Przygody z Virtual Reality

Właśnie SAMSUNG śpi. Zaczynam wątpić w jakikolwiek jego ruch.

W sumie - wypuszczając Odyssey'a i Odysseya+ z ilością PIGZLI ;) już taką, jaka teraz zaczyna się pojawiać w większości tych nowych gogli (1400x1600) - może uznali, że na ten rok plan już wykonali...

Aha!

I promocja jest na "coś większego". 5 dyszek za pełnoprawny tytuł, a wersja "zwykła" zawiera również VR!


https://store.steampowered.com/app/414340/Hellblade_Senuas_Sacrifice/

 
Last edited:
Ja już testuję i powiem Wam, że wygląda mi to na VR-owe ARCYDZIEŁO!

Ustawień od groma, świetne, płynne przechodzenie kamery z akcji na tryb kinowy i z powrotem "hop! do filmu", sterowanie na padzie bardzo wygodne, zminimalizowany HUD (właściwie na razie jego brak), napisy PL świetnie przemyślane.
Udźwiękowienie świetne, graficznie może bez fajerwerków, ale dzięki temu pewnie chodzi bardzo ładnie.
Ogólnie "burza"! Wskakuję tam z powrotem. Cześć! :D
 
Last edited:
Nasz kochany DCS w tarapatach !


Oskarżenie tego pracownika o szpiegostwo to juz przegicie phiksla.
 
Last edited:
Widzialem ta recke , moim zdaniem zrobili krzywdę temu HMD , ustwili bez sensu rodzielczosc 2k na oko w steam vr i porobili fotki porównawcze do innych HMD które przy super samplingu np. 3k x 3k powinny pokazac wiekszy potencjał , nawet w Vive mialem wyzsze ustwienia na 1080.
Potwierdzili tez opinie o słabym sweetspocie
 
Last edited:
Nasz kochany DCS w tarapatach !


Oskarżenie tego pracownika o szpiegostwo to juz przegicie phiksla.

DCS F16 nie wygląda że jest w tarapatach, Eagle Dynamics się odcięło od tego pana, powiedzieli że działał na własną rękę itepe... nie dziwię się bo oni i tak kroczą po cienkiej linii - jak widać kolesia zgarneli w Gruzji więc nie do końca na terenie wuja Sama, także na miejscu pracowników ED też bym dmuchał na zimne... :-|

Jestem ciekawy jaki wyrok zapadnie, bo najśmieszniejszy jest fakt że te "supertajne" dokumenty są w obiegu od lat. Co ciekawe, wyrok zaoczny został wydany za administracji Obamy, nie Trumpa. Jest również trochę przerażające że ten człowiek był przez 3 lata pod obserwacją aparatu śledczego USA na tyle żeby go dopaść w Gruzji. Zrobił głupi błąd że je próbował odsprzedać dalej tak swoją drogą bo chyba to najbardziej wkurzyło jankesów.

W erze informacji powinniśmy się pogodzić z tym że jak coś już raz wypłynęło to tajność szlag trafił - jeszcze zrozumiałbym jakby to był "źródłowy" wyciek, ale to po prostu człowiek który akurat pracował dla ED i robił najbardziej zaawansowany cywilny symulator lotu więc może dlatego znalazł się na celowniku.

Więcej info: https://www.rockpapershotgun.com/2019/05/17/the-flare-path-rtfm/
 
Na pewno jak robią go 2-ie rożne osoby i maja rożne kamerki.
Oko ludzkie inaczej widzi obraz niż kamera. A do tego każdy ma własne preferencje i tolerancje. Jednym nie przeszkadza SDE, innym godrays, jeszcze innym fov. Więc po prostu każdy musi sobie sam osobiście przetestowac.
 
Rozdzielczość zawsze ma sens, teraz dojeżdżasz supersampling, ale on ci Pixli nie daje, bo gogle ich nie podają, możesz mieć i 500% w staam a i tak będziesz miał gorzej niż w reverb bez niczego.
Oglądałem ten through the lens zanim kupiłem O+, i między innymi dlatego go kupiłem.

