Elite Dangerous Turkish Community Thread

Arkadaşlar selamlar burada elite dangerous hakkında bilgilerimizi paylaşıp, sorularımızı sorarak birbirimize yardımcı olup, bilgi paylaşımında bulunabiliriz.

Last edited:
Merhaba beyler,

Dediğiniz gibi çok fazla türk oyuncu yok, takıldığımız noktalarda birbirimize yardımcı oluruz. Birbirimizi ekleyelim. Oyundaki nickim'de KoMiNiX. Şuan HIP18828'de luxury trade yapıyorum. Hafta içi akşamları oynuyorum genelde.

A.slm efendiler,

En iyisi kendi aramizda bir grup kuralim ve herkez birbirini arkadaslik listesine eklesin.
Oyundaki ismim: Vatos Turkos

Burayı okuyanlar nickleri paylaşıp birbirini eklesin. Oyun gelecekte şekillenecek, şuan ki süreç hala beta gibi deneme. Oyuncuların sisteme daha çok etki etmeye başlayacağı patchler çıkacaktır. Parti, ticari firma veya askeri oluşumlar olacak. Birlik kurmalıyız, bu hem bilgi paylaşımı hemde ileride bu tip oluşumlar kurmak için alt yapı olacaktır.

Bu arada nasıl para kazanıyorsunuz onu paylaşır mısınız ? Örneğin ben başladığımda luxury trade vardı, epey karlıydı ama patch yayınlanınca seeking luxury gemilerinin çıkma ihtimali epey düşürüldü. Şimdi hiç görmüyorum sistemlerde. Bir süre bounty hunt yaptım ama o işte gelir düşük diye şimdi Macuayan-Gridge arası (21ly mesafede) ticaret yapıyorum. Birinden Palladium alıp satıyorum, dönüşte de Auto Fabricators alıp satıyorum. Yaklaşıp bir turda 200k cr veriyor. Luxury trade kadar olmasa da kazandırıyor :)

Selamlar Beyler!

Yeni oyuncu olarak merhabalar.
Sizlererin Isimlerini Arkadas olarak ekledim.
Söyle böyle 2 aydan beri ED oynuyorum, Squad falan kurdunuz mu, grup kurmak drum ed de varmi?
Bir sürü soru var, yanliz oynamak baygi zor.
Nasil para yapiyorsunuz, hangi gemiyle oynuyorsunuz?
Kominikation oyunda nasil yapiliyor?

Kusura bakmayin soru sordum.

Ed Ismim BADDAL
Normal ismim Ridvan.

Bol sanslar.

Bu arada nasıl para kazanıyorsunuz onu paylaşır mısınız ? Örneğin ben başladığımda luxury trade vardı, epey karlıydı ama patch yayınlanınca seeking luxury gemilerinin çıkma ihtimali epey düşürüldü. Şimdi hiç görmüyorum sistemlerde. Bir süre bounty hunt yaptım ama o işte gelir düşük diye şimdi Macuayan-Gridge arası (21ly mesafede) ticaret yapıyorum. Birinden Palladium alıp satıyorum, dönüşte de Auto Fabricators alıp satıyorum. Yaklaşıp bir turda 200k cr veriyor. Luxury trade kadar olmasa da kazandırıyor :)

Paladium ( 360k kazanc). Satis Mineral Extractors (90k kazanc)
Bir turda 450k net kazanc. 8 ly mesafe ve birbirlerine yakin.
232 cargo sart bu kazanca ulasmak icin.
Günlük fiyatlar degisiyor. + - 30k
Koordinatlari PN olarak yolladim.
...........................................................................................

Commander Serdar ile beraber squad olarak aksamlari ticaret yapiyoruz. Bize katilmak isteyenler oyunda beni eklesin ve haber versin. Tabiki gelecek´de askeri tatbikatlarimizda olabilir.
Beraber ticaretin avantaji: 5-10% bonus kazanc.

Last edited:
Uzun ugraslar sonrasi ilk olarak bir türk clani kurduk ve hayirlara vesile olmasini diliyorum. Su an klanda 10 üyemiz bulunuyor.
Klanin ismi Turkish Space Force [TSF]
Web sitesi: https://turkishspaceforce.wordpress.com/

Klanimiza katilmak icin Recruitment sitesi üzerinden yorum yazip irtibata geceblilirsiniz veya beni oyunda arkadaslik listesine ekleyip üye olabilirsiniz. Oyundaki ismim Vatos Turkos.
https://turkishspaceforce.wordpress.com/2015/04/28/recruitment/

Gecen gün Sultan kardesimizle klanin ilk askeri tatbikatini basariyla sonuclandirdik ve düsmanimiza göz dagi verdik.
Klan savaslarimizi buradan takip edebilirsiniz : https://turkishspaceforce.wordpress.com/2015/05/02/youtube/

[video=youtube;EbswyAU3diU]https://www.youtube.com/watch?v=EbswyAU3diU&feature=youtu.be[/video]

Gelecege yönelik üye sayimizi cogaltmayi, forum kurmayi ve twitch üzerinden yayin yapmayi hedefliyoruz.

Last edited:
Selam dostlar, ben naçizane kumandan Orhan :) . Oyuna taa kickstarter aşamasında destek vermiş eski bir Elite meraklısıyım. 1984'de 48k spectrumdaki ilk versiyonu ve sonraki Frontier ve First Encounters'ı uzun zamanlar boyunca oynamıştım ve tabii ki bu sürüm için yıllardır bekliyordum. Şu ana kadar da çok hayal kırıklığına uğramadım diyebilirim.

Dediğim gibi oyuna daha başından destek vererek katılmış olmama rağmen, bir kaç ay öncesine kadar bilgisayarım kaldırmadığı için girememiştim. Neredeyse sadece bu oyun için aldığım dizüstü ile son 4-5 aydır bayağı ciddi takılmaktayım.

