Windows Mixed Reality w ELITE DANGEROUS

Wyglada na to ze kazdy z nas aktywnych dyskutantow bedziemy mieli po 2 sztuki roznych HMD. Zrobmy sobie za jakis czas „zlot VR" i porównajmy A do B. Miejscówka w moim wypadku dowolna, moge sie przemiescic jak rownież moge zaprosic.
Pomysl pewnie nie "pyknie" ale chetny jestem na wymiane doswiadczen w goglach no i glupot nie bedzimy pisac :)
 
Last edited:
To było by dobre.

P.S.
Czekam cały czas na wysyłkę gogli. Mam nadzieję że do końca przyszłego tygodnia wyjadą. Wziąłem przez jakąś śmieszną firmę pośredniczącą z hong kongu, i czas reakcji mają liczony w eonach.
 
Dobre!

Niestety moje gogle zostały... "spersonalizowane". ACERy lecą.

Jaki masz IPD Yata?
Największą wadą WMRów poniżej Samsunga jest niestety rozstaw źrenic - max 67mm.
Jak masz zbliżony to jakbyś próbował testować dziecinne buciki. Wygląd i wykonanie można ocenić, ale chodzić nie będzie się za wygodnie...
 
Dobre!

Niestety moje gogle zostały... "spersonalizowane". ACERy lecą.

Jaki masz IPD Yata?
Największą wadą WMRów poniżej Samsunga jest niestety rozstaw źrenic - max 67mm.
Jak masz zbliżony to jakbyś próbował testować dziecinne buciki. Wygląd i wykonanie można ocenić, ale chodzić nie będzie się za wygodnie...


Tyle mi pokazal pomiar u optyka ( 67), Pimaxy ustwialem na 66. Po zmianie soczewek Viva jeszcze nizej bo sie "focus" zmienil jako ze nie sa to orginalne do tego zestawu...
 
Last edited:
Tyle mi pokazal pomiar u optyka ( 67), Pimaxy ustwialem na 66. Po zmianie soczewek Viva jeszcze nizej bo sie "focus" zmienil jako ze nie sa to orginalne do tego zestawu...

Ja myślałem, że jestem jakimś szerokookim dziwolągiem z Fallouta, a wylazło nas więcej...

W takim razie mój zmodowany "Lenoviec" może być nawet ciekawszym doświadczeniem niż oryginalny ACER.

Chętnie się umówię - strasznie ciekawy jestem VIVE a jeszcze bardziej Oculusów i PIMAXów oczywiście.

Też mi wszystko jedno gdzie. Ważne jednak kiedy - w zimie mi dupsko zmarznie a samochodem tłuc się za długo to ja nie przyzwyczajony...

Akurat do lata może się zorganizujemy :)
 
A jaki jest zakres nastawy w Lenovo Explorer, chodzi mi od-do, zamówiłem za 150 funtów w Cyber Monday, więc jak nie podejdą puszcze dalej. Kyoku za ile te Samsungi, cały koszt z Vat-em i wysyłką?
Mnie się wydaje, że mam 65 IPD, ale ciężko to zmierzyć. A zastanawiam się czy córka 11 lat coś w tym zobaczy, dlatego pytam o minimalny IPD
 
O+ 2400 pln
IPD - 59-67 w Acer/Lenovo.

Córka 7 lat widzi i bardzo jej to się podoba (dałem się po kilka minut pobawić, dwa-trzy razy), ale ogólnie dzieci od tego lepiej trzymać z daleka, oczy się jeszcze rozwijają.

Najlepiej IPD zmierzyć u okulisty. Będzie kosztować grosze, a jak dobrze trafisz to i nic (pozdrowienia dla Vision Express, bardzo miła Pani zmierzyła mi IPD grzecznościowo), trwa to niecałą minutę.
 
Też mi wszystko jedno gdzie. Ważne jednak kiedy - w zimie mi dupsko zmarznie a samochodem tłuc się za długo to ja nie przyzwyczajony...

Akurat do lata może się zorganizujemy :)

No nie Panowie do lata to temat przekwitnie, grzanego trojniaka lykniemy, w tle dobra muza ;-)(https://www.youtube.com/watch?v=IjHY0NichTc) i VR party bedzie niezapomnaine . Tak mysle ze okolice ferri zimowych bylyby optymalne.

Nie wiem czy mi sie wydaje ale chyba jestem w srodku pomiedzy Wami ?
 
Last edited:
No nie Panowie do lata to temat przekwitnie, grzanego trojniaka lykniemy, w tle dobra muza ;-)(https://www.youtube.com/watch?v=IjHY0NichTc) i VR party bedzie niezapomnaine . Tak mysle ze okolice ferri zimowych bylyby optymalne.

Nie wiem czy mi sie wydaje ale chyba jestem w srodku pomiedzy Wami ?

Jak przekwitnie? W ciągu kilku miesięcy raczej nic nowego nie pojawi się na rynku. Mi się z zakupem trzecich gogli nie pali (na razie), choć jak oglądnę PIMAXy i Oculusa Plusa to się to pewnie zmieni....

A PIMAXy kiedy do Ciebie dojdą? Czy oni jakiejś akcji z wysyłkami za pół roku nie mieli?

Ja z Krakowa. Chętnie się wyrwę czystym powietrzem gdzieś pooddychać :)
 
Pimaxy mieli mi wysac w tym tygodniu wczoraj napisali ze wysla w przyszlym , maja na stocku 1000 sztuk moj nr jest niski 4xx , okolo 200 osob juz dostalo..

Co to jest Oculus Plus ?
 
Pimaxy mieli mi wysac w tym tygodniu wczoraj napisali ze wysla w przyszlym , maja na stocku 1000 sztuk moj nr jest niski 4xx , okolo 200 osob juz dostalo..

Co to jest Oculus Plus ?

Oj Yata, myślałem że kończymy ze złośliwościami...
 
probowalem sie jedynie dowiedziec co masz na mysli, nadinterpretujesz :)

Ah wybacz. Spotykam się z opiniami, że niektórzy ludzie nie rozumieją moich skrótów myślowych. Drobne przejęzyczenia też sprawiają im problem.

VR jest super, ale czasem jednak warto z niego wyjść. Spacer, świeże powietrze, a najlepiej książka - bardzo się przydaje.
Polecam szczególnie coś ze zbioru A.C.Doyle'a. Pomoże w interpretacji faktów, rozwinie dedukcję.

Tutaj link: http://lubimyczytac.pl/cykl/161/sherlock-holmes
 
Ah wybacz. Spotykam się z opiniami, że niektórzy ludzie nie rozumieją moich skrótów myślowych. Drobne przejęzyczenia też sprawiają im problem.

VR jest super, ale czasem jednak warto z niego wyjść. Spacer, świeże powietrze, a najlepiej książka - bardzo się przydaje.
Polecam szczególnie coś ze zbioru A.C.Doyle'a. Pomoże w interpretacji faktów, rozwinie dedukcję.

Tutaj link: http://lubimyczytac.pl/cykl/161/sherlock-holmes

ulalla , co prawda nie jestem takim fanem j.polskiego jak TY ale teraz sobie moj drogi Sherlocku zinterpretowales ze ja "nie czytaty" :D
a ja czytam 50 % wolnego czasu tyle ze nie taka literature jak TY :) no i pewie nie mam tyle czasu co Ty - spróbuj poczytac przy aktywnym 2 lub 3-latku...
 
Last edited:
A propo tego Lenovo i paru inych WMRow , nie rozumiem zalozenia producenta w kwesti IPD max 66~67, wg moich danych polowa europejczykow + regiony typu USA, Kanada to ciezkie , wysokie chlopy gdzie nie ma szans aby twarz byla drobna i rozstaw oczu byl ponizej tego zakresu.. Idac dalej w rozważaniach dochodze wniosku ze im bardziej sie starzejemy tym kosci twarzy rozchodza sie w szerz i nasze IPD tez moze sie zminic a dokladnie zwiekszyc. 10 lat = 1 mm ? :)
Co Wy na to ?

Edit : Robinus to dla Ciebie - podobno ludzie z szerokim rozstawem maja wieksze powodzenie u plci przeciwnej, wiec jak to lecialo - zostaw Vr , wyjdz na spacer ... ;)
 
Last edited:
Top Bottom