Windows Mixed Reality w ELITE DANGEROUS

Nie, ja podałem to na podstawie informacji z witryny producentów, nie przedruków. przedruk wrzuciłem bo jest ciekawy.
 
Nie, ja podałem to na podstawie informacji z witryny producentów, nie przedruków. przedruk wrzuciłem bo jest ciekawy.

Producenci podaja FOV diagonalny = przekatana, gdyby podawali horyzontalny ( horizontal) to by sklamali zdrowo, a tak tylko troszke. Jest jeszcze FOV pionowy = vertical
 
Last edited:
Zmierzyłem FOV horyzontalne w Acer VR tym softem. 98-100 st. Jak widać nie kłamią.
Przy 98-100st zielone słupki mi znikają z widzenia.

Kilka razy sprawdzałem.
 
Last edited:
Yata - nie ma co się denerwować.

Będziesz miał Pimaxy to będziesz miał większego FOVa. Na razie "masz mniejszego" i trzeba się z tym pogodzić... :D
 
Bez wątpienia, FOVem Yata pozamiata.

Natomiast, dziwi mnie jedno. Robią te WMRy, już ustaliliśmy że są fajne. Dają dwa ekrany 1440x1440. A co za problem było by pójść szerzej i dać dwa 2880x1440 z FOVem 200.
Każdy byłby zadowolony. Technologia przecież jest, i nie jest to rocket science.
 
Yata - nie ma co się denerwować.

Będziesz miał Pimaxy to będziesz miał większego FOVa. Na razie "masz mniejszego" i trzeba się z tym pogodzić... :D

Nie no nie denerwuje sie, zwyczajnie nie wierze w co sobie Kyoku pomierzyl i w którym miejscu stanoł, które oko przymknoł itp.
Gdy mi to doc-ok podał to wezme to na klate a tak na chwile obecna blizej mi do myslenia ze to nie jest tak , nawet oficajlna stona MS podaj inaczej:
https://www.windowscentral.com/windows-mixed-reality-specs

i jestem niemal przekonany ze tam podaj a FOV po przekatnej, dlatego nie przyjmuje 100 horyzontalnej ACERa :)
 
To nie ma tak że stoisz. Robisz procedure, centruje cie na środku, ruszasz wskaźnikiem dopóki ci nie znikną słupki i patrzysz ile masz. I u mnie jest to 98-100 na horizontal.

To nie kwestia wiary tylko tego co mi wychodzi. Teraz nikt mi nie wmówi że jest mniej, bo sam widzę ile jest.

Właśnie rozmawiam z konsultantem Acera, chce wiedzieć jak oni to mierzą. Tak czy owak, swój pomiar mam.
 
On podaje horizontal i vertical.

natomiast, to bardzo zależy od tego jaki masz układ twarzy. Myślę że od tego jak założysz gogle na nos, może zależeć nawet do 10 stopni, między tym jak założysz je luźno, a dopniesz dobrze.

P.S.
Support acera nie wie. Poprosiłem o eskalację zapytania do technicznych :D
 
A co za problem było by pójść szerzej i dać dwa 2880x1440 z FOVem 200.
Każdy byłby zadowolony. Technologia przecież jest, i nie jest to rocket science.

Technologie ma Pimax. Reszta stawki (przymnajmnie nie ujawnila) tego nie ma. To nie jest takie proste, trzeba opowiednio profilowac soczewki dla rozszerzonego FOV , potrzebny jest algorytm , oraz soft/firmware ktory wlocie dostosuje FOV pisany pod gry 110 do rozszeżonego 200 bez tzw strechingu (przeklamanego rozciagniecia geometrii)
 
Te algorytmy nie wydają się być nic ponad geometria gimnazjalna. Sinus cosinus daj Boże trzy minus ;) Acer też ma technologię -> patrz StarVR, oni kupili tę firmę.

Myślę że kwestia 2 lat, i każdy będzie miał fov 200 z anti-SDE. Fajnie się przyszłość rysuje.

Z ciekawości, Pimax to firma z jakiego kraju?
 
Zycze ACERowi, sobie i wam aby zrobili google dla konsumentów z duzym FOVem. Tak wiem kupili StarVR ktory jak narzie za zaporowa cene udostepniaja gogle devsom od aplikacji komerycyjnych - samochodówka , cad itp. Narazie jednak nikt nie wie jak to dziala w srodowisku gier i czy czasem eye tracking/fovated rendering ( w ten sposob zalatwiaj wyzwania duzego FOVa) nie bedzie wymagal pisania patchy do kazdej gry.
Pimax z jakiego kraju ? To bylo ironicznie czy na serio ? nacjonalizm :)

Poki co ciekawie rysuja sie gogle od Valve.
Przecieki mowia o:

150~135 FoV
Higher Resolution than a Vive Pro
Eye Tracking
SDE mitigating microarray
Expansion port in the front
Haptic audio (maybe using the Hypersense tech from the Razer Nari)
Knuckle controllers
Lighthouse 2.0 tracking (most likely)
Bundled with HL:VR (Half Life 2 prequel)
 
Last edited:
Serio, nie wiem. Szukałem na stronie ale nie znalazłem.

