Elite Dangerous Turkish Community Thread

2200 saattir oynuyorum artık yapacak bişey kalmadı, farklı silah modlarını deniyorum can sıkıntısından... evvelden yardım eden olaydı çok iyi olurdu, bu teklif için biraz geç oldu [big grin]

Keşif meşif yap...
Değişik fraksiyonların donanmalarında gir...
Fuel Rats denen grup var mesela, yakıtı biten kullanıcılara yardım ediyor...

Keşif meşif yap...
Değişik fraksiyonların donanmalarında gir...
Fuel Rats denen grup var mesela, yakıtı biten kullanıcılara yardım ediyor...

"keşif meşif" işlerine girmeden önce bunların bir sonraki büyük güncellemesini beklemek gerek, keşif şuan sadece Ad. Scanner ile gezegen sayısını öğrenmekten başka bişey değil. zaten 55.000 ly lik bir keşif tecrübem var gayet sıkıcı.. değişik fraksiyon donanmalarından kastın herhalde "Power Play" ben öyle anlıyorum, bütün fraksiyonlarda oynadım şuan Hudson için çalışıyorum muhtemelende uzun bir süre öyle kalacak, kast ettiğin farklı bişeyse öğrenmek isterim...yakıt yardımlarını genelde listemde olan arkadaşlarım için yapıyorum, özellikle sitesinden takip etmiyorum.

O zaman asabilik falan yap. Kuyruk tutuştumu stresli ortamda oynamak eğlenceli oluyor.

"keşif meşif" işlerine girmeden önce bunların bir sonraki büyük güncellemesini beklemek gerek, keşif şuan sadece Ad. Scanner ile gezegen sayısını öğrenmekten başka bişey değil. zaten 55.000 ly lik bir keşif tecrübem var gayet sıkıcı.. değişik fraksiyon donanmalarından kastın herhalde "Power Play" ben öyle anlıyorum, bütün fraksiyonlarda oynadım şuan Hudson için çalışıyorum muhtemelende uzun bir süre öyle kalacak, kast ettiğin farklı bişeyse öğrenmek isterim...yakıt yardımlarını genelde listemde olan arkadaşlarım için yapıyorum, özellikle sitesinden takip etmiyorum.

ya bu atmosferli gezegenlere inme ne zaman gelecek. kafamı kaldırdığım zaman gökyüzü bulut görmek istiyorum artık. oyun o kadar karanlık ki içim bunalmaya başladı hep karanlık hep karanlık

selam sevgili komutanlar:)))

kimse yokmu yaw bişey sormak isterim. mühendislerden lei chung ı açmak istiyorum 50 alışverilten 41 i bitti ama artık alışveriş yapsamda bi tık artmıyo. kafayı fena taktım nasıl açıcaz bu kilidi bilen varmı acaba ?

bu arada oyundaki nikim reddragonborn biraz skyrimden etkilenerek bulduğum uydurmasyon bi nik oldu :) eklerseniz sevinirim.bir kaç oyuncuya ihtiyacım var tek başınalıktan sıkıldım

Ooooo yahu burayı daha önce görmemiştim. Bayadır hem oyunda hem forumdayım oysa ki. Bir entari bırakalım da ismimiz kayıtlı olsun.

Oyun içinde eklemekten çekinmeyin. İsim malum :)

selam sevgili komutanlar:)))

kimse yokmu yaw bişey sormak isterim. mühendislerden lei chung ı açmak istiyorum 50 alışverilten 41 i bitti ama artık alışveriş yapsamda bi tık artmıyo. kafayı fena taktım nasıl açıcaz bu kilidi bilen varmı acaba ?

50 ayrı markette ticaret yapmış olman gerekiyor onu açmak için. Sistem sistem gezip farklı istasyonlarda ticaret yapmak gerek yani. Sonra modifiye olayına girmek için bir de 200 ton altın bağışlamanı istiyordu eğer yanlış hatırlamıyorsam. Ohoo, 1 ton tahılın fiyatı olmuş 250 kredi kim kime 200 ton altın bağışlar bu devirde demiyor adam. Gerçi o rakamı düşürmüş olabilirler şimdiye. Çok oldu ben uğrayalı.

selam percivus kilidi açsam yeterli aslında.50 ayrı markette ticaret yapmak hakkaten sıkıntı bir iş bi upgrade için baya perişan ediyolar adamı.ben baktım bugün 200 ton geçerli hala.bi yandan corvette e bi rütbe kaldı onumu yapsam diyorum bi yandan bu durum var.birde yeni update te şöyle bi sıkıntı var bence ticaret görevleri wing yapmadan çok uzun sürüyor.mesela adam 2235 unit bilmem bişeyler istiyo.type 10 alıp full kargo kompartmanıyla donatsan bile alacağı 500 ü geçmiyo.haliyle aynı yere üç defa gidip geliyosun.mesela bugün ve dün 5 ticaret görevi yaptım zar zor abi 1 puan bile artış yok neden oluyo böyle anlamadım.

type 9 ile 780 küsürlere çıkabilirsin kargo kapasitesi olarak. wing görevleride wing olunca çpk daha eğlenceli kârlı ve pratik oluyor

Selamlar yardıma ihtiyacım var. Bulunduğum yer Elli sistemi. Anarchist organisation closed starport. Thrusterlarım bozuk öylece kaldım.

