Filmy Sci-Fi

Kto się wybiera? Ja - obowiązkowo!

[video=youtube;t2ccY9U1-FY]https://www.youtube.com/watch?v=t2ccY9U1-FY[/video]
watch
 
Ja z Goliatem w niedzielę wieczorem, może chcesz dołączyć :)

Ze względu na pracę planowałem jakiś sobotni wypad, ale obejrzeć Łowcę Androidów na kolanach Batona... Chyba nie będę miał drugiej takiej okazji!
Pogadam jeszcze z Asią i prześlę Ci info w PW!
 
[video=youtube;SUtrCQ0TnmA]https://www.youtube.com/watch?v=SUtrCQ0TnmA[/video]

Ja raczej do niedzieli nie dotrwam :)
 
W ED jest miło i spokojnie, jeżeli chodzi o ideolo-prostytucje.
Czarny sir Lancelot i nowsze StarWarsy są śmieszne, ale i tak wszystko klęka przed perełką kinematografii pt "Kształt wody".
Film jest bardzo dobrze nakręcony, natomiast mówienie o nim totalnie zlewaczały to komplement - "przekaz ideolo" sięgnął gwiazd.

Lata 60te:

Siły dobra, które przepędzą siły zła:
+ ichtio-humanoid, posiada ukryte boskie moce, ma romans z zoofilką-niemową, oczywiście gnębią go siły zła.
+ zoofilka-niemowa(co za combo), wrzucona do rzeki jako niemowlę, świat jej nie rozumie, dlatego staje się zoofilką, a na koniec w nagrodę ichtio-woman. Żyli długo i szczęśliwie.
+ czarna sprzątaczka, przyjaciółka zoofilki, a tym samym kumpela ichtio-sapiens. Mąż traktuje ją jako służącą, nie do wiary że jest czarny - coś tu się nie zgadza, powinien być białym oprawcą. Jednak, jak mówi o nim żona: "gdyby pierdy znaczyły słowa byłby Szekspirem".
+ samotny homo-dziadek, kumpel powyższych, oczywiście wzgardzany jako homo. Ma kota, którego zjada ichtio-sapiens, ale dziadek od razu ichtiusowi wybacza, bo "przecież nie wiedział że tak nie można, to jego instynkt"(skąd my znamy to tłumaczenie?)
+ sowiecki romantyczny naukowiec-szpieg. Gra na dwa fronty, żeby zniszczyć hamerikański nacjonalistyczny imperializm, wykiwać złych mocodawców i uratować ichtio-więźnia.

Siły zła:
- szef ochrony laboratorium, wariat-sadysta, cytujący Biblie chrześcijanin, amerykański patriota. Z satysfakcją podkreśla, że nie myje rąk po sikaniu, jako prawdziwy facet. Wstrętny imperialista, kumpel generała z czasów gdy walczyli razem w Korei. Ojciec stereotypowej białej ameryko-rodzinki, żonka wali się z nim jak robot gdy obiecuje jej że kupią nowego Cadillacka. Otwarcie pogardza niemową, ale jednocześnie jak sam mówi "skrzeczałabyś przy mnie"(z przyjemności). Mówi czarnej sprzątaczce że jest ogniwem pośrednim między nim a ichtiusem.
- generał-despota, który zrobi wszystko żeby zachować "amerykański styl życia lat 60tych". Chce na żywca robić wiwisekcje ichtiusowi, ku chwale amerykańskiego programu kosmicznego.

To tylko skromny wycinek treści...
Film, jak już wspominałem, jest świetnie nakręcony, gra aktorska też bardzo ładna i dość klimatyczna muzyka.

Najśmieszniejsze, że gdy go oglądałem, myślałem iż to takie zidiociałe sci-fi-romans-retro kategorii B, a później okazało się że ma 13 nominacji do Oscara, zdobył Złotego Lwa w Wenecji i cośtamcośtam. :eek:

Sorry, że tak się rozpisałem, ale film rzucił mnie na kolana.... polecam. :D:D:D
 
Pozwoliłem sobie przerzucić Twoją recenzję do odpowiedniejszego działu.
Wątek się odświeży przy okazji...

A sama recenzja - potęga! Choć muszę ją przeczytać jeszcze kilka razy, nim mój pokaleczony grami komputerowymi mózg pojmie ją w całości... :)

Z tego co zrozumiałem to jednak polecasz - więc na pewno spróbuję! Dzięki
 
Sorry Rob - moja nieskładna mowa trochę utrudnia czytanie.... :)
Mam nadzieje, że film się spodoba, aczkolwiek większej propagandy trudno ze świecą szukać.... ;)
 
Sorry Rob - moja nieskładna mowa trochę utrudnia czytanie.... :)
Mam nadzieje, że film się spodoba, aczkolwiek większej propagandy trudno ze świecą szukać.... ;)

Ależ ja chylę czoła przed tak naładowaną, innowacyjną treścią! Po prostu próbowałem rozgryźć te wszystkie postacie w stylu "homo-dziadka" :D

Odwdzięczę się serialem, który rozłożył mnie na kolana. Pomysł - jak zwykle - pochodzi z zamierzchłych lat 70-tych. Ale NETFLIX rozbudował go i unowocześnił w iście mistrzowskim stylu.
Nie dość że całość opiera się na oryginalnym zamyśle, to każdy odcinek potrafi zaskoczyć czymś nowym.

Jak się nie spodoba - zwracam pieniądze! ;)

[video=youtube;yQYJTg6apEI]https://www.youtube.com/watch?v=yQYJTg6apEI[/video]
 
Top Bottom