazdę główna- wynik - ponad 20 "odkrytych" po raz pierwszy układów.

dopiero po zeskanowaniu planety/gwiazdy/asteroidów będziesz widział nazwisko odkrywcy. dane z układu odkrytego przez ADS mozesz sprzedać i widzieć co w nich jest ale cały czas będą niezeksplorowane. Dopier surface scanner zapweni ci nazwisko. poza tym nawet jak wlecisz do układu i ktoś wczesniej w nim był cały czas dostaniesz trochę kapusty ale tylko pierwszy odkrywca dostanie jej więcej
 
Zamarzyl mi sie Imperial Clipper. Problem w tym, że w imperium bywam z rzadka, a ta frakcja jest ledwo friendly... Pytanie: Jak najszybciej i najefektywniej "wbić" Barona w imperium?

Nie chce przenieść się tam na dłużej. Właściwie to chce już ekslprować, ale pomyślałem sobie, że kilka dni (=kilka godzin) mogę specjalnie coś dla tego imperium porobić...
 
Zamarzyl mi sie Imperial Clipper. Problem w tym, że w imperium bywam z rzadka, a ta frakcja jest ledwo friendly... Pytanie: Jak najszybciej i najefektywniej "wbić" Barona w imperium?

Nie chce przenieść się tam na dłużej. Właściwie to chce już ekslprować, ale pomyślałem sobie, że kilka dni (=kilka godzin) mogę specjalnie coś dla tego imperium porobić...

kolega clh zrobił ładny poradnik https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=80247
 
W moim rozumieniu te misje pojawiały się losowo, raz czekałem dwa tygodnie na kolejny stopień, więc ciężko będzie to zrobić w kilka godzin grania, choć losowość może oznaczać że się uda :)
 
W moim rozumieniu te misje pojawiały się losowo, raz czekałem dwa tygodnie na kolejny stopień, więc ciężko będzie to zrobić w kilka godzin grania, choć losowość może oznaczać że się uda :)
Moim zdaniem na misję na rangę trzeba sobie zapracować robiąc normalne dlatego jak już wbiłem barona to dałem se spokój. Po prostu miałem już dość całonocnych zabójstw czy polowań na 2 piratów.
 

rootsrat

Volunteer Moderator
Nie mogę używać Heat Sinków w Cobrze. Mam gruby zapas mocy. Module aktywny. Po dodaniu HS do jakiejkolwiek grupy broni (primary i secondary fire) HS nie pokazuje się na HUD po wybraniu odpowiedniej grupy. Hot key też nie działa. Mieliście coś takiego kiedyś?
 
Miałem tak z Raill Gunem na Lakonie 9.
Przez przypadek nie poznałem się i kupiłem tandetną chińską podróbę, cena mnie skusiła ;)
A tak na serio to musiałem sprzedać moduł i kupić jeszcze raz wtedy zadziałał, nie mam pojęcia czemu.
 

rootsrat

Volunteer Moderator
Miałem tak z Raill Gunem na Lakonie 9.
Przez przypadek nie poznałem się i kupiłem tandetną chińską podróbę, cena mnie skusiła ;)
A tak na serio to musiałem sprzedać moduł i kupić jeszcze raz wtedy zadziałał, nie mam pojęcia czemu.

Dzięki. Na to już trochę za późno, jestem prawie 1000 LY od cywilizacji :)
 

rootsrat

Volunteer Moderator
Heat sinkow nie można odpalić w SC. Może w tym problem

Aaa, tak - cały czas próbuję w SC. Dzięki, to wyjaśnia sprawę. W takim razie nie są one zbyt przydatne przy eksploracji chyba, co? Moim zamysłem było przyspieszenie tankowania z gwiazd przez uzycie HS-ów.
 
Hm. Nie wiem jak jest teraz, ale na pewno w Becie 1 było można. Tak czy siak one nie są w ogóle potrzebne moim zdaniem. Do eksploracji trzeba założyć dużą łychę, nurkować w gwiazdę i to wystarczy ;)
 
Top Bottom