Selamlar yardıma ihtiyacım var. Bulunduğum yer Elli sistemi. Anarchist organisation closed starport. Thrusterlarım bozuk öylece kaldım.

Thrusterls mı bozuk? Yani normal uzaydasın modül olan thrusters sağ panelde modules sekmesinde bakınca düşük bir rakama tekabül ediyor ve normal ilerleyemiyorsun? Herhangi bir modül (ön camın patlaması hariç) yüzde 0 bile olsa idare edecek şekilde tamir edilebiliyor. Bu yine sağ panelde functions kısmında (son sekmeydi sanırım) repair/reboot diye bir seçenek oluyor, basılınca tüm modüller kapanıp sırayla tekrar açılıyor, 0 olan modüller de 1% e gibi sembolik ufak bir tamirden geçmiş oluyor. Öyle yaparsan bir istasyona kadar idare edecektir. Esas tamir orada olur ancak. Oyuna erişimim şu an yok malesef direkt gelirdim ama durum şu ki başka birisi gelse de bir işe yaramaz zira gemindeki modülleri başka birisi tamir edemiyor, sadece advanced field maintenance unit modülü ile pilotun kendisi tarafından tamir yapılabiliyor :)

Merhaba arkadaşlar,
Elite 'de yeniyim, şu sıralarda biraz ticaret,zengin züppe transferleri ve ufak tefek kelle avcılığı işleri yapıyorum.Fakat sizleri de listeme ekleyip ortak bir şeyler yapmak isterim, zira tek başına sıkıyor bir süre sonra :)

arkadaslar ED yi uzun zaman once aldım. su sıralar geri donus yaptım ama Horizon paketini henuz satın almadım. oyuna ilk zamanlar trade haricinde pek bisey yapılamıyordu. su an icin durum nedir. son zamanlarda type7 ile bulabildigim rotalarda trade yapıyorum ama pek kar edemedim. type 7 yanı sıra pvp gemisi icin para biriktirmm lazım. herhangi bir discort kanalnız falan var mı ?

arkadaslar ED yi uzun zaman once aldım. su sıralar geri donus yaptım ama Horizon paketini henuz satın almadım. oyuna ilk zamanlar trade haricinde pek bisey yapılamıyordu. su an icin durum nedir. son zamanlarda type7 ile bulabildigim rotalarda trade yapıyorum ama pek kar edemedim. type 7 yanı sıra pvp gemisi icin para biriktirmm lazım. herhangi bir discort kanalnız falan var mı ?

Dostum sanırım aktif pek bir oyuncu yok Tr den. New Turkey , Ataturk Station etraflarında da gezindim göremedim :( Beni eklemek istersen kullanıcı adım KaRaTraK . Muhabbetçi olurum :D:D

Daha Q4 yapılacak, bitirilecek, squadron gemileri gelecek onun detayları ütülenecek falan da filan da, belki ondan sonraki adım olabilir atmosferler. En son geçen yıl o konuda yorum yapmışlardı, ki zaten her yaptıkları yorum da bir diğerinin aynısı oluyor; oyunda görmeyi istiyoruz ve zaten üzerinde çalışıyoruz, sürekli geliştiriyoruz, zaman vermek isterdik ama söz verip tutmamazlık yapmak istemiyoruz gibi geçiştirici bir şeyler. Bazı tahminler de diğer oyunlarına ekledikleri rastgele hacimli bulutlar olsun çayır çimen olsun dinozorlar olsun çeşitli malzemeleri esasen Elite'te kullanıma uygun şekilde geliştiriyorlar ki biraz rötuşla buraya ekleyebilsinler. Spekülasyon tabi ama mantıklı geliyor kulağa. Bence bu yılın sonuna doğru bir şeyleri duymaya başlarız. Q4'ten daha sonra yani. Bana da felçli şekilde oturmaktan biraz gına geldi koltuğa biraz :D

Merhaba, ben playstation da oynuyorum. Epey yabancı oyuncu görüyorum ama hiç Türke rastlamadım. Ps4 de oynayam türkler var mu?

Yeni Genc

Kolay gelsin.

Ben Elite Dangerous yeni geldim. Belki bir hafta oldu bu oyunu oynadim.

cabuk kendini yaniz buliyorsun ve bende sormak istedim,

Turklerin gurubu varmi? Ben bir Savasi deglim, bunu soylim. Transport yapiyorum yada Trade, bu kadar.

Sevinirim birizi yazabilirse :)

Top Bottom