Ticaret vb. (özellikle nadir mallar) ile biraz para kazanınca asıl amacım olan keşif yapmaya yönelik bir gemi dizdim :). İlk başta bu bir Cobra idi, geçenlerde en sonunda keşif araçlarının babası sayılan Asp'ye terfi edebildim. Şu an çok uzaklarda değilim, yerleşim yerlerinden :) yaklaşık 900-1000 ışık yılı uzaktayım (ana haritada standart bakış açısına göre doğu ve biraz da alt kısımlardayım) ve buralarda yeni yıldız sistemleri, özellikle de dünya benzeri, su dünyası, amonyak dünyası, ya da dünyalaştırma (terraform) adayı gezegenler aramaktayım (bunların tanesi eğer ilk bulansanız 40-45000'e kadar gelir getiriyor). Bayağı bir yıldız sisteminde ilk keşfeden olarak adımı yazdırdım.

Ayrıca Lembava sistemindeki gelecek hafta bitecek olan aylık araştırma görevine de üyeyim, şu anda ilk %40 içindeyim. Keşif dışındaki görev türleri pek ilgimi çekmiyor. Bir ara para kazanmak için bayağı kaçakçılık görevi yaptım (1.3 yaması ile gelen görevler). Powerplay de işin doğrusu pek etkilemedi beni. Oyunu kendimce :) olabildiğince barışçıl biçimde götürmeye çalışıyorum (Ama karşıdan gelecek saldırılara karşı da silahlarımı hazır tutuyorum, çoğu kaşif ağırlığı azaltmak için silahları da kaldırıyor, ben her ihtimale karşı tutuyorum :) ). Silahları korummamın bir nedeni de forumda Thargoid'lerin saldırma ihtimaliyle ilgili (çoğu geyik de olsa) imalar. İlk vurulanlar da medeniyetten uzaktaki kaşifler olacakmış diyenler var, eyvah! :)

Buralarda bir hafta daha dolaşıp Lembava görevinin sonuna doğru uygarlığa :) dönmeyi düşünüyorum. Sonra ne olur bilemem. Daha uzun ve uzaklarda bir keşif yolculuğu büyük ihtimalle.

Gezegene iniş gibi ileride eklenecek güncellemeleri heyecanla bekliyorum. Sanırım bu tür eklemeler, keşif yapmayı da çok daha ilginç hale getirecek.

Benim gibi bu oyuna bir şekilde gönül veren vatandaşlarımı görünce de daha bir mutlu oldum. Burayı biraz geç keşfettim ama neyse. Bu arada benim gibi keşfe meraklı başka Türk oyuncular var mı merak ediyorum.

Uzun yazdım, umarım sıkmamışımdır. Bu oyunla ilgili çevremde birşeyler paylaşabileceğim çok kimse yok. Ben de oyunda yapıp ettiklerimi eşime zorla anlatıyorum :) . O da ne yapsın beni kırmamak için ilgileniyormuş numarası çekiyor :) (bazen gerçekten de ilgileniyor aslında). Burada aynı dili konuştuğum oyundaşlar bulunca kantarın topuzu kaçtı biraz. :)

Galaksinin herhangi bir köşesinde görüşmek üzere.

(Bu arada keşif gibi konularda merak edilen şeyler varsa yardımcı olmaya çalışırım)

Last edited:
Merhabalar arkadaşlar,

Arkadaş nasıl ekleniyor resmen bulamadım, eklerseniz sevinirim :) Nick: ONUXNET

Wanted 'ları avlayıp illegal kargo taşıma görevlerini yaparak güzel kazanç sağlıyorum kendimce. Tam hatırlamasamda 1-2 haftadır oynuyorum, type-6 transporter ve cobra mk 3 'üm var. Transporter 'ı aldım ama henüz kullanmadım, taşıma işine girmedim henüz.

Bu gün oyuna giremedim, "Case sensitive file systems are not supported" hatası verdi, oyunu kaldırdım, bu sefer de aynı hatayı vererek oyunu kurmadı bile. Netten araştırınca windows sistem dilini ingilizce yapmam gerektiğini gördüm. Yapınca en azından kurmaya başladı (artık kaç saat sürerse Cuma akşamı trafiğinde). Bence saçmalığın daniskası ya neyse. Size de oldu mu aynı şey?

Evet beni bayaa uğraştırmıştı. İlk yüklediğimde sadece demosu çalışıyordu ardından saatlerce araştırıp bulmuştum. Dili ingilizce yapınca tüm sorunlar çözülmüştü.

Merhabalar, oyundaki ismim "Oseday", eklerseniz çok makbule geçmiş olur. Cobra Mk 2 ile full bounty hunting ile uğraşıyorum.

Arkadaşlar herkese merhaba,

Oyunda Paradam diye kayıt açtım. Daha ilk dakikadan şansıma 100k kredi topladım gemi update'i yapıp ortamlara gireceğim. Hep savaştım hep savaştım. War thunder'da pilot, tankçı oldum. Robocraft mucidi oldum, e yettin gari dedim artık. Ama gerekirse üç beş ateşleriz. İkmalci olmayı düşünüyorum. Koordinat paylaşırsanız evim yurdum yuvam olsun istiyorum oyunda, belki sonra explorer oluruz. wingman arayışı içindeyim

hocam ataturk station'a geldim o sistemde de biraz dolaştım ama sizlere ulaşamadım, oyundaki nick UNCLESAMM eklerseniz sevinirim yardım falan istediğimden değil yanlış anlaşılmasın :D maksat muhabbet Türkçe bir iki muhabbet olsun yoksa zaman geçmiyor :)
iyi oyunlar iyi eğlenceler

Top Bottom