Przygody z Virtual Reality

Pozamiata to zaraz Quest 2. Coś czuję że wszyscy tutaj skończą z tym headsetem w końcu, choćby jako drugim. I grzecznie podepną szatańskie narzędzia szpiegujące wysyłające fale do kontrolowania sheepli i jeszcze cukrowej górze podziękują. 349€. 1600zł. To się rozniesie jak COVID.
 
A w USA 299$, czyli jeszcze mniej.
Do tego za 20$ kupujesz apkę która umożliwia bezprzewodowy streaming gier z PC (Oculus Store i Steam).
 
Ale nadal w VR jest walka o jakość w której q2 istotnie, nie troszeczke, przegrywa.

dla Was to będzie i tak upgrade, dla mnie po G1 zejście w dół.

tak jak mówiłem - q2 to bardzo fajny kawałek sprzętu, ale do pcvr nie ma nadal sensu. Tak czy siak - pcvr nie jest przyszłością, q2 i mobilne headsety tak.

nawet tyriel mówił o kompresji i opóźnieniu na przewodzie pcvr - bezprzewodowo z pewnością lepiej nie będzie.

prawdę mówiąc czy warto dla nas brać q2? Jak nie potrzebujemy mobilnego headsetu to nie warto, a lepiej g2.
Ale, za rok będzie q3 i tutaj będzie chuba zaorane, bo oculus w rok fajnie rozwinie baze gier mobilnych i technologie a pozostali zostaną z ręką w nocniku.
 
Last edited:
tak jak mówiłem - q2 to bardzo fajny kawałek sprzętu, ale do pcvr nie ma nadal sensu. Tak czy siak - pcvr nie jest przyszłością, q2 i mobilne headsety tak.
tak z 10 moze 15 lat temu słyszałem ze rynek gier dla PC nie ma przyszłości, tylko konsole. Mamy 2020 i jakociowo granie na PC zamiata konsole. To sa 2 osobne rynki ktore maja swoich zwolenikow. Konsument wybiera, pecety z ich možliwosciami rozbudowy i akcesoriami beda sie mialy jeszcze długo dobrze. Quest to taka konsola... ktora nigdy nie dogoni . Zawsze gdzies w konstrukcji dla mas bedzie ograniczenie pozwalajace tradycyjnym rozwiazaniom dla PC spac spokojnie , przynajmniej do czasow przejścia z krzemu na cos innego.
 
No i prawdę mówiąc tak jest.
1601370225999.png


Tak jak granie na PC powoli sobie umiera, tak tym bardziej VR z PC umrzea na rzecz urządzeń mobilnych, w tym mobilnych gogli VR. Jedynie kwestia wydajności.
 
Jedynym ratunkiem dla PCVR (oprócz tego że musza powstawać jakieś dobre gry, a to wymaga wielomilionwych budżetów) jest obniżenie ceny do poziomu Questa 2 i jakies sensowne rozwiązanie bezprzeowodowe (ale nadal mobil wygra... mobilnością). Jeśli gogle na kablu nadal będą po >600$ to ten VR zdechnie bo nikomu nie będzie się opłacało robić gier dla garstki bogatych nerdów.

EDIT:
Śmieszn ten wykres. VR i konsole sa w jednym worku i wynika z niego że ten segment też się zmniejsza.
 
Jedynym ratunkiem dla PCVR (oprócz tego że musza powstawać jakieś dobre gry, a to wymaga wielomilionwych budżetów) jest obniżenie ceny do poziomu Questa 2 i jakies sensowne rozwiązanie bezprzeowodowe (ale nadal mobil wygra... mobilnością). Jeśli gogle na kablu nadal będą po >600$ to ten VR zdechnie bo nikomu nie będzie się opłacało robić gier dla garstki bogatych nerdów.

Moim zdaniem te parcie na ilość ( wykresy sprzetu i gier) nie ma sensu - pecet za naszego życia nie zdechnie , tak to widze. A ze co raz wiecej i coraz mlodsze osoby grają to tez market mobilków i konsol rosnie. Ale te osoby nie odbierają rynku PCtowi , urzadzenia sa tansze wiec użytkowniów wiecej , dorosną zarobią i kupia dobre PC do pracy i do zabawy bo na rynku liczy sie też jakość . Na chwile obecna gry na PC i PCVR sa ładniejsze i płynniejsze a nvidia nie pozwoli zeby bylo inaczej. Aksesoria PC tez sa mocne - mnogośc padów , hotasów , kierownic , myszek , klawiatur..
Cały rynek symulatorów tez bedzie zawsze ciągnoł PCty na powierzchnie - bo symulator bez akcesoriów nie ma wiekszego sensu...
 
Last edited:
Nikt nie twierdzi że rynek PC zdechnie, conajwyżej zdechnie PC VR. W sensie że pozostanie niszą w niszy w niszy, jak symulatory. No ale cała nadzieja w nabywcach Questa którzy będą go podłączać do PC :) Już przegonili WMR, za chwilęp przegonią Rifta i Indexa.

r1rcnjpajyk51.jpg
 
No szczerze mówiąc kupno Indeksa teraz jak jest Quest 2 to mija się lekko z celem, chyba że ktoś ma za dużo pieniędzy. Ja zasmakowałem mobilności Questa i to jest bardzo niedoszacowana cecha którą wszyscy tu pomijają - a jest jego niesamowitą zaletą. No chyba że ktoś z piwnicy nie wychodzi.

Ja rozważam zakup Questa 2 w 2021 jeśli ta cena nie podskoczy.
 
Top Bottom