Stawiam że za rok, góra dwa, wszyscy będziemy siedzieć w googlach z 200 fov.
 
jak przeczytalem ta recke O+ z pkt widzenia simowca ktorym ma Vive Pro to chyba faktycznie nie warto polecac te kukloki
https://forum.il2sturmovik.com/topic/40424-samsung-odyssey/?page=3

co tam jeszcze wartego uwagi , Pimax 5+ daje 50 $ rabatu, oferta wazna 2 dni czyli wychodzi 650$ akurat cla nie trzeba doliczyac bo Pimax robi dostawe sprytnym tranzytem przez UK. Moja sztuka wylatuje po weekendzie. Preordey wyleca dopiero za 2 lub 3 miesiace.

Tu zgoła odmienne opinie "simowców", (opinia jednego zgadza się z moim odczuciem, które wyśmiałeś cytatami - ważniejsze od FOV jest dla niego brak SDE).

Pimax 5k vs Odyssey+:

https://www.reddit.com/r/Pimax/comments/a11zpw/why_i_sold_my_pimax_5k_and_kept_my_odyssey/

Odyssey+ w SIMach:

https://www.reddit.com/r/WindowsMR/comments/a11eqn/odyssey_is_incredible_for_seated_vr_flight_sims/
 
Tu zgoła odmienne opinie "simowców", (opinia jednego zgadza się z moim odczuciem, które wyśmiałeś cytatami - ważniejsze od FOV jest dla niego brak SDE).

Pimax 5k vs Odyssey+:

https://www.reddit.com/r/Pimax/comments/a11zpw/why_i_sold_my_pimax_5k_and_kept_my_odyssey/

Odyssey+ w SIMach:

https://www.reddit.com/r/WindowsMR/comments/a11eqn/odyssey_is_incredible_for_seated_vr_flight_sims/

Ha, chcesz sie przerzucac obcymi opiniami ? chyba jednak szkoda na to czasu , tym bardziej ze moja jest wyrobiona na podstawie faktu iz FOVa 200 i tego malego FOV 100 doswiadczałem/am osobiscie. A Ty chyba nie , prawda ?
Ale jak bardzo chcesz to tu masz zbiór okolo 20 review i w każdym poruszany jest temat znaczenia FOVa, nie ma lukrowania, zbieraja tam wszystko jak leci o Pimax 5/8k, w komentarzach sa updaty
https://forum.pimaxvr.com/c/reviews
I pewnie kolejnych nascie znajde na YT , ale sam tez potrafisz..

Czy "wysmialem" to rzecz dyskusyjna . Jedank teraz troche leje kiedy czytam Twojego opiniotwórce reditowego kontrujacego P5k+:
"The FOV of the Odyssey+ is less, but not drastically less. Vertically, it’s almost the same. Horizontally, it’s close."

Nawet mi z tym "dobrze" - im mniej osób bedzie mialo FOV 170~200 tym łatwiej bedzie mi znaleśc sie na ich "6" w IL 2 , DCS i ED...
Im wiecej osob z FOV ~100 tym lepiej bedzie mi sie wyprzedzalo w Assetto , PC 2, iRacing. itp...

Powodzenia w IŁ 2 Sturmovik pilocie Robinus z "optymalnym" fovem w FockersWolf 109! ...."schnell sechs, sechs.." beda pisali Ci koledzy z Twojego zespolu :)

( jakos nie umialem sobie darowac bo czuje ze na ilośc "złosliwości" to jednak prowadzisz :D )
 
Last edited:
Ha, chcesz sie przerzucac obcymi opiniami ? chyba jednak szkoda na to czasu , tym bardziej ze moja jest wyrobiona na podstawie faktu iz FOVa 200 i tego malego FOV 100 doswiadczałem/am osobiscie. A Ty chyba nie , prawda ?...

Ale to przecież Ty zacząłeś:
jak przeczytalem ta recke O+ z pkt widzenia simowca ktorym ma Vive Pro to chyba faktycznie nie warto polecac te kukloki
https://forum.il2sturmovik.com/topic/40424-samsung-odyssey/?page=3
...

Ja wyraźnie odpowiedziałem na ten Twój komentarz. Nie szukałem tych opinii specjalnie - śledzę wątek WMR na reddicie - ludzie zaczęli odbierać ODYSSEY+ z promocji i podobne opinie zaczęły się tam wysypywać.

Jestem wdzięczny za Twoje informacje z punktu widzenia długoletniego, doświadczonego gracza i posiadacza VIVE, ale dyskusja polega na wymianie informacji. A mam wrażenie, że mamy tu do czynienia z jednokierunkową komunikacją:

Piszesz taką ewidentną bzdurę (mówię z punktu widzenia POSIADACZA WMR):
...Vive horyzontalny to 93.5 , Rift 82 ( auc !) i WMRy tez w okolicy Rifta....

Ja Ci piszę, że FOV jest w WMR duży, Kyoku Ci pisze, wszystkie recenzje i opinie chwalą WMRy za FOV, wysyłasz program do pomiaru FOVa a jak Kyoku potwierdza 100 rzeczywistego-zmierzonego FOV to piszesz, że program zły pewnie...

...Czy "wysmialem" to rzecz dyskusyjna . Jednak teraz troche leje kiedy czytam Twojego opiniotwórce reditowego kontrujacego P5k+:
"The FOV of the Odyssey+ is less, but not drastically less. Vertically, it’s almost the same. Horizontally, it’s close."

Tu znowu - przecież pisze to człowiek, który miał na głowie FOV 110 (O+) i FOV 170 (PIMAX 5K) - "a Ty chyba nie"?
...Vive horyzontalny to 93.5...


Różnica 110 vs 170 może już być po prostu mniej znacząca niż 93 vs 200...

Ja wypowiadam się z punktu widzenia posiadacza WMR. Właściwie dwóch już, bo zamówiłem kolejny zestaw - ACERa tym razem. Podchodziłem sceptycznie do mało znanych Lenovo Explorerów i kupiłem "na próbę" tylko gogle, teraz chcę mieć również kontrolery - a że osobno są prawie nie do kupienia...

Myślę, że za dużo tu zależy od indywidualnych preferencji - stąd różnice zdań.
Jednych denerwuje rajstopa na głowie, dla innych to fetysz taki... :D (to za "schnell sechs, sechs.." - dobre to to ! :D)
 
Ale to przecież Ty zacząłeś:


Ja wyraźnie odpowiedziałem na ten Twój komentarz. Nie szukałem tych opinii specjalnie - śledzę wątek WMR na reddicie - ludzie zaczęli odbierać ODYSSEY+ z promocji i podobne opinie zaczęły się tam wysypywać.

Jestem wdzięczny za Twoje informacje z punktu widzenia długoletniego, doświadczonego gracza i posiadacza VIVE, ale dyskusja polega na wymianie informacji. A mam wrażenie, że mamy tu do czynienia z jednokierunkową komunikacją:

Piszesz taką ewidentną bzdurę (mówię z punktu widzenia POSIADACZA WMR):


Ja Ci piszę, że FOV jest w WMR duży, Kyoku Ci pisze, wszystkie recenzje i opinie chwalą WMRy za FOV, wysyłasz program do pomiaru FOVa a jak Kyoku potwierdza 100 rzeczywistego-zmierzonego FOV to piszesz, że program zły pewnie...



Tu znowu - przecież pisze to człowiek, który miał na głowie FOV 110 (O+) i FOV 170 (PIMAX 5K) - "a Ty chyba nie"?


Różnica 110 vs 170 może już być po prostu mniej znacząca niż 93 vs 200...

Ja wypowiadam się z punktu widzenia posiadacza WMR. Właściwie dwóch już, bo zamówiłem kolejny zestaw - ACERa tym razem. Podchodziłem sceptycznie do mało znanych Lenovo Explorerów i kupiłem "na próbę" tylko gogle, teraz chcę mieć również kontrolery - a że osobno są prawie nie do kupienia...

Myślę, że za dużo tu zależy od indywidualnych preferencji - stąd różnice zdań.
Jednych denerwuje rajstopa na głowie, dla innych to fetysz taki... :D (to za "schnell sechs, sechs.." - dobre to to ! :D)


Nigdy nie pisalem ze Odysey plus jest zly. Przytoczylem opinie goscia ktory mial Vive Pro i jemu nie pyklo. Natomiast ciagle nie rozumiem Twojej dyskusji o FoV. Evidetnie mieszasz wartosci diagonalne z horyzontalnymi. Stale przy kazdym HMD o ktorym mowisz.
Jak podaje Ci moje linki to je pomiasz i piszesz mase bzdur . Ten program do mierzenia ma podana miara referencyja Vive 100 fov co nie jest prawda bo zostalo to zmierzone dokladniej przez goscia od optyki. Wiec w jaki sposob odyssey ma horyzontalny 110 FoV inne WMRy . Co najwyzej niektore moge miec tyle co Vive. Tyle ze ACER podawal 95 stad moje powatpiewanie w pomiar Kyoka.
„Wszyscy chwala WmRy za FoV” ? Bez sensu ta dyskusja . Serio , wierz w co chcesz.
 
Last edited:
...Tyle ze ACER podawal 95 stad moje powatpiewanie w pomiar Kyoka.
„Wszyscy chwala WmRy za FoV” ? Bez sensu ta dyskusja . Serio , wierz w co chcesz.

No bez sensu. Ze strony ACER'a:

Aw4g7u4.jpg
 
Top Bottom