Z Tyrielem rozmawiałem przez discorda - przekonał mnie do Reverba - generalnie headset o najlepszej jakości obrazu istniejący obecnie.

Odnośnie sweet spotu - fajną rzecz powiedzieli - że prawdopodobnie w słabszych VR, małego sweetspotu nie dostrzegasz, bo masz słabszą rozdzielczość i nie widzisz degradacji.
 
Last edited:
Rift S o najmniejszej rodzielczości ( 1280×1440 ) wsród tej 3-ki daje jakościowo najlepszy obraz ?
Oczywiscie istnieje tez druga ewentualnośc np. zaplacili Tyrielowi aby promowal Rifta poprzez manipulacje SS ;-)
Mnie się te porównania "gościa z fałszywym uśmiechem" nie podobają, a żeby nie było że nie znam się to się wypowiem... Próbowałem uchwycić defekt pimaxa dla Simplexa używając mojego Fujifilm XT-20 z obiektywem 18-55mm (dobry amatorski sprzęt). Powiem tak, zrobić takie zdjęcie rzetelnie jest cholernie trudno, należałoby idealnie ustawić gogle tak żeby odległość od soczewki była idealnie taka sama, kąt robienia zdjęcia taki sam, nastawy w aparacie idealnie takie same (żadnego autofokusu itepe), to samo wyświetlane w goglach w momencie robienia zdjęcia itepe. To co tutaj jest pokazane (i na innej twórczości tego pana) wyraźnie faworyzuje Rifta, co nie jest potwierdzone przez innych testerów. Zdania są wręcz odwrotne. Także albo coś skopał w metodologii, albo mu zapłacili. Poza tym Sweviver i MRTV niejednokrotnie podkreślali że zdjęcia TTL są wyłącznie poglądowe bo - jak napisał Simplex - oko ludzkie widzi inaczej niż obiektyw.
 
Odnośnie sweet spotu - fajną rzecz powiedzieli - że prawdopodobnie w słabszych VR, małego sweetspotu nie dostrzegasz, bo masz słabszą rozdzielczość i nie widzisz degradacji.
ale bez sensu , swoisty efekt rozmycia obrazu poprzez zmiane ogniskowania soczewki tak samo zobacze na 10 pixlach jak i na 10 milionach
 
Last edited:
....
Rift S o najmniejszej rodzielczości ( 1280×1440 ) wsród tej 3-ki daje jakościowo najlepszy obraz ?
Oczywiscie istnieje tez druga ewentualnośc np. zaplacili Tyrielowi aby promowal Rifta poprzez manipulacje SS ;-)

Prawdopodobnie jest to efekt ustawień SS - identycznych dla gogli, które wymagają ich różnych.

Z tego samego powodu również - wyśmiewana przez Ciebie jakość + wydajnosć na GTX 970 + WMR "1 generacji" (ACER / LENOVO) - jest tak dobra.

Przypomnę:
  • W LENOVO przy 100% SS mam rozdzielczość 1593x1593 (przy rozdzielczości gogli 1440x1440)
  • W SAMSUNGU przy 100% SS - rozdzielczość 1423x1780 (przy rozdzielczości gogli 1,440 × 1,600)
100% Supresamplingu przy ACERZE czy LENOVO to już 10% WYŻSZA ROZDZIELCZOŚĆ niż natywna.
Niestety w Samsungu - nie "łapiemy" nawet natywnej rozdzielczości.

Dlatego - 130% SS na LENOVO - daje na prawdę bardzo ładny obraz przy świetnej wydajności.
Na SAMSUNGU efekt podobny wyciskam przy 150-180 SS (już dokładnie nie pamiętam)

Tylko dlatego wylądowała u mnie GTX 1080. Samsung pokazuje pazura przy 200% SS. Dopiero wówczas można mówić o wykorzystaniu gogli w pełni.
Dla LENOVO - GTX 970 jest zupełnie wystarczający.
 
Top